Sağlık 09 Ocak 2021 - 10:23:59

Akciğeri Temizlemek İçin Ne Yapmalı?

Akciğeri Temizlemek İçin Ne Yapmalı?

Sağlıklı yaşamın ana organı olarak gösterilen akciğeri temizlemek için birçok yöntem ve doğal karışım yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler rahat nefes almanın yanında aynı zamanda öksürük ve tıkanıklık gibi problemler üzerinde de etkili olmaktadır.

Akciğer Nasıl Temizlenir? Nasıl İyileşir?

Akciğer sigara, pis hava ve yetersiz beslenme gibi problemler nedeniyle zaman içerisinde yıpranır. Akciğeri temizlemek için doğal karşımlar ve kürler bulunmaktadır. Bunların her biri birtakım sebze ve bitkilerden elde edilmektedir. Bu doğal karışımlar ile ciğerlerden toksin atma sağlanabilirsiniz. Zararlı ve yabancı maddelerin dışarı atılması sağlanarak akciğer üzerinde onarım işlemi gerçekleşmiş olur. Bu kürleri uygularken aynı zamanda ciğerin kirlenmesine neden olan etmenlerin kullanılmaması gerekmektedir. Özellikle sigara gibi zararlı olan ve vücudu ciddi şekilde zehirleyen bu tarz maddelerin tüketilmemesi ciğerin temizlenmesi konusunda etkili olabilmektedir.

Akciğeri Temizleyen Şeyler Nelerdir?

Nefes almamıza yardımcı olan akciğerleri temizlemek için birtakım besinler bulunmaktadır. Sigara kullanıyorum ama akciğeri temizlemek istiyorum diyorsanız sizler için önerilerimizi şöyle belirtebiliriz:

Sarımsak: Günlük düzenli olarak tüketilen sarımsak akciğeri temizlemek için hem doğal hem de etkili bir yöntemdir. Sarımsakta filtre etkisi vardır ve bu sayede akciğer üzerinde hem onarıcı hem de koruyucu etki yaratmaktadır.

Greyfurt: Tam bir antioksidan deposu olan bu meyve akciğerdeki zararlı ve toksin maddelerin dışarı atılması konusunda oldukça etkili olmaktadır. Aynı zamanda kansere karşı da koruyucu etki sunar.

Selenyum: Besin takviyesi olarak tüketebileceğiniz selenyum bir mineraldir ve vücut için oldukça faydalıdır. Akciğer zarının güçlendirilmesini sağlayan bu mineral aynı zamanda vücutta e vitaminin üretilmesini sağlayan enzim için uyarıcı etki yaratır.

Zencefilin Akciğere Faydası Nedir?

Bu doğal bitki bronşları açıcı etki göstermektedir. Antiseptik ve antibakteriyel özelliği sayesinde akciğerleri temizlemek konusunda oldukça etkilidir. Ciğerin üzerinde bulunan partikül ve katranın temizlenmesine ve zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Zencefil çayı ile akciğer üzerinde temizleyici etki yaratabilirsiniz. Dilerseniz bir tatlı kaşığı bala 1 çay kaşığı zencefil ekleyerek de tüketebilirsiniz. Bu bitkinin her türlü tüketimi ciğeriniz için faydalı etkiler sunacaktır.

Akciğeri Temizlemek İçin Diyet Nasıl Yapılır?

Akciğeri temizlemek ve onarmak için 3 günlük bir diyet uygulayabilirsiniz. Bu diyet şu şekildedir:

  • Diyete başlamadan 2 gün önce süt ürünlerini tüketmeyi bırakınız.
  • İlk gün uyumadan önce bitki çayı tüketin ve vücudunuzun rahatlamasını sağlayınız.
  • Ertesi gün sabah uyandığınızda 1 bardak suya iki tane limon sıkınız ve içiniz. Sonrasında greyfurt ya da ananas suyu tüketiniz. Miktarının yaklaşık olarak 300 ml kadar olmasına özen gösteriniz. Kahvaltı ile öğle yemeği arasında havuç suyu tüketiniz.
  • Öğle yemeğinde bakteri ve enfeksiyonlardan kurtulmak için taze sıkılmış meyve suyu içiniz.
Akciğerin Temizlenmesi İçin Ne Yapmalıyım?

Toksinlerden kurtulmak için günde 1 defa 20 dk. süren bir banyo yapınız. Nefesinizi açmak için ise bir kase sıcak suyun içerisine birkaç damla okaliptus damlatarak buharını çekiniz. Bu uygulamalar sonrasında akciğer üzerinde geniş çaplı bir temizleme sağlamaktır. Akciğer temizlemek için geliştirilmiş doğal yöntemler ile daha güzel bir hayat yaşayabilirsiniz.

  • akciğeri temizlemek
  • akciğer nasıl temizlenir
  • akciğeri temizleyen şeyler
Yorumlar
Dila Öncü sigara sonrası akciğer temizleme detoksu nasıl yapılır? Akciğer temizlemek için uygulayabileceğim en ideal yöntem nedir? Bazı macunlar varmış insanlar işe yaradığını belirtiyorlar ama etkili olur mu? Neler tüketmek gerekiyor? cevapla
Zafer Tunç Akciğer temizleme kürü olarak birçok yöntem bulunmaktadır. Bu karışımlar genelde bitkisel içerikli olduğu için birçok kişi tarafından uygulanıyor. Hatta bir macun duymuştum hem akciğeri temizliyor hem de sigarayı bıraktırıyor diye. Onda almayı düşünüyorum. cevapla
yorum yaz
Organik Tarım Nedir? Nasıl Yapılır? Neden Önemlidir?