Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İçin Hangi Doktora Gidilmeli? Bitkisel Tedavisi Var mı?
Sağlık

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İçin Hangi Doktora Gidilmeli? Bitkisel Tedavisi Var mı?

03 Mayıs 2019 - 09:50:01

Erkekleri birçoğunda cinsel fonksiyon bozuklukları bulunurken bunun için en kısa sürede uzman doktorlara görünmek ve tedavilere başlamak gerekmektedir.

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Nelerdir?

Çiftlerin yaşantılarına mutlu bir şekilde devam etmesinde cinsel hayatın çok büyük önemi bulunur. Araştırmalar, düzenli bir cinsel ilişkisi olan çiftlerin her zaman daha mutlu ve huzurlu olduğunu göstermektedir. Bu aşamada bazı rahatsızlıklar düzenli bir cinsel ilişkiyi engellerken bunun için tedavilere başlanması gerekmektedir. Geçmiş yıllarda erkekler bu konudaki rahatsızlıklarını dile getirmekten çekindiği için doktora gidemezken bu sorunları ömür boyu aşmaya çalışırlardır. Ancak bu algılar artık yıkıldığı için erkekler rahatlıkla doktorlarına giderek cinsel işlev bozuklukları için tedavi olabilmektedir.

Tıp alanında ereksiyonun yokluğu ya da yetersizliği, erken boşalma ya da boşalamama problemleri ve peniste sertleşme sırasında eğrilik veya acı hissi gibi durumlar cinsel fonksiyon bozuklukları arasında yer almaktadır. Bu sorunlardan bir ya da birkaçına sahip olan kişilerin en kısa sürede uzmanlara gözükmesi en doğru hamle olacaktır.

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İçin Hangi Doktora Gidilmeli?

Cinsel sorunlar yaşayan kişiler eğer bu sorunlar fiziksel olarak bir sebebe bağlanabiliyorsa bu durumda hastanelere gitmeleri en doğru tercih olacaktır. Çiftler arasında cinsel birleşmeye isteksizlik gibi sorunlar varsa bu sorunlarda aile psikologları ciddi yardımlar sunabilirken diğer fiziksel sebeplerde bir fayda sağlamakta zorlanırlar. Cinsel fonksiyon bozuklukları olan kişilerin hastanelerin üroloji bölümlerine randevu almaları gerekmektedir. Eğer alınan bu randevular kişilerin hemcinslerinden olursa sıkıntılarını anlatmaları çok daha kolay bir hal alacaktır.

Cinsel İşlev Bozukluğunun Bitkisel Tedavisi Var mı?

Cinsel problemler yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğu sorunlarını doktorlara giderek çözmek yerine bitkisel çözümlere yönelmektedir. Bir yandan insanların duymaması bir yandan da kendilerini daha rahat hissetmeleri sebebiyle bitkisel müdahaleler oldukça popülerdir. Bitkisel tedavi yöntemleri birçok rahatsızlıkta olduğu gibi cinsel fonksiyon bozukluklarında da fayda gösterebilmektedir. Genel olarak insanlarda tedavi sürecine destek olarak bu ürünlerin kullanımı doğru olur. Ciddi sorunlarda bitkisel tedavilerin uygulanması doğru olmayabilmektedir.

Cinsel İşlev Bozukluğu İçin Hangi Bitkiler Kullanılabilir?

Cinsel fonksiyon bozukluklarının tepesinde yer alan sertleşme sorunlarına en iyi çözümler için kişiler çakşır kökü çayını tercih edebilmektedir. Bunun yanı sıra ebegümeci çayı da oldukça etkili bir seçenek olacaktır. Rüşeym olarak isimlendirilen bitki de doğal afrodizyak olarak tanımlanmaktadır. Cinsel sorunlarda bu ürün de destek olabilmektedir. Erken boşalma sorunları olan kişilerin ise tüketecekleri belirli yiyecekler bu süreci zayıflatmaktadır. Bunun ilk sırasında balık gelmektedir. Düzenli olarak balık tüketen kişilerde bu sorun çok nadir görülmektedir. Buna ek olarak havuç tüketimi de bu sorunun çözümünde önemli bir seçenek olmaktadır.

Yorumlar
Vildan Topçu 03 Mayıs 2019 - 10:00:01 Son dönemlerde bu konuda sorun yaşayan birçok insan görmekteyiz. Aslında cinsel fonksiyon bozuklukları için bitkisel tedavi yöntemleri de bulunuyor. Bunların da denenmesi bence faydalı olur diye düşünüyorum. Doktor önemli bir sorun fark ettiğinde zaten direkt olarak tedaviye başlıyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: