Zayıflama 10 Ocak 2022 - 15:00:26

En Etkili Zayıflama Kürleri Nelerdir?

En Etkili Zayıflama Kürleri Nelerdir?

Zayıflama kürleri; fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için faydalı olurken aynı zamanda en etkili şekilde zayıflama ve yağ yakımı sağlamaktadır.

Zayıflama Kürleri Nelerdir? Göbek Eritir mi?

Vücuttaki fazla kilolardan kurtulmak için etkili olan zayıflama kürleri aynı zamanda yağ yakımına da destek olmaktadır. Zayıflama kürleri göbek başta olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde incelme oluşturmaktadır.

Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan zayıflama kürleri, aynı zaman iştahın dengelenmesini ve tokluk etkisinin oluşmasını sağlamaktadır. Daha dengeli ve düzenli beslenme yanı sıra aynı zamanda bu bitkisel kürlerden destek alarak kısa süre içerisinde zayıflamak mümkündür.

Günümüzde en sık uygulanan zayıflama kürü tariflerinden birisi yeşil çay, soda ve limon kürüdür. Yarım litre kadar kaynamış suyun içerisine, 2 yemek kaşığı yeşil çayı atıp demlenmesini bekledikten sonra, süzüp kabuğu ile birlikte yarım limonu içerisine atınız. Daha sonra 1 adet maden sodayı ekleyip karışımı hazır hale getirebilirsiniz.

Yoğurt ve Pul Biberli Zayıflama Kürü

Yoğurt, ülkemizde son derece fazla kullanılan ve sevilen bir gıda olurken zayıflama kürlerinde de bolca kullanılmaktadır. En etkili zayıflama kürü olarak hazırlanan yoğurt kürleri ödem söktürücü bir etki gösterirken bunun yanında göbek bölgesinde oluşan yağlanmaların da giderilmesinde çok önemli olmaktadır.

Vitamin ve mineral bakımından zengin olan bir zayıflama kürü için 3 yemek kaşığı yoğurdu çırpıp, içerisine 2 tatlı kaşığı pul biber ekleyiniz. Daha sonra yarım limon sıkarak karıştırınız. bu karışımı yatmadan yarım saat önce tüketiniz. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bu kür, hem yağ yakımı sağlar hem de iştahı dengeler.

Yoğurt ve Zerdeçallı Yoğurt Kürü

Yağ yakımı konusunda oldukça etkili olan yoğurt ile evde zayıflama kürü hazırlayabilirsiniz. 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zencefil ve 1 çay kaşığı zerdeçal ve bir miktar yoğurt ile yağ yakıcı kür hazırlayabilirsiniz. Bu malzemelerin tamamını bir kap içerisinde karıştıran kişiler uyumadan 3-4 saat öncesinde tüketiniz.

Bu kürü tükettikten sonra aralıklı olarak bol miktarda su tüketiniz. Bu kür yağ yakımı sağlarken aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır ve kilo vermeye destek olur. Bu kürün uygulanma süresi olarak bir sınırlama olmazken haftada 2 defa olacak şekilde istenirse yıllar boyunca uygulanabilir.

Limon Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Limonun asidik etkisinin yağlar üzerindeki etkisi her zaman bilinen bir durum olduğundan birçok zayıflama kürü içerisinde limona yer verilmektedir. Zayıflama kürü maydanoz ve limon ile birlikte ödem söktürücü etkisinin yanında fazlalıkların giderilmesini de sağlar.

Bu kürü hazırlamak için 15-16 dal maydanoz, 2 yemek kaşığı limon suyu, yarım bardak su ve bir diş sarımsağı hazır hale getiriniz. Sarımsağı çok ince bir biçimde kıyıp, sonrasında tüm malzemeleri bir araya getiriniz. Bunun sonrasında blender yardımı ile karışım daha homojen bir hale getirilmelidir. Kahvaltıdan 15 dakika öncesin tüketilebilir.

En etkili zayıflama kürleri arasında gösterilen bu kür 3 gün sarımsaklı, 3 gün sarımsaksız olarak uygulanmaktadır. Bu şekilde 6 günü sarımsaklı olmak üzere 9 gün uygulandıktan sonra 3 gün ara verilip tekrar 9 gün uygulanabiliyor.

  • en etkili zayıflama kürleri
  • zayıflatan kürler nelerdir
  • hangi kür zayıflatır
  • zayıflamak için kürler
Yorumlar
Meral Baba Limon suyu zayıflama kürü zayıflatır mı? Daha önce yoğurt kürünü deneyerek baya kilo vermiştim. Tabi sonradan dikkat etmediğim için yine aldım. Limon kürünü de çok övüyorlar bu yüzden denemek istiyorum. İşe yarar mı acaba? cevapla
Nurgül Yılmaz Kilo vermek için doğal yöntemleri araştırdığımda gözüme en çok etkili zayıflama sağlayan kürler takılmıştı. En etkili kürler genelde kalıcı olarak zayıflama sağlıyormuş. Aynı zamanda toksin atmaya da yardımcı oluyorlar. Yoğurt kürünü denedim ve memnun kaldım. Denemek isteyenlere tavsiye ederim. cevapla
yorum yaz
Göbek ve Bacak İnceltmek İçin Ne Yapılır? Göbek ve Bacak Eritme Hareketleri