Çam kabuğu suyu şekere iyi gelirmi? Diyabet için nasıl kullanılır? Fiyatı ve faydaları
Yaşam

Çam Kabuğu Suyu Şekere İyi Gelirmi? Diyabet İçin Nasıl Kullanılır? Fiyatı ve Faydaları

17 Ocak 2018 - 15:37:51

Çam kabuğu suyu, çam ağaçlarının kabuklarının damıtılması yöntemi ile elde edilen çıra suyu olarak da bilinen bir içecektir.

Çam Kabuğu Suyu Şekere İyi Gelir mi?

Diyabet hastaları için tam bir şifa kaynağı olan bu doğal içecek kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur ve yükselmesine engel olur. Vücutta adeta insülin görevi üstlenen çam kabuğu suyu, vücuda alınan şekerin hücreler tarafından kullanılmasını sağlar ve böylece yükselmesini engeller. Şeker yanı sıra ayrıca birçok hastalığın tedavisi için de kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu oldukça faydalı olduğu belirlenen bu içecek son dönemlerde birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Diyabet İçin Çam Kabuğu Suyu Nasıl Kullanılır?

Yapılan klinik araştırmalar sonucunda çıra suyunun şeker hastalığı üzerinde olumlu etkilerinin olduğu belirtilmiştir. Kandaki şeker oranının düzenlenmesini ve dengelenmesini sağlayan bu doğal içecek sayesinde şeker hastalığı için kullanılan ilaçlara gerek kalmamaktadır. Diyabet vücutta insülin hormonunun farklı nedenlere bağlı olarak salgılanamaması durumunda meydana gelir. Çıra suyu vücuda insülin salgılar ve bu da şekerin dengeye gelmesine yardımcı olur. Tip1 ve Tip 2 diyabet hastalıkları için uygundur ve rahatça kullanılabilir. Diyabete karşı tedavi edici etkisi sayesinde aynı zamanda bu hastalığın neden olduğu diğer birçok sağlık probleminin de engellenmesine yardımcı olur. Şeker hastalığının vücutta meydana getirdiği hasarların ortadan kalkmasına etki eder. Kullanıma başladığından itibaren yaklaşık olarak 1.5 ay içerisinde şeker hastalığını ortadan kaldırıcı etkiler meydana getirmektedir.

Çam Kabuğu Suyunun Faydaları Nelerdir?

Çıra suyu hem şeker hem de birçok hastalık için tedavi edici nitelikler sunmaktadır. Bu doğal suyun faydalarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Şeker hastaları için insülin çayı kullanımını azaltır ve zamanla tamamen ortadan kaldırır.
  • Astım, bronşit ve koah gibi hastalıklar için faydalı etkiler yaratır. Nefes açmaya yardımcı olur. Balgam gibi problemlerin ortadan kalkmasını sağlayarak rahatlatıcı etki yaratır.
  • Ağrı kesici ve kas gevşetici etkiler meydana getirmektedir. Ağılar için hem içilebilir hem de ağrıyan yere bir miktar sürülebilir. Romatizma, eklem ve bağ ağrısı problemleri için kullanılabilir.
  • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Midede meydana gelen ağrı ve ekşime gibi problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Vücut direncinin artmasına yardımcı olan çam kabuğu suyu aynı zamanda halsizlik gibi durumların ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  • Damarlarda oluşabilecek yağlanmayı önleyerek tıkanıklık gibi problemlerin oluşmasını engeller.
  • Kötü kolesterol seviyesinin yükselmesini engellemeye yardımcı olur.

Çam Kabuğu Suyunun Zararları Var mı?

Birçok faydası bulunan çıra suyunun zararları konusunda yapılan araştırmalar sonucu ürünün önerilen miktarlarda kullanıldığında herhangi bir zararının olmadığı gözlemlenmiştir.

Çıra Suyu Nasıl Kullanılır?

Çam kabuğu suyu kullanımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defadır. Bir çay bardağının çeyreği miktarında yemeklerden önce kullanılmaktadır. Bardağın geri kalan kısmına su ekleyerek kullanınız. Kullanım sırasında ilaçlarınızı kullanmaya devam ediniz. 2 haftalık düzenli kullanım sonrasında vücudunuz olumlu etkiler vermeye başlayacaktır. Etki görmeye başladığınızda doktor kontrolünde ilaçlarınızı azaltabilirsiniz.

Çam Kabuğu Suyunun Fiyatı Ne Kadar?

Çıra suyu olarak bilinen çam kabuğu suyu fiyatı online satış sitelerinde resmi fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Bu doğal suyun fiyatı oldukça uygundur ve bütçenize uygundur. Doğal bir şifa sunan ve şeker hastalığını neredeyse sıfırlayan bu doğal içeceği hemen kullanmaya başlayarak vücudunuz için şifa bulabilirsiniz.

Yorumlar
Filiz Öztürk 17 Ocak 2018 - 15:43:17 Çam kabuğu suyu nasıl elde edilir? Nasıl hazırlanır? Nerede satılıyor? Ben şeker hastasıyım. İnsülin kullanmıyorum ama ilaç alıyorum. Bu içeceği nereden bulabilirim? Çam ağacından kendimiz yapabilir miyiz? Normal satan yerlerde fiyatı ne kadar?cevapla
Melis Leman 23 Ekim 2018 - 11:10:05 Çam kabuğu suyunun şekere iyi geldiğini duymuştum. Genelde hep şeker hastaları kullanıyor bunu sanırım. Bunu elde etmek için ne yapmak gerekiyor? Nereden bulabilirim? Satılan yerler varsa eğer sipariş vermek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: