Sağlık 12 Şubat 2021 - 06:50:00

Ereksiyon Olamama Nedenleri ve Bitkisel Tedavisi

Ereksiyon Olamama Nedenleri ve Bitkisel Tedavisi

Ereksiyon olamama sorunu halk arasında iktidarsızlık olarak ifade edilen erkeklerin yaşadığı cinsel sorundur.

Ereksiyon Olamama Nedenleri Nelerdir?

Günümüz koşullarında bu sorunu yaşayan erkeklerin yaş aralığı değişebilmektedir. Yaşlı, orta yaşlı ya da genç fark etmeksizin çoğun erkeğin ortak problemi olabilir. Sertleşme probleminin nedeni çok çeşitli etkenlerden kaynaklı ortaya çıkabilir. Sigara kullanmak, uyuşturucu kullanmak, sağlık durumunun bozuk olması, depresyon, kaygı, duygusal ve ruhsal sorunlar, alkol kullanmak sertleşme problemini doğurur. Sağlıklı ve düzenli beslenmek ereksiyon olamama gibi problemlerin önüne geçmeye yardımcı olur. Sağlıklı cinsel yaşam için sağlıklı beslenmeye dikkat ediniz.

Ereksiyona İyi Gelen Yiyecekler

Bazı yiyecekler sertleşmen sorununun giderilmesine yardımcı olur. Sertleşmesi için tüketilmesi tavsiye edilen yiyecekler şu şekilde ifade edilebilir;

Tarçın: Kokusu ve tadı ile dikkat çeken tarçın çoğu sağlık problemine iyi gelir. Çeşitli sağlık problemlerinin yanında aynı zamanda sertleşme problemine de iyi gelme özelliği vardır. Erkeklerin kokuya verdiği tepkiler ile ilgili deney yapılmıştır. Erkeğin cinsel organına ölçüm cihazı bağlanmış, tarçın koklatıldığı zaman cinsel organda fazla oranda kan akımı olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısı ile tarçının bu soruna fayda sağladığı düşünülmektedir.

Bakla: Bakla içerisinde fazla oranda L-dopa ismindeki bileşen vardır. Bu bileşen aşırı şekilde alındığı zaman acı veren ereksiyon sorununa yol açabilir aynı zamanda yeterli seviye tüketildiğinde de sertleşme sorununun önüne geçer.

Zencefil: Bilim insanları zencefil ile ilgili bir sürü çalışma yapışlardır. Yapılan çalışmalardan çıkan sonuçlara göre zencefil özünün sperm sayısını arttırması anlaşılmıştır. Sperm sayını arttırmaya ve hareketliliğine destek olan zencefil bu problemlerin giderilmesinde pozitif bir etki yaratır.

Kurt kirazı: Birçok araştırma sonucunda elli dokuz yaş üstü erkeklerin gün içinde elli gram kurt kirazı tüketmelerinin testesteron seviyelerini yükselttiği görülmüştür. Hormon dengesinin düzelmesi bu sorunun iyileşmesine destek olur.

Ereksiyon Olamamanın Bitkisel Tedavisi Nedir?

Günümüzde birçok erkek bu problemi yaşamaktadır. Ereksiyon olamama sorunu çiftler arasında birtakım sorunlara yol açabilmektedir. Bu tarz durumları engellemek için bitkisel tedavi yöntemlerden faydalanabilirsiniz:

Soğan: Beyaz soğanın cinsel gücü arttırma etkisi bulunur. İktidarsızlık sorununun kalkmasına yardımcı olan bir ya da iki adet soğan parçalara bölünerek sıvı yağ ile beraber hafifçe pişirilir. Hazırlanan soğan akşam yemeği öncesi bal ile karıştırılarak tüketilir.

Ceviz: Vücudun dinç kalmasına yardım eden ve iktidarsızlığa çözüm olan ceviz sabah ve akşamları düzenli şekilde tüketilmelidir.

Bitter Çikolata: İçindeki malzemelerden dolayı kan akışını hızlandırır. Sertleşme probleminin çözüme ulaşması için penis alanında kan akışı hızlı olmalıdır. Çikolata bu noktada işe yarar.

Kara üzüm: Kara üzüm, cinsel gücün artmasını yardımcıdır. Bol bol kara üzüm tüketilebilir.

Hurma: Hurmada B5, B2, B1 ve B3 vitaminleri bulunur. Bu vitaminlerin özelliği ise cinsel gücün artmasına destekçi olmasıdır. Ereksiyon olamama tedavisi için bahsedildiği gibi bitkisel çözümlerden yardım alınabilmektedir.

  • ereksiyon olamama
  • ereksiyon olamama nedenleri
  • ereksiyon olamamanın bitkisel tedavisi
  • ereksiyon olamama problemi
  • ereksiyona iyi gelen yiyecekler
  • ereksiyon sorunu
Yorumlar
Serkan Ereksiyonu uzun tutmanın yolları için ilaçlar geliştirildiğini duydum. Ereksiyon süresini yaklaşık 4 kat uzattığı söylenen bazı ilaçlar varmış. Bitkisel yöntemler bu konuda etkili oluyor mu yoksa ilaçlar mı denemek gerek ve yan etkileri olur mu bunları öğrenirsem çok iyi olur. cevapla
yorum yaz
Dutun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar?