Yaşam

Korelilerin Cilt Bakımı Sırları Nelerdir?

19 Nisan 2020 - 21:40:13
Korelilerin Cilt Bakımı Sırları Nelerdir?

Koreli kızların her zaman parlak ve genç görünümlü bir cilde sahip olması, insanların korelilerin cilt bakım sırları konusunda merak duymasına sebep olmaktadır.

Korelilerin Cilt Bakım Sırları

Bir cildin çok sağlıklı bir görüntüye sahip olmasında nemli bir yapısının olması çok önemlidir. İstenen nem oranına sahip olmak için düzenli olarak nemlendiricilerin uygulanması gerekir. Bu aşamada Koreli kadınlar duş aldıktan hemen sonra nemlendirici uygulamalarını aksatmadan gerçekleştirmektedir. Duş aldıktan sonra gözenekleri iyice açılan kadınlar, bu dönemde ciltlerinin nem oranlarını çok rahat bir biçimde ayarlayabilirler. Duştan 10 saniye sonra tampon hareketleri ile uygulanan nemlendirici kremler muhteşem bir görüntünün ilk anahtarı olarak gösterilmektedir.

Korelilerin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde çok yaygın olmayan sıcak havlu ile masaj yöntemi Kore'de son derece popüler bir işlemdir. İlk olarak kadınların ciltlerini en iyi şekilde temizlemesi gerekirken sonrasında sıcak suyun içerisinde bekletilen bir pamuklu havluyu yüzlerine sermeleri gerekmektedir. Bu işlem yapılırken sırt üstü yatar pozisyonda olmaları çok büyük önem taşır. Yüzlerinde havlu varken uygulayacakları hafif masajlara 15 dakika kadar devam edilmesi gerekir. Yüzlerinin alın kısımlarına, çene kısımlarına ve elmacık kemiklerine düzenli olarak masaj uygulamaları yapılmaktadır. Bunun sonrasında havlular yüzden alınırken nemlendirici krem uygulaması yapılmaktadır. Bu şekilde süreç başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Jamsu Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Kadınların makyajlarını çok daha etkileyici bir hale getirmek adına Kore'de çok ilginç bir uygulama gerçekleştirilmektedir. Jamsu uygulaması olarak isimlendirilen bu uygulama için kişilerin ilk olarak göz makyajı hariç olmak üzere diğer tüm makyajlarını tamamlaması gerekmektedir. Sonrasında yüzlerinin tamamını sokabilecekleri genişlikte bir cam kese olması gerekir. Bu cam kasenin içerisine olabildiğince soğuk bir su konulduktan sonra yüzün bu suya batırılarak 15 saniye kadar hareketsiz bir şekilde durması gerekmektedir. Sudan çıkarılan yüzde makyaj malzemeleri çok daha pürüzsüz bir görünüm elde ederken olabildiğince etkileyici olacaktır.

Korelilerin Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Genel olarak Kore'de akne ve sivilce sorunu olan kadınlara önerilen bu yöntem son dönemde kadınların tamamına yakını tarafından kullanılmaktadır. Bu işlemde deri tüm zararlı maddelerden dezenfekte edilirken siyah noktalardan da kurtulabilmektedir. Uygulaması son derece kolay olan bu yöntemde 1 su bardağı ılık su ve 1 çorba kaşığı kadar deniz tuzu kullanılmaktadır. İki maddeyi birbirine ekleyen kişiler, iyice tuzun çözünmesinin ardından pamuk yardımıyla uygulamayı gerçekleştirmektedir. Nemlendirme işleminde olduğu gibi bu işlemde de tampon şeklinde uygulamaların yapılması ve bu şekilde cildin tamamının bu karışımdan faydalanması sağlanmaktadır. Daha iyi bir görünüme sahip olmak için korelilerin cilt bakım sırları konusunda bilgi toplayan kişiler, düzenli bir şekilde bu uygulamaları gerçekleştirdiklerinde ayna karşısında rahatlıkla başarılı sonuçları görmeye başlayacaklardır.

Yorumlar
Ceren Mercan Koreli kadınların yüzünden neden hiç sivilce yok diye merak etmiyor değilim. Sivilce konusunda ciddi ölçüde problemler yaşayan biriyim ve cildi hassas olduğu için doğal yöntemler araştırıyorum. Korelilerin cilt bakım rutinleri ve cilt beyazlatma yöntemlerini araştırdım. Aslında gerçekten kolay görünüyor. Uygulamayı düşünüyorum.cevapla
asya benimde bir aralar çok sivilcem vardı bunları denedim hiç işe yaramıyor bir markanın sivilce jeli sivilce toniği ve sivilce peelingi var 1 ay boyunca bunları kullan ama yüzüne başka hiçbir şey sürmemelisin makyajda yapmaman gerekiyor 1 ayın sonunda sivilcelerin inecektir ama 1 ayın sonunda eczaneden sivilce ilacı al hap değil tonik gibi bir ilaç benim cildim çok ciddi sivilceliydi ve artık en ufak bir sivilcem yok
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: