Düğün öncesi cilt bakımı nasıl olur? Öneriler ve tavsiyeler
Yaşam

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur? Öneriler ve Tavsiyeler

01 Eylül 2017 - 17:29:21

Evlilik her genç kız için hayatının dönüm noktalarından biridir. Aylar süren evlilik öncesi hazırlıkları hem son derece keyifli hem de oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Davetiye listesi, oturma planı, ev eşyaları, düğün hazırlıkları…Tabi ki en önemlisi gelinlik seçimi ve cilt bakımıdır.

Düğün Öncesi Cilt Bakım Önerileri Nelerdir?

Düğünde ışıl ışıl parlayan bir cildi hangi gelin adayı istemez değil mi? Hadi gelin hep birlikte düğün öncesi cilt bakımınız için ne yapmanız gerektiğine dair önerilerimizi dikkatle inceleyelim... Her ne kadar artık makyaj malzemeleri ile her türlü kusur kolaylıkla kapatılabiliyor olsa da, ertesi gün makyajsız uyanacağını bilen her gelin, kusursuz ve pürüzsüz bir cilt ister. Bu nedenle düğün gecesi pürüzsüz, saf temiz bir cilde sahip olmak tüm gelinlerin önceliği haline gelmiştir. Kırışıkları giderilmiş, lekelerinden arınmış, canlı ve parlak görünen bir cilt için önerilebilecek pek çok seçenek var. Özel maskelerle kombine yapılan cilt bakımları, soyulma, mezolifting, DNA ve lazerle cilt gençleştirme gelin adaylarının en sık yaptığı işlemler arasında yer almaktadır. Cildi için bu gibi işlemleri yaptırmayı düşünen gelin adaylarına küçük bir hatırlatma; tüm bu uygulamaları sadece yüzünüz için planlamayın, gelinliğinizin modeline göre cilt bakımınıza boyun, dekolte ve sırt bölgenizi de dahil etmeniz gerekebildiğini de unutmayın.

Düğünden Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Düğün günü sizin en mutlu gününüz olacak. Hem düğün öncesi fotoğraf çekimlerinde hem de düğün sırasında bol bol gülümseyeceksiniz. İnsan en çok dudakları ve gözleriyle gülümser. Bu nedenle bu iki bölgede ortaya çıkarmak için gelin adayları tarafından tercih edilen işlemler bulunmaktadır. Gözaltı morlukları ve göz çevresi kırışıklıkları düzeltilmesi gereken en önemli iki problemdir. Işık dolgusu ve mezoterapi ile gözaltı morlukları, botoks uygulamasıyla de göz çevresi kırışıklıkları, aynı gün içerisinde yaklaşık 30 dakikalık bir uygulama ile kurtulabilirsiniz. Dudakların daha belirgin olmasını ise dolgu uygulaması ile yaklaşık yarım saat içerisinde dudaklarınıza yapılacak dolgu takviyesi ile daha pürüzsüz, canlı ve taze bir görüntü sağlayarak gülüşünüzün düğün gününüzde daha göz alıcı olmasını sağlayacaktır.

Düğün Öncesi Cilt Maskeleri Nelerdir?

Evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz bitkisel kürler ile maske hazırlayabilrisiniz. Bunlardan bazıları şunlardır:

Yumurta akı maskesi: Sarısından ayırdığınız yumurtayı cildinize makyaj fırçanızdan biri ile uygulayabilirsiniz. Yumurta akının içeriğindeki protein ve kollajenler cildinize saf bir güzellik kattığı gibi cildinizde oluşmuş kırışıklıkların da yok olmasını sağlayacaktır…

Karbonat maskesi: Bir yemek kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı karbonat ve bir iki damla limon suyu bu karışımı yüzünüze uyguladığınızda yüzünüzdeki lekeleri gidereceği gibi bunun dışında yüzünüzün parlak ve canlı olmasını sağlar.

Yulaf Ezmesi Maskesi Faydaları Nelerdir?

Yulaf ezmesi yapısındaki omega yağ asitleri ile cilt için muazzam bir maske isterseniz yoğurt ile isterseniz süt ile karıştırarak haftada bir ya da iki kez uygulayarak düğüne kadar cildinizin canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın bu işlemleri evlilik teklifi aldıktan hemen sonra düzenli olarak uygulayın. Çünkü düğün salonu, ev eşyaları derken kendinizi unutmanız muhtemel. Düğünde tabi ki en güzel ve görkemli kişi beyaz renginin hem asilliği hem saflığı ile gelin olmalı, hayatının en güzel gününü her zaman en mükemmel şekilde kendini hatırlamak ister. Bu nedenle cilt bakımınızı ihmal etmeyiniz.

Yorumlar
İrem Taştan 28 Ağustos 2017 - 12:59:08 1 ay sonra düğünüm var. Düğün öncesi evde cilt bakımı nasıl yapabilirim?cevapla
Meliha Akar 07 Mayıs 2018 - 17:16:23 Düğün öncesi cilt bakım önerileri nelerdir? Cildimin bakımlı ve pürüzsüz gözükmesini istiyorum. Bunun için neler yapmam gerekiyor? Hem yüz hem de saç bakımına ihtiyacım var. Düğünüm yaklaşık 5 ay sonra olacak. Henüz zamanım var diye düşünüyorum:)cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: