En iyi erkek ve bayan korse modelleri
Yaşam

En İyi Erkek ve Bayan Korse Modelleri

10 Kasım 2017 - 09:52:42

Yüzyıllardan süre gelen korse kullanımı her geçen yıl çeşitlenmektedir. Bir zamanlar kadınlara özel olan korse modelleri artık hem erkekler hem de kadınlar için üretilmektedir.

Korse Modelleri Ne İşe Yarar?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korse kullanımı her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Bu artışta insanların ellerinden geldiği kadar zayıf gözükme isteği çok büyük bir rol oynarken satın alınan korselerin kişileri olduklarından daha zayıf gösterme çabası, bazen belirli sağlık sorunlarını da ortaya çıkarabiliyor. Ancak genel olarak bilinçli bir şekilde kullanıldığında korse modelleri kişilerin çok daha güzel gözükmesi sağlanmış oluyor.

Korse Modelleri Nasıl Kullanılır?

Korseler çoğunlukla kadınlar için üretiliyor olsa da erkekler için de çok sayıda korse modeli bulunuyor. Özellikle bayanlar tek parça giyilen elbiselerde korseleri tercih ederken erkekler takım elbiseler ile farklı korse modelleri giymeyi tercih ediyorlar.

Erkek Korse Modelleri Nelerdir?

Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de olabildiğince zayıf gözükme isteği ortaya çıkıyor. Bunun için giyilen kıyafetlerin doğru seçilmesi çok büyük önem taşırken korseler de bu aşamada devreye giriyor. Farklı erkek korse modelleri ile birlikte erkekler olduğundan çok daha zayıf gözükebilirken son derece etkileyici bir görüntüye kavuşmuş oluyorlar. Her ne kadar korse denildiğinde bayanlar akla gelse de erkekler için çok farklı modellerde üreten firmalar da bulunuyor. Bu firmalar olabildiğince ekonomik fiyatlardan korse satışlarını gerçekleştirerek sorunların ortadan kalkmasına sağlıyorlar.

Atlet Korse Modelleri Ne İşe Yarar?

Korse modelleri genel olarak atlet ile birlikte satışa sunuluyor. Klasik atlet şeklinde olan korselerin karın bölgeleri daha sıkı şekilde üretilirken bu bölgelerin olduğundan daha ince gözükmesi sağlanıyor. Erkek korse modelleri için genel olarak bel kısmı tek önemli yer olarak görülebiliyor. Bu sebeple korselerin tamamı yalnızca bel kısmını daha ince gösteriyor. Atletin yanı sıra alt iç çamaşırına bağlı olarak üretilen korse modelleri de yer alıyor. Bu modellerde göğüs altına kadar uzanarak bel kısmının iyice sarılmasını ve çok daha güzel gözükmesini sağlıyor. Bazı korse modellerinde karın kaslarını bulunduğu bölgelere özel şekiller verilirken bu bölgelerin olduğundan daha kaslı gözükmesi de sağlanabiliyor.

Kadın Korse Modelleri Nelerdir?

Kadın korse modelleri erkek modellerine göre çok daha fazla seçenek içeriyor. Bir yandan renk seçenekleri bir yandan da kalıp açısından çok farklı modeller ortaya çıkabiliyor. Bayanların bu aşamada karar vermeleri gereken etmen bu korse modellerinin hangi tarz kıyafetler ile giyileceği oluyor. Özellikle tek parça olarak üretilmiş olan şık elbiseler ile korseler çok iyi bir uyum gösterirken bel ve kalçanın istenilen şekilde gözükmesini sağlıyor. Bu da kadınların çok daha çekici bir görüntüye sahip olması anlamına geliyor. Kadın korse modelleri bel kısmını kapsayan şekilde üretilebildiği gibi hem Bel hem de kalçayı içerisine alan şekilde de üretim gerçekleşebiliyor. Burada seçim tamamen bayanlara bırakılırken bayanların bel ya da kalça bölgelerindeki fazlalıkları gidermesi sağlanıyor. Renk konusunda çok sayıda farklı seçenek sunulurken genel olarak bayanların korsenin Dışarıdan bakıldığında belli olmasını istememesi sebebi ile ten renginde olan modeller çok daha fazla tercih ediliyor.

Yorumlar
Rabis Sidal 10 Kasım 2017 - 10:02:42 Korse kullanmak istiyorum ama hem yanlarımı toplasın hem de biraz ince ve zayıf göstersin istiyorum. Hangi tarz modeller işe yarar? En iyi kadın korse modeli hangisi? Hangi modeller vücudun daha düzgün görünmesini sağlar.cevapla
Oya Tek 15 Eylül 2018 - 12:16:11 Korse modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. Doğum yaptım yaklaşık olarak 4 ay olacak. Göbek bölgemi eritmek için nasıl bir model kullanmam gerekiyor? Atlet korse modelleri kadınlar için de var diye biliyorum. Toparlayıcı olduğu için bunları denemek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: