Zayıflama 28 Nisan 2021 - 20:40:03

Dukan Birası Nedir? Yapımı ve Zararları Nelerdir? Dukan Birası ile Zayıflama

Dukan Birası Nedir? Yapımı ve Zararları Nelerdir? Dukan Birası ile Zayıflama

Dukan birası; yeşil çay, limon ve maden suyu ile hazırlanan, içerisinde alkol barındırmayan, bira rengine benzer görünümünden dolayı bu ismi alan bir zayıflama içeceğidir. Dukan birası nedir? Nasıl yapılır? Dukan birasının tarifi, zararları ve kullananların yorumları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz...

Dukan Birası Nedir, Ne Demek?

Vücutta detoks etkisi meydana getirerek ödem atmayı sağlayan dukan birası; yağ yakımına yardımcı olan ve etkili bir şekilde zayıflama sağlayan bir içecektir. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini ve beraberinde sindirim sisteminin dengelenmesini sağlayan dukan birası, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için etkili bir detoks içeceği olarak betimlenmektedir.

Doğal yağ yakıcı etkisi ile bilinen dukan birası, diyet sürecinin kolay bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olan bir detoks suyudur. Eğer ki kilolarınızdan kurtulmak ve vücudunuzu forma sokmak istiyorsanız daha önce sıklıkla adını duymuş olduğumuz dukan diyetinin yaratıcısından bu sefer ödem atmaya yardımcı olan ve yağ yakımı destekleyen dukan birası tarifi sunulmuştur.

Dukan Birası Nedir?

Dukan Birasının Yapımı Nasıldır? Diyeti Nasıl Yapılır?

Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz ve günlük hayatta rahatlıkla içebileceğiniz dukan birası yapımı oldukça pratiktir. Bu detoks içeceğini elde etmek için gerekli olan malzemeler; 750 ml su, 2 poşet yeşil çay, 2 dilim limon ve 1 tane maden suyudur. Karışımı hazırlamak için öncelikle yeşil çayı demleyiniz. Demledikten sonra içerisine limon dilimlerini ve maden suyunu katınız. Hazır hale gelen içeceği buzdolabına koyunuz. Soğuma gerçekleştikten sonra dilerseniz süzerek dilerseniz olduğu gibi tüketebilirsiniz. Oldukça basit bir şekilde hazırlanan bu bira, ödem atmayı sağlarken aynı zamanda iştahı kapatmaktadır.

Dukan birası hazırlanışı sırasında kullanılan yeşil çayın önemi büyüktür. Eğer ki güvendiğiniz bir aktar varsa oradan normal yeşil çay alabilirsiniz. Fakat uzun süre bekleyen yeşil çayın içerisinde küf oluşabileceği için bilmediğiniz yerlerden kapalı olarak alıp dukan birası poşet yeşil çay tarifini uygulamanız gerekir. Bilimsel adı aflatoksin olan küf, vücutta zehirlenme meydana getirebilir. Bundan dolayı denetimli markaları ve bildiğiniz, güvendiğiniz aktarları tercih etmelisiniz.

Dukan birası günde kaç bardak tüketilmeli diye baktığımızda düzenli kullanım sağlanması gerektiğini belirtebiliriz. 15 gün kullanıp 5 gün ara verilmelidir. Tekrar içilmeye başlandığında 15 gün içip 15 gün ara verilmelidir. Bu şekilde vücudun dukan birasına karşı bağışıklık kazanması önlenmiş olur. Ayrıca vücuda yan etkisi de olmaz. Dukan bira diyeti bu şekilde uygulanmaktadır. Dukan birası ile zayıflama sürecinde bu diyeti uygularken sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösteriniz. Yağlı gıdalar ve zararlı karbonhidratlar yerine sebze, meyve tüketimi sağlarsanız daha sağlıklı kilo vermeyi sağlayabilirsiniz.

Dukan Birası Yapımı

Dukan Birasının Zararları Nelerdir?

Vücudun su tüketimini artıran dukan birası, karaciğerin temizlenmesini sağlarken aynı zamanda ödem atmaya ve yağ yakmaya yardımcı olmaktadır. Fakat içerisinde kullanılan malzemelerin doğal olmaması ya da az önce belirttiğimiz üzere yeşil çayda küf olması sağlık açısından zararlı etkilerin görülmesine neden olabilir. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa yan etkisi olmamaktadır. Dukan birasını kimler içemez diye baktığımızda tansiyon ve kalp hastaları, kronik hastalığı olan kişiler tüketmemelidir. Tüketim öncesinde doktora danışmak gereklidir.

Dukan Birası ile Zayıflama

Dukan Birası ile Zayıflama

Son zamanlarda ödem atma ve yağ yakma konusundaki etkileri sayesinde sık sık tercih edilen dukan birası, metabolizmanın aktif bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemini düzenler ve dengeler. Fakat tek başına etkili değildir. Kullanıldığı süreçte dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir. Dukan birası basen eritir mi diye baktığımızda gerek bölgesel gerekse tüm vücutta kilo verme etkisi sağladığını belirtebiliriz. Dukan birası yorumlarına baktığımızda bu detoks içeceğini kullananların oldukça memnun kaldığını görmekteyiz.

  • dukan birası
  • dukan birası nedir
  • dukan birasının yapımı
  • dukan birası tarifi
  • dukan birası hazırlanışı
  • dukan birası poşet yeşil çay
  • dukan birasının zararları
  • dukan birasını kimler içemez
  • dukan birası günde kaç bardak tüketilmeli
  • dukan birası ile zayıflama
Yorumlar
Yasemin aktaş Dukan birası kilo verdirir mi bilmiyorum ama ödem atma konusunda hayli etkili olduğunu söyleyebilirim.ben başlayalı 7 gün oldu bugün ve etkisinden baya memnunum.15günlük kullanımı uyguluycam bakalım sonuçlar ne olcak. cevapla
yorum yaz
Oruç ve Diyabet