1 veya 2 beden incelten korseler zayıflatır mı?
Zayıflama

1 Veya 2 Beden İncelten Korseler Zayıflatır mı?

27 Mayıs 2018 - 11:23:09

Korse kullanımı bayanlar arasında oldukça yüksek bir orana sahipken bazı bayanlar zayıflamak amacıyla da bu korseleri tercih ediyorlar.

1 Veya 2 Beden İncelten Korse Nedir?

Korse denildiğinde herkesin aklına farklı bir görüntü gelebilir. Bunun sebebi, korseleri kendi içerisinde çok fazla çeşide sahip olması ve insanların ihtiyaç duydukları bölgeye göre bu korseleri tedarik edişidir. Bu aşamada uzmanlar korse kullanırken kişilerin bedenlerini 1 ya da 2 beden düşürecek olan modelleri kullanmayı önermektedir. İncelten korseler kişilerin vücut yapısını düzenlerken çok fazla bozulmasına sebep olmamaktadır. Yalnızca çok uzun süre bu korseler kullanıldığında sorunlar kendisini göstermeye başlar. Bunun yanı sıra çok daha fazla küçültücü korseler kullanıldığında etkiler gözle görülmeye başlayabilir.

1 Veya 2 Beden İncelten Korseler Zayıflatır mı?

İncelten korseler, normal şartlarda kişilerin anlık görüntülerini düzenlemesi için kullanılan ürünlerdir. İnsanları 1 ya da 2 beden küçülten korseler, çıkarıldığı takdirde vücut tekrar eski haline dönmektedir. Ancak çok uzun süre bu korselerin kalması, kişilerin vücutlarının şeklinde değişikliklere sebep olabilir. İlk olarak bu korselerin insanların zayıflatmadığının bilinmesi gerekir. Yalnızca bazı korseler kişilerin bellerini olabilecek maksimum düzeyde incelttiğinden daha zayıflamış bir görüntü içerisinde olurlar. Ancak tartı üzerindeki ağırlıkları değişmemektedir. Bel ölçüleri daralan kişiler, bunu korse ile gerçekleştirebilirler fakat çok ciddi zararları da göze almış olurlar.

İncelten Korselerin Zararları Nelerdir?

Korselerin devamlı olarak kullanılmaya başlaması ve ya da gereğinden çok daha dar bedenlerde korselerin alınması sebebiyle kişilerin beden ölçüleri kalıcı olarak azalabilmektedir. Ancak bu durumun insan vücudu için çok ciddi zararları yer alır. İlk olarak kişilerin göğüs kafesleri daralacaktır. Kaburgaları içeriye doğru eğilmeye başlayacak ve bu durum göğüs bölgelerini ciddi biçimde rahatsız edecektir. Bunun yanında bel bölgesinin çok yüksek seviyede incelmesi, bu bölgede yer alan bağırsakların ve diğer organların şeklinde bozukluklara sebep olmaktadır. İç organların şeklinde yer alan bozukluklar sebebiyle de birçok hastalık ortaya çıkabilmektedir.

İncelten Korseler Nasıl Kullanılır?

Bu tarz bir incelme isteyen kişilerin ilk olarak kendi bedenlerini doğru bir biçimde belirlemesi gerekir. Bunun sonrasında 2 veya daha yüksek seviyede beden farkı yaratacak olan korselerin satın alınması aşamasına geçilir. Satın alınan bu ürünler, günün ilk saatlerinde kullanılmaya başlarken göğüsün alt kısmından kalçaya kadar inmektedir. Eğer bayanlar istiyorlarsa kalça bölgelerinde incelme olması için bu bölgeyi saran korseleri de kullanabilirler. Ancak bu durumda çok daha fazla zarar görmeleri muhtemel olacaktır. Sabahın ilk saatlerinden itibaren korse kullanan bayanlar, buna ek olarak gece yatarken de kullanmaya devam ederler. Bu şekilde zararlı olsa da incelme iknaı bulabileceklerdir. Birkaç beden incelten korseler vücuda ciddi şekilde zarar vereceğinden kişilerin bunun yerine spora yönelmeleri çok daha doğru bir karar olacaktır.

Yorumlar
Sedef Açıkalın 27 Mayıs 2018 - 11:33:09 Ben çok kilolu biri değilim ama 1 beden kadar ince gözükmek istiyorum. Bunu sağlayabilen korseler var mı? Hangi korse modelini kullanmam gerekiyor? Özellikle karın bölgemde biraz fazlalık var bunların sıkılaşması için kullanmak istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: