Yüz estetiği nedir? Nasıl yapılır? Fiyatları ne kadar?
Yaşam

Yüz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

09 Eylül 2017 - 04:48:54

Bir kişinin dış görünümünün güzel olması yüzüyle direkt olarak ilişkilidir. Yüz estetiği dış görünümü değiştirmek için uygulanan bir operasyondur.

Yüz Estiği Nedir, Ne Demek?

Bayanlar fizikleri ne kadar güzel olursa olsun yüzleri istedikleri kadar güzel olmadığında kendilerini mutlu hissetmekte zorlanırlar. Bu aşamada makyaj biraz olumlu etki edebilecek olsa da sürekli olarak makyaj yapmak da uzun vadede olumsuz sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu doğrultuda yüz estetiği akla gelen ilk çözüm olurken başarılı bir operasyon için çok sayıda etmenin bir arya gelmesi gerekmektedir. Birçok kişi estetik denildiğinde tek bir türde ameliyat düşünse de kendi içerisinde çok sayıda farklı seçenek yer alırken insanların kendi ihtiyaçlarını en doğru biçimde belirlemesi gerekmektedir.

Yüz Estetiği Nasıl Olur?

Bayanların yaşları ilerledikçe yüzlerinde çeşitli şekil bozuklukları ortaya çıkmaya başlamaktadır. Bunlar son derece normal olsa da insanlar bu oluşumu engellemek istemektedir. Bu aşamada yüzde oluşmaya başlayan kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar ve buna benzer olumsuz etmenlerin yüzden uzaklaştırılması istenir. Bunun çözümü yüz estetiği olurken günümüzde doğallığın da çok büyük bir önemi olduğundan kişilerin çok dikkatli olması gerekir. Uzmanlar her zaman çok doğal bir görünümü önerirken bayanların yapay ve uç noktalardaki görünümlerden kurtulması çok önemli olmaktadır. Birçok kişi kırışıklıklarının ortadan kalkması için yaptırdığı germe operasyonlarında mimiklerini kaybederken korkutucu bir görüntüye bürünmüştür. Bu durumu yaşamamak için artık çok daha doğal bir görünüm kazandırılarak bu etkiler ortadan kaldırılır.

Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu işlemler için ilk olarak uzman doktorlara giden bayanların kendi vücutlarını çok iyi bir şekilde tanıyor olması gerekmektedir. Doktorlar ile yapılan görüşmelerde dürüstlük çok büyük bir önem taşırken bayanların taleplerini en iyi şekilde doktorlarına iletmeleri gerekir. Bu doğrultuda hangi bölgelerinde sorunlar olduğundan ve yüzlerinin hangi kısımlarını beğenmedikleri konusunda dürüst olarak doktorlara talepler aktarılmaktadır. Bunun sonrasında doktorlar yüz estetiği ile birlikte hangi etmenlerin ortadan kaldırılabileceğini belirtirken ortak paydada birleşildiğinde ameliyat aşamasına geçilebilir. Bu sayede kişiler kısa süre içerisinde istedikleri görüntüye kavuşurken herhangi bir ekstra rahatsızlık da hissetmeyeceklerdir.

Yüz Estiği Ameliyatı Nasıl Olur?

Bu ameliyat ilk olarak anestezi işlemi ile başlamaktadır. Bu aşamada genel anestezinin uygulanması çok doğru olurken bu konuda testler yapılarak bayanların bu konuda bir rahatsızlığının olmadığından emin olunur. Sonrasında yüz üzerinde işlemlere başlanırken bu operasyonlar çok dikkatli bir şekilde yürütülmektedir. Kırışıkların ve çizgilerin giderilmesinde germe operasyonu son derece yaygın bir biçimde kullanılırken bu operasyon saç bitiminden başlamaktadır. Derinin yüz estetiği sırasında belirli oranda gerilmesi kırışıklıkların yüzden uzaklaşması anlamına gelmektedir. Bazı bölgelerde germe işlemi yerine dolgu uygulanarak kırışıklıklardan uzaklaştırılmaktadır. Eğer bayanların yüzünün belirli kısımlarında sarkmalar varsa bu alanlarda farklı yöntemler uygulanırken her seçenekte bayanların yüzleri eskisine göre çok daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Yüz Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Yaşadığımız dönemdeki sosyal şartlar bayanların çok daha fazla yüz estetiği seçeneğini düşünmesine yol açmaktadır. Geçmiş dönemden günümüze kadar ulaşmış olan sosyal baskılar artık daha düşük seviyede olurken çok sayıda bayan estetik ile birlikte yüzlerini belirli oranlarda değiştirmektedir. Bu ameliyatların yaygınlaşması bayanların çok daha fazla seçenek ile karşılaşmasını sağlarken artık işlerinde uzman olan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu sayede en iyi hizmeti alma şansı olan kişiler para konusunda da yüksek bedeller ödeyebilirler. Genel olarak estetik ameliyatlar 7000 TL seviyesinden başlarken daha düşük miktarlarda bu operasyonların yapılabileceği alanlar da yer almaktadır. Böyle bir durumda kişiler istemedikleri sonuçlar ile de karşılaşabileceklerinde güvenilir kısımda kalmayı tercih ederler. Bu sınır bu tarz ameliyatlar için 7000 TL sınırıdır.

Yorumlar
Burçin aksu 06 Eylül 2017 - 10:09:27 Kırışıklıklardan kurtulmak için yüzümü gerdirmek istiyorum bir zararı olur mu? 45 yaşındayım erken mi yoksa ideal mi?cevapla
Neriman Kaya 12 Temmuz 2018 - 16:31:27 yüz estetiği 2018 fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Yüzüme estetik yaptırmak istiyorum. Biraz gerdirmek iyi olur diye düşünüyorum. ameliyatını olanlar var mı? Sonrasında herhangi bir soruna yol açar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: