Sağlık

Acı Cehre Nedir? Tohumu ve Çayı Nasıl Kullanılır? Fayda ve Zararları

12 Ekim 2020 - 04:15:48
Acı cehre nedir? Tohumu ve çayı nasıl kullanılır? Fayda ve zararları

Genel olarak zayıflama için kullanılan acı cehre yaz aylarında sıkça tercih edilen bitkilerden biri olmaktadır.

Acı Cehre Nedir? Nasıl Olur?

Küçük siyah tohumlar zayıflamaya yardımcı olduğu gibi ayrıca kabızlığa da çözüm olarak alternatif tıpta yer almaktadır. Acı çehre tohumları adı gibi ağıza alındığında acı ve değişik bir tat bırakmaktadır. Çiğneyerek de tüketilen bu bitki sağlıklı yaşamda yer alan bitkiler arasındadır.

Acı Çehre Çayı ve Tohumu Nasıl Kullanılır?

Küçük siyah tohumlar çay olarak demlenerek kilo vermede hızlı bir etki sağlamaktadır. Düzenli kullanımda kabızlığı ortadan kaldırır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olmaktadır. Diyet yapanların sıkça tercih ettiği acı cehre çayı kaynamış su içerisine ilave edilen tohumlar demlendikten sonra ılık bir şekilde tüketilir. Acı çehre tohumları günlük olarak tüketilen bitki çayları arasında yer alabilmektedir. Bu bitki kullanıldığında fazla kilolar idrar yolu ile dışarıya atıldığından bol miktarda su tüketilmesi gerekmektedir. Bağırsakların çalışması ile beraber vücuttan su atılımı çok fazla olduğu için çay tüketildikten sonra mutlaka bol su ve sıvı tüketilmesine dikkat edilmelidir. Zayıflamaya yardımcı olan acı cehre tohumları kısa sürede kilo vermeye yardımcı olarak fazla kilolardan kurtulmayı sağlar. En çok zayıflama kullanılmasının nedeni ise bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasını sağladığı içindir. Bol su tüketimi ile beraber hızlı kilo vermeyi başlatır ve vücutta sıkılaşma sağlar.

Acı Cehre Faydaları Nelerdir?

Acı cehre tohumları çay olarak hazırlanarak tüketildiğinde bağırsakları çalıştırır. Çok fazla tüketim ishale sebep olmaktadır. Yeteri miktarda kullanılması gereken acı cehre çok fazla kullanımda vücutta susuzluğa sebep olur. Böbrek hastalığı, karaciğer yetmezliği ve diyabet hastalarının kullanmaması gerekmektedir. Vücutta metabolizmayı hızlandırdığı ve sıvı azalması olduğu için bu hastalıklarda yan etki yapabilmektedir. Kilo vermede kullanılan bu bitki özellikle aşırı kilolu kişilerde doktor gözetimi altında kullanılmalıdır. Acı çehre kullanılırken spor işe desteklenmesi gözle görülür bir fark yaratacaktır. Zayıflama için tercih edilen bu tohumlar sıkça lavabo ihtiyacının olmasına sebep olur. Bu yüzden düzenli kullanımda dikkat edilmesi gerekmektedir.

Acı Cehre Zararları Nelerdir?

Acı cehre çay olarak kullanıldığında günlük bir fincan şeklinde kullanılarak tüketilmelidir. Çok fazla tüketim hem lavabo ihtiyacının fazla olmasına hem de vücuttaki su miktarının azalmasına sebep olacaktır. Hızlı kilo verdirme özelliğinden dolayı çeşitli rahatsızlıkları olan kişiler mutlaka doktora danıştıktan sonra kullanmaya başlamalıdır. Tohumların çay olarak tüketilmesi kişi de vücut direnci de sağlamaktadır. Bu bitkinin tohumları kullanıldığında haftalık kilo kontrolleri yapılarak takip edilebilmektedir. Spor ve bol sıvı acı çehrenin etkinliği arttırmaktadır. Düzenli olarak kullanılan acı cehre bir süre sonra vücudun alışmasını sağlayacaktır. Bu yüzden ara verilerek kullanılması doğru olacaktır. Hızlı ve etkili olabilmesi için vücudun uyarılması daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olacaktır.

Yorumlar
Birgül peşget Acı çehre zayıflatır mı? Çayını günde kaç bardak içmek gerekiyor?cevapla
Meltem Kök Acı çehre kabızlık için nasıl kullanılır? Faydalarını duyduktan sonra sipariş vermek istedim ama nereden alabilirim onu bilmiyorum. Fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Bide kullananlar etkilerinden memnun kalıyorlar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: