Zayıflama

Yazın Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? Yazın Zayıflama Yöntemleri

29 Ekim 2017 - 17:26:18
Yazın kilo vermek için ne yapmalı? Yazın zayıflama yöntemleri

Yazın kilo vermek eğlenceli olduğu gibi kişiyi ziyadesiyle yorduğu için uygulanacak olan zayıflama yöntemleri doğru seçilmelidir.

Haftada Kaç Kilo Vermek Sağlıklıdır?

Bütün kadınlar hayatının bir bölümünde kilo verme ihtiyacı duymaktadır ve kilo vermek birçok insan için daha kolay olmaktadır. İdeal kiloya kavuşmak isteyen bireyler ilk olarak bir zayıflama programı ile başlamalıdır. Genellikle birçok insan alınan kiloları kısa bir sürede vermek ister. Fakat hızlı bir şekilde verilen kilolar yağ kaybı sağlamak yerine su ve kas kaybına sebep olmaktadır. Ayrıca hızlı bir şekilde verilen kilolar hızlı bir şekilde de geri dönmektedir. Bu da kişinin vücudunda çatlama, sarkma gibi etkiler bırakmaktadır. İdeal kiloya ulaşmak için en doğru yol haftalık olarak 1 kg kadar kilo kaybı normal kabul edilmektedir. Kişi kendini diyette olarak görmemeli ve uzak durması gereken yiyeceklere yaklaşmamalıdır. Kişi kendini uzun süre aç bırakmamalıdır. Eğer aç kalırsanız, kan şekeri düşmektedir ve normal bir öğünde daha fazla şey tüketirsiniz. Bu yüzden daha fazla kalori alımına sebep olabilir.

Kahvaltı Yapmak Zayıflatır mı?

Günün en önemli öğünü kahvaltı olmaktadır. Uyandıktan sonra kahvaltı yapmak metabolizmayı hızlandırır ve bu sayede daha fazla kilo vermeniz kolay bir hale gelir. Bu süreçte atıştırmalıklardan uzak durulmalıdır. Kızartmalar, hamur işleri, sosis, salam gibi ürünler kilo verme sürecinde uzak durulması gereken besinler arasında yer alır. Fazla meyve tüketimi de kilo vermeyi zorlaştırabilmektedir. Günlük 5 porsiyon kadar meyve tüketmenin faydası bulunmaktadır. Meyve yedikten sonra fındık tüketimi tok tutmaktadır.

Yazın Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Yüzmek yazın kilo vermek için en eğlenceli aktivite olmaktadır. Yüzme en kolay kalori yaktıran ve vücudun güzel bir şekle girmesini sağlayan son derece etkili bir egzersizdir. Sörf, dalış, plaj voleybolu da kilo vermeye yarayan aktivitelerdendir. Bu tarz sporlar vücudun şekle girmesini sağlarken kalça bölgesinde bulunan selülitlerden de kolay bir şekilde kurtulmayı sağlayacaktır. Eğer yüzmek için zaman bulamıyorsanız spor salonuna gitmek oldukça motive edicidir.

Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz?

Yeşil sebzeler oldukça düşük kalorili olmaktadır ve doyurucudur. Bir kişi gün içerisinde yeterli derecede su içmelidir. Su içmek vücuttaki toksinleri atmaya neden olur. Bu sayede metabolizma doğru bir şekilde çalışır. Yeterli su tüketimi cilt, saç ve tırnaklar için oldukça faydalı olmaktadır. Taze meyve tüketimi vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve gerekli vitamin alımını sağlar. Greyfurt tüketmek yağ yakımına yardım etmektedir. Vücudun insülin seviyesini düzenlemektedir. Bu sayede vücut yağları depolama yapmak yerine yağ yakmasını sağlamaktadır. Sağlıklı atıştırmalıklar tüketilmelidir. Yazın kilo vermek için yenmesi gereken atıştırmalıklar şunlardır; meyve, sebze, ton balığı, kuruyemişler gibi sağlıklı yiyecekler tüketilebilir. Gazlı içeceklerden uzak durulmalıdır. Çünkü gazlı içecekler oldukça kalorili olmaktadır. Bunun yerine evde doğal içecekler hazırlayabilir, mineralli soda içebilirsiniz.

Yorumlar
Münire Tuğrul 29 Ekim 2017 - 17:36:18 Yazın zayıflamak için genelde hafif şeyler yemeyi ve yüzmeyi tercih ediyorum. Böylece çok yesem bile kilo almamış oluyorum hatta zayıflamış oluyorum. Herkese tavsiye ederim.cevapla
Özden Yazıcı 10 Eylül 2018 - 16:59:30 Yazın kilo vermek bana daha kolay geliyor. Zaten terliyorsun ve çok su içiyorsun metabolizma hızlanıyor. Açıkçası kışın genelde kilo alırken yazın vermeye başlıyorum. O yüzden her yaz ayında diyete giriyorum kolay oluyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: