Bölgesel zayıflama kürü, yöntemleri ve fırsatları
Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Kürü, Yöntemleri ve Fırsatları

15 Kasım 2018 - 13:40:27

Bölgesel zayıflama; vücutta görülen orantısız yağlanmaların giderilmesi olayıdır. Bölgesel yağlanmalar genellikle basen, kalça, göbek ve üst bacakta görülür.

Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Olur?

Bölgesel olarak zayıflamak isteyenler vücudunun bazı bölgelerinde oluşan fazla yağlardan kurtulmak isteyen kişilerdir. Fazla yağlardan kurtulmak için öncelikle doktor kontrolü altında düzenli olarak uygulanacak yağ yakıcı bir diyete ve sonrasında da istikrarlı bir şekilde yapılacak spora ihtiyaç vardır. Yürüyüş yapmak bölgesel olarak zayıflamaya yardımcı olur. Spor salonlarını tercih edebileceğiniz gibi evde yapabileceğiniz bazı egzersiz hareketleriyle bölgesel yağlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Zayıflama kürleri ve detoks suları da zayıflama sürecinizi hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Bölgesel Zayıflama Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Metabolizmayı hızlandırarak yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlayan oldukça etkili kür tarifleri mevcuttur. Bu zayıflama kürü, göbek bölgesindeki yağlanmalardan şikayetçi olanlar için en etkili bölgesel zayıflama kürü tariflerinden biri;

  • 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
  • Yarım limonun suyu
  • 1 çay kaşığı pul biber

Uygun bir kasede tüm bu malzemeler karıştırılır. Bu kürü haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan 3 saat önce uygulanması çok daha etkilidir. Kürü tükettikten sonra ekstra bir şey yemeyip sadece yudum yudum 4 ya da 5 bardak su içmeniz tavsiye edilir. Bu yoğurt kürünü göbek bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulmak için tüketebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada En Etkili Yöntemler ve Fiyatları

Herkesin korkulu rüyası haline gelen bölgesel yağlanmalar için oldukça etkili yöntemler mevcuttur. Diyet, spor, kür ve detokslar haricinde hafif bir kilo kontrolü yaparak da fazla yağlarınızdan kurtulmanız mümkün. Özellikle güzellik merkezlerinde bölgesel yağlardan kurtulmak için pek çok zayıflama yöntemi sunuluyor. Bu yöntemler diyetin tek başına yeterli olmadığı ya da diyet yapamayan kişilere uygulanıyor. En çok tercih edilenler arasında; soğuk lipoliz lipofreeze, power plate, mezolipoliz, lenfatik drenaj, mezoterapi, reaction, eximia, velashape3 seçenekleri bulunuyor. Bu yöntemler, yağlarınızın fazla olduğu yerlerde yoğunlaştırılarak orantılı bir görünüme sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bölgesel zayıflama fiyatları tercih edeceğiniz yönteme ve alacağınız seans sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Bölgesel Zayıflama Diyeti Nasıl Yapılır? Egzersizleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflamayı isteyenler için sadece diyet listeleri kesin çözüm olmasa da vücuttaki yağ oranı azaldıkça şikayetçi olunan bölgesel kısımların da zayıfladığı görülecektir. Bölgesel incelmek için diyet listenizdeki karbonhidrat içerikli ne varsa hepsini çıkarın. Onun yerine protein ve yağ tüketmeye çalışın. İnsülin direnciniz için bu çok önemlidir. Balık, yumurta, et gibi proteinleri tüketmenin yanında sebze tüketimini de ihmal etmeyin. Karbonhidrat tüketimini azaltıp sağlıklı beslenerek ve bunu spor ile desteklediğinizde bölgesel olarak inceldiğinizi fark edeceksiniz. Karın bölgesindeki yağlar için mekik, basen bölgesi için de makas egzersizlerini tercih edebilirsiniz. Bölgesel zayıflama için en en etkili ve sonuç veren formül; düzenli yürüyüş, bol su tüketimi ve protein ağırlıklı beslenmektir.

Yorumlar
Şeyma Kamiloğlu 15 Kasım 2018 - 13:50:27 Bölgesel zayıflama konusunda en çok kafama takılan göbeği nasıl eritiriz sorusu. Doğum yaptım 2 kere. Sonrasında zayıfladım ama göbekteki fazlalıklardan bir türlü kurtulamadım. Karın bölgesini eritmek için yöntemler nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: