Korse atlet ile vücut şekillendirme
Zayıflama

Korse Atlet ile Vücut Şekillendirme

23 Ekim 2018 - 21:45:06

Korse atlet; vücudun şekillenmesine yardımcı olan ve aynı zamanda toparlayıcı etkisi sayesinde daha zayıf ve sıkı gözükmeyi sağlayan bir giysidir.

Korse Atlet Ne İşe Yarar?

Fazla kiloları gizlemeye ve vücudu daha sıkı göstermeye yardımcı olan atlet korse modelleri kıyafetlerin altına giyilebilmektedir. Kilolarından şikayetçi olan birçok kişi bu korse modeli sayesinde dilediği kıyafeti daha rahat bir şekilde giyebilmektedir. Göbek bölgesinde fazlalıkları toplayarak daha sıkı gözükmesini sağlayan bu giysiler aynı zamanda kilo verme konusunda da etkili olmaktadır. Spor yaparken ya da diyetteyken bu korse modelinin kullanılması bölgesel olarak zayıflama konusunda etkili olmaktadır.

Korse Atlet Vücut Şekillendirir mi?

Günümüzde kilo problemi hem kadınlar hem de erkekler için ayrı ayrı problemler oluşturmaktadır. Göbek bölgesindeki fazlalıklar pek çok kişi rahatsız etmektedir. Bu fazlalıklar aşırı kilo kaynaklı olabileceği gibi kadınlarda doğumdan sonra da meydana gelebilmektedir. Korse atlet modelleri göbeği toparlayıcı bir etki sunar ve erkeklerin daha fit gözükmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kadınlar için formda bir vücuda kavuşmayı destekler. Düzenli ve etkili bir şekilde kullanıldığında ise bölgesel olarak şekillendirici bir etki sağlayabilmektedir.

Korse Atletin Faydaları Nelerdir?

Korse atlet modeli genel olarak gebelik sonrasındaki sezaryen göbeğini gizlemek ve zaman içerisinde erimesi sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu korse modelleri hem göbeğin saklanmasını sağlar hem de ilerleyen zamanlarda göbeğin tamamen ortadan kalkmasını sağlayarak vücutta şekillenme meydana getirir. Sadece doğum yapmış kadınlar için değil aynı zamanda göbek bölgesinde fazlalığı olan, sarkmalar yaşayan kadınlar için de kullanışlıdır. Erkekler de daha kalıplı ve kaslı gözükmek için kullanabilirler. Bu korseler genel olarak göğüs bölgesini toparlar ve daha sıkı gözükmesine destek olur. Fakat sütyen kadar dikleştirme ya da biçimlendirme özellikleri sağlamamaktadır. Eğer küçük göğüslere sahipseniz korseyi kullanırken sütyen takmanıza gerek kalmaz. Göğüs uçlarınızı pedlerle kapatabilirsiniz. Eğer ki göğüsleriniz 80 üzerindeyse korsenin altına mutlaka sütyen takınız.

Korse Atlet Alırken Neler Dikkat Etmek Gerekiyor?

Korse atletler kıyafetlerin altına rahatça giyilebilmektedir. Fakat bazen kayma yapabilirler ve bu da rahatsız bir durum yaratabilir. Bu nedenle korsenin bitim noktasında silikon olan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle kaymaz ve gün içinde oldukça rahat olursunuz. Atlet korse alırken mutlaka bedeninize uygun modelleri tercih ediniz. Büyük modellerin toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özleliği bulunmazken, küçük modeller de ağrılara neden olabilir. Genelde birçok kişi küçük bedenlerin daha çok toparlayıcı olacağını düşünmektedir. Fakat bu çok sağlıklı değildir. Bir başka dikkat etmeniz gereken durum korsenin kumaşıdır. Alacağınız modelin kumaşının naylon olmamasına dikkat ediniz. Naylon kumaşlar terletir ve cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Kumaşın mutlaka nefes alan bir yapıda olması gerekmektedir.

Atlet Korse Nerede Satılır?

Atlet korse modelleri hem mağazalarda hem de internet sitelerinde satılmaktadır. Fiyat olarak çok pahalı olmayan bu modelleri kıyafetlerin içinde daha fit durmanıza yardımcı olmaktadır. Eğer vücudunuzu toparlamak istiyorsanız sizler de atlet korse kullanarak fit görünebilirsiniz.

Yorumlar
Ceyda Gezer 23 Ekim 2018 - 21:55:06 Doğumdan sonra atlet korse kullanmıştım. Hemen değil ama bir süre beklemiştim dikişlerim zarar görmesin diye. Gerçekten de etkisi gördüm ben. Spora başlayıp bu korseyi kullanıcın vücudum baya toparlamıştı. Toparlayıcı bir model olduğundan kıyafetlerin içerisine rahat oluyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: