Yaşam 12 Kasım 2021 - 13:08:35

Yüz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir? Fiyatları Ne Kadar?

Yüz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir? Fiyatları Ne Kadar?

Yüz estetiği; yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan estetik operasyonlarının genel adı olarak tanımlanmaktadır.

Yüz Estetiği Nedir, Ne Demek?

Yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması için uygulanan yüz estetiği; aynı zamanda yüzdeki şekil bozukluklarının giderilmesini, dahan genç bir görünümün sağlanması, yüz hatlarının uyumlu olmasını sağlayan estetik operasyonlarının her birini kapsayan işlemdir.

Plastik cerrahi alanında yapılan operasyonlardan biri olan yüz estetiği, genel olarak belli bir yaş sonrasında yüz bölgesinde meydana gelen deformelerin giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Bu estetik yöntemi ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak gerçekleşebilmektedir.

Tüm yüze uygulanabileceği gibi yüzün sadece belli bölümlerine de yapılabilen yüz estetiği; ağız, çene, burun, yanak, alın ve göz çevresi gibi farklı bölgelere uygulanan işlemleri kapsamaktadır. Gene anlamda yüz bütünlüğü baz alınır ve bu ölçüde hastanın şikayetçi olduğu bölgeler düzeltilir.

Yüz Estetiği Nasıl Yapılır? Nasıl Olur?

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesi, yüz estetiği operasyonlarını beraberinde getirmektedir. Sadece yaşlanma değil aynı zamanda yüzde estetik amaçlı düzeltilmek istenen yapılar da söz konusu olabilir. Yüz estetiği ile yüzde oluşmaya başlayan kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar ve buna benzer olumsuz etmenlerin yüzden uzaklaştırılması sağlanır.

Yüz estetiği kapsamında tek bir operasyon değil birden farla uygulama vardır. Bundan dolayı yüz estetiği uygulamaları farklı prosedürler ile uygulanmaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler için uygun olan işlemlerdir.

Yüz Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Boyun, dekolte ve yüz bölgesinin tamamını kapsayan yüz estetiği çeşitleri şöyledir:

Yüz ve Boyun Germe: Günümüzde oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. 40 yaşından sonra ortaya çıkan ve 50 yaşında belirginleşene kırışıklıkların giderilmesi için yapılmaktadır. Sarkma ve çizgileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yanak, çene ve boyun bölgesindeki sarkmalar giderilerek daha genç bir görünüm sağlanmaktadır.

Göz Kapağı ve Kaş Kaldırma: İlerleyen yaşlarda dokuların elastikiyetini kaybetmesi ile deride sarkmalar meydana gelir. Bu göz çevresinde de meydana gelir ve daha yaşlı, yorgun bir görünüm oluşur. Bu operasyon ile kırışıklıklar, göz altı torbaları ve şişlikleri giderilmektedir. Kaşların ise daha kalkık durması sağlanmaktadır.

Burun Estetiği: Hem fonksiyonel hem de kozmetik amaç için yapılabilmektedir. Burun deformelerinin giderilmesi, solunumun iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. ayrıca burun ucunun düzeltilmesi ya da kemerli burnun düzelştirilmesi gibi farklı uygulamalar ile yapılır. Rinoplasti 18 yaşından sonra yapılmaktadır.

Kulak Estetiği: Kulaktaki şekil bozukluklarının giderilmesi ve yüz hatları ile daha uygun hale getirilmesi için uygulanmaktadır.

Elmacık Kemiği ve Çene Estetiği: Elmacık kemiklerinin ön plana çıkarılması sağlanır. Ayrıca çene yapısının düzeltilmesi ile yüzün orantılı hale getirilmesi amaçlanır.

Dudak Estetiği: Daha dolgun ve şekilli dudaklar için yapılabileceği gibi doğuştan ya da sonradan oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi için tercih edilebilmektedir.

Yukarıda saydıklarımızın haricinde ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları da vardır. Botoks, dolgu, mezoterapi, PRP uygulamaları, kimyasal peeling ya da facelift gibi yöntemlerle de gençleşme sağlanabilmektedir. Yaşa bağlı oluşan sarkma problemlerinin giderilmesi için bu yöntemlerden de yararlanabilirsiniz.

Yüz Estetiği Fiyatları Ne Kadar? Öncesi ve Sonrası Nasıl Olur?

Genel olarak yüz estetiği fiyatları yapılan işleme göre değişmektedir. Yüz germe, dudak estetiği, burun estetiği ya da ameliyatsız işlemlerin her birinin ayrı bir uygulama şekli vardır. Bundan dolayı tek bir fiyat söylemek doğru değildir.

Yüz estetiği öncesi ve sonrasında estetik anlamda ciddi değişimler yaşanmaktadır. Hangi estetik işlemini yaptırmak isterseniz isteyin, uzman kişileri tercih etmelisiniz. Cerrahi operasyonlar için estetik cerrahları etkin olmaktadır. Peeling ve gençleştirici bakım uygulamalar dermatologlar tarafından uygulanmaktadır.

  • yüz estetiği
  • yüz estetiği nasıl yapılır
  • yüz estetiği nedir
  • yüz estetiği ne kadar
Yorumlar
Burçin aksu Kırışıklıklardan kurtulmak için yüzümü gerdirmek istiyorum bir zararı olur mu? 45 yaşındayım erken mi yoksa ideal mi? cevapla
Neriman Kaya yüz estetiği 2018 fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Yüzüme estetik yaptırmak istiyorum. Biraz gerdirmek iyi olur diye düşünüyorum. ameliyatını olanlar var mı? Sonrasında herhangi bir soruna yol açar mı? cevapla
yorum yaz
Yoğurtla Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? Zayıflayanlar ve Yorumlar