Zayıflama 05 Mart 2021 - 21:32:50

Çiğ Patates Suyu Zayıflatırmı? Nasıl Sıkılır? Nasıl Kullanılır?

Çiğ Patates Suyu Zayıflatırmı? Nasıl Sıkılır? Nasıl Kullanılır?

Mide sağlığının korunması için tercih edilen patates suyu birçok vücut probleminin de ortadan kaldırılması için kullanılabilmektedir. Zayıflamada da tüketilen çiğ patates suyu kişilerin olumlu sonuçlarına yardımcı olmaktadır.

Çiğ Patates Suyu Neye Yarar?

Zayıflamak için tercih edilen kürler arasında patates suyu vücudun temizlenmesi için kullanılabilmektedir. Vücutta sindirim sisteminin daha aktif olmasına yardımcı olan patates suyu kabızlık giderici olarak da tercih edilebilmektedir. Doğal ve sağlıklı beslenerek zayıflamaya çalışan kişilerde karaciğerin temizlenmesi ve midenin daha rahat işlevini görmesi için tüketilmesi önerilmektedir. Bu kürü sabahları aç karnına tüketildiğinde vücudun sabah saatlerinden itibaren çalışması sağlanır. Böylece gün boyunca kişi daha enerjik olabilmektedir.

Çiğ Patates Suyu Zayıflatırmı?

Çiğ patates suyu ile zayıflama sağlamaya çalışanlar uyguladıkları diyet listesinde tükettiğinde vücut daha aktif olduğundan yemeklerin yakımı da artar. Bu su özellikle mide problemi olan kişilerde diyet yaparken midenin daha rahat çalışmasına yardımcı olur. İçerdiği koruyucu etki mide de duvar görevi görecektir. Bağırsakların hızlı çalışarak kabızlığı ortadan kaldırması bu süreçte kişiye kilo verirken daha kolay olacaktır. Sağlıklı kilo vermek için patates suyunun tercih edilmesi kür halinde uygulandığında vücudun uyarılmasında etki göstererek zayıflama daha hızlı olabilmektedir.

Çiğ Patates Suyu Nasıl Sıkılır? Nasıl Kullanılır?

  • Kabukları soyulmuş ve yıkanmış patatesler katı meyve suyu sıkacağında sıkılarak tamamen suyu alınır. Sabahları aç karnına tüketilen çiğ patates suyu sindirim sistemini en iyi şekilde çalıştırmaya başlayacaktır.
  • Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan bu su özellikle 2 hafta boyunca diyet listesi ile beraber tüketilmelidir. Daha sonra ara verilebilir.
  • Atı meyve sıkacağı kullanmak yerine patatesleri rendeleyerek de çiğ patates suyu elde edilebilir. Rendelenen patatesler tülbent ile sıkıldığında tamamen suyunu salacaktır. Yine aç karnına tüketilmesi önerilir.

Çiğ Patates Suyunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Patates suyunun düzenli olarak tüketilmesi mide ülseri, bel ve eklem ağrıları, cilt bakımı, saç bakımı gibi alanlarda da tercih edilir. Birçok sağlık sorunun önlenmesi için kullanılan çiğ patates suyu özellikle mide sorunlarının giderilmesi için tüketilmektedir. Mide yanması ve mide ülseri gibi hastalıklarda olumlu sonuçların alınması için kullanılabilmektedir. Bel, sırt ve eklem ağrılarında etkili olabilen bu kür aç karnına tüketildiğinde ağrılarda azalma meydana gelebilmektedir. Gut hastalığı için de tercih edilebilir. Vücutta birikmiş olan toksinlerin dışarıya atılımında etki gösteren bu su özellikle safra ve karaciğerin temizlenmesini sağlayarak karaciğerdeki yağlanmayı en aza indirir. Hazımsızlık, gastrit ve şişkinlik gibi mide problemleri ile sıkça karşılaşan kişiler için de etki sağlar. Bunun yanı sıra zayıflama da tok tutucu özelliği diyet listelerinin daha kolay yapılmasına yardımcı olur. Sindirim sistemindeki organların düzenli çalışması için tüketilen bu kür zayıflarken metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlar.

  • çiğ patates suyu
  • çiğ patates suyu zayıflatırmı
  • çiğ patates suyu nasıl sıkılır
  • çiğ patates suyunun faydaları
Yorumlar
Makbule Daştan Çiğ patates suyu nasıl içir? Mideye iyi gelir mi? İçen var mı? Nasıl kullanılır? Midemde yanma oluyor onun için kullanmak istiyorum. İçenler herhangi bir yan etki görüyor mu? Günde kaç kere içmek gerekir? cevapla
Nahide Aras Çiğ patates suyu nasıl elde edilir? Kürünün zararları var mı? Bağırsak için kullananlar var mı? Zayıflamaya etkisi olduğunu duymuştum. Bunun için denemek istiyorum ama ne kadar içilmeli tam olarak bilmiyorum. Deneyenler varsa bilgi verebilir mi? cevapla
yorum yaz
Aseksüel Nedir? Homoseksüel Ne Demek? Kimlere Homoseksüel Denir?