Bebek gibi bir cilt için maske ve doğal yöntemler
Yaşam

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Maske ve Doğal Yöntemler

07 Ocak 2019 - 09:50:02

Kadınlar her zaman ciltlerinin olabildiğince güzel gözükmesini isterken bebek gibi bir cilt için maske ve doğal yöntemler tercih edilebilmektedir.

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Maske

Dünyanın en güzel varlıkları olan bebekler şirinlikleriyle gören herkesi kısa sürede etkileyebilirler. Bebeklere sarılan, onları öpen herkes tenlerinin ne kadar yumuşak ve pürüzsüz olduğunu anlar. Bu sebeple de insanlar her zaman yumuşak ve pürüzsüz ciltleri bebek cildine benzetmektedir. Kadınlar birçok farklı ürün kullanırlarken burada amaç bebek gibi bir cilde sahip olmaktadır. Bunun için belirli malzemelerin bir arada kullanıldığı maskeler uygulanabilirken bunların yanı sıra direkt olarak doğada yer alan ürünler de kullanılabilmektedir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Hangi Yöntem Uygulanabilir?

Yüz maskeleri hazırlanırken önemli olan durumlardan birisi de tüm malzemelerin kolaylıkla elde edilen malzemeler oluşudur. Yüzlerinin pürüzsüz olmasını isteyen kişiler bu doğrultuda 1 miktar zeytinyağı, sıcak su ve 4 damla limon suyunu bir araya getirerek çok kolay bir karışım elde edebilirler. Bu karışımı kullanmadan önce yüzlerini ılık su ile yıkamaları gerekir. Yüzlerini yıkarken sabun kullanmamaları çok önemli bir ayrıntı olarak gösterilebilir. Bunun sonrasında karışım masaj yapılır şekilde yüze uygulanır. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra kişilerin yüzlerini tekrar durulaması gerekmektedir. Bu şekilde bebek gibi pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkün olur.

Bebek Gibi Cilt İçin Doğal Yöntemler

Maskeleri kullanarak ciltlerini güzelleştirmek isteyen kişiler için ilk seçenek olarak mısır unu kullanılarak yapılan maskeler sunulabilir. Bunun için kişilerin 1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı kil, 1 çay kaşığı el ya da yüz kremi ve suya ihtiyacı vardır. Bu malzemelerin tamamını bir araya getiren kişiler yüze sürülebilecek ve yüzde kalacak bir kıvam yakalayana kadar su eklemeye devam etmelidir. Bunun sonrasında yüze uygulanma aşamasında 5 dakika boyunca yüze masaj yapılarak sürülmesi gerekmektedir. Sonrasında 5 dakika da yüzde bekletilen maske su ile temizlenerek istenen pürüzsüz cilt elde edilebilir.

Bebek Gibi Cilt İçin Hangi Doğal Ürünler Kullanılabilir?

Kadınlar, ciltlerini daha iyi bir hale getirmek için birçok farklı doğal ürünü tercih edebilirler. Bunların ilk sırasında zeytinyağı ve bal gelir. Bu iki ürün de cilt konusunda son derece etkin özelliklere sahip olduğundan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Uzmanların da önerdiği bu doğal maddeler, etkileri sebebiyle cilt kremlerinde de bolca kullanılmaktadır. Bunların yanında limon ve zerdeçal da cilt için faydalı doğal ürünler olarak gösterilir. Zerdeçal, aknelerin temizlenmesinde çok iyi etkiler gösterdiği için kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan doğal malzemelerden birisidir. Kadınlarda bebek gibi cilt için kullanılabilecek çok sayıda farklı doğal malzeme yer alırken bunlar kullanılarak elde edilen maskeler de rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Yorumlar
Cansu Taşkın 07 Ocak 2019 - 10:00:02 Bebek gibi bir cilt için aslında birçok doğal yöntem var ama uygulamadan önce cildiniz içi en iyi olan tekniği bulmanız gerekmektedir. Çünkü cildiniz birtakım alerjik reaksiyonlar meydana getirebilir. Özellikle hassas ve sivilceye yatkın bir cilde sahipseniz doktordan destek alabilirsiniz.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: