Zayıflama

Zayıflama Çorbası Nasıl Yapılır? Zayıflama Çorbası Tarifleri

07 Haziran 2018 - 10:46:03
Zayıflama çorbası nasıl yapılır? Zayıflama çorbası tarifleri

Zayıflama çorbası ile zayıflamak, ideal kiloya gelmek için tüketilen zayıflama çorbası çeşitleridir.

Zayıflama Çorbası Nedir? Ne İşe Yarar?

Kısa bir zamandan beri birçok kişi lahana çorbası ile zayıflamaktadır. Bu diyetin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran diyet haftada beş kilo verdirmeyi hedefler. Hızlı kilo kaybetmek isteyenler lahana diyeti uygulamaktadır. Bir hafta süresince lahana çorbası tüketilir. Çorbanın haricinde ise yağsız süt, meyve, sebze tüketilir. Diyetin bir haftadan fazla sürmesi sağlıklı değildir. Kilo kaybetmek için uygulamadan sonra on gün ara verilmesi ve sonrasında tekrardan başlanması gerekir.

Zayıflama Çorbası Tarifi Nedir? Kilo Verdirir mi?

Hızlı yağ yakma diyeti olarak tanımlanan lahana çorbası tüketilirken birçok detaya dikkat edilmesi gerekir. Metabolizmayı hızlandırma özelliği sayesinde kilo vermek uzun süreler almaz. Yağ yakma amaçlı uygulanan beslenme programında bir hafta boyunca asla alkol alınması tavsiye edilmez. Diyetin bitmesinden yirmi dört saat sonrasında tüketilebilir. Zayıflama çorbasının tüketilmesinde herhangi bir sınırlama yoktur. Çorbanın içilmesiyle yağ yakımı başlar. Diyeti tam zamanlı uyulması halinde haftada dört ila sekiz kilo aralığında kilo kaybedildiği söylenmektedir. Verilen kilo oranı bireyin ağırlığı, metabolizma hızı ile orantılı bir durumdur. En az verilen kilo oranının iki kilo olduğu söylenen arasında yer alır. Diyet boyunca belirtilen günler içerisinde tavsiye edilen besinler tüketilmektedir. Bir hafta sonrasında kesinlikle diyete ara verilmelidir. Verilen aranın süresi ise tam on beş gündür. On beş gün aranın ardından diyete tekrardan başlanabilir.

Zayıflama Çorbası Nasıl Yapılır?

Zayıflama çorbası yapımı için kereviz, et suyu, mantar, pul biber, baharat gerekir. Çorba bir kez yapılarak 1 hafta süresince tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra lahanayı ikiye bölüp haftada iki defa da çorba yapılabilir. Çorbanın hazırlanması için sebzeler küçük parçalar halinde doğranır ve tencerenin içine alınır. Sebzelerin üstü örtülene kadar su dökülmelidir. Tercih doğrultusunda et suyu tableti ya da tuz kullanılabilir. Malzemeler on dakika kadar hızlı ateşte kaynatılır. Sebzelerin iyi bir şekilde yumuşaması için ocağın altı kısılır. Lahana piştiği zaman mikser aracılığı ile malzemeleri çekmek mümkündür. İsteğe göre salça eklenir. Malzemeler robottan geçirildiği zaman domates çorbasının kıvamını andırmaktadır. Mantar tadı sevenler bu sebzeyi ilave edebilir.

Zayıflama Çorbası Diyeti Nasıl Olur?

Metabolizmayı hızlandırma özelliği olan lahana çorbası düşük kalorili olduğundan dolayı acıkma hissi olduğu zaman tüketilebilir. İstenilen miktarda ve saatte tüketilmesi serbesttir. Çorbanın tüketilme oranının artmasıyla verilen kilo miktarı da artmaktadır. Fakat bir hafta yapılması gerektiği asla unutulmamalıdır. Bir haftanın geçmesi halinde beslenme bozuklukları meydana gelebilir. Yapılması oldukça kolay olan lahana çorbası diyetinin yapılması için doktor gözetiminde olmak gerekir. Zayıflama çorbası diyeti ile zayıflamanın şartı doktor kontrolü ve onayıdır.

Yorumlar
Neslihan Demirtaş 07 Haziran 2018 - 10:56:03 Zayıflama çorbası için lahana diyetinin önerildiğini duydum. Lahana çorbası içenler var mı? Gerçekten zayıflamaya yardımcı oluyor mu? Doğal bir şekilde kilo vermek için hangi çorba tarifini uygulamam gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: