Zayıflama

Korse ile Zayıflama Metodu

31 Aralık 2020 - 20:40:28
Korse ile Zayıflama Metodu

Korse ile zayıflama, vücudun hem incelmesine hem sıkılaşmasına hem de sağlıklı bir yağ yakımının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Korse Takmak Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Genel olarak kilo vermek ve zayıf gözükmek amacıyla takılan korseler doğrudan yağ yakımı sağlamaz. Fakat bu konuda ekin bir sürecin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Korseler esnek kumaşlardan elde edilmiştir ve giyildiği anda vücutta anında bir sıkılaşma, incelme meydana getirmektedir. Bu kalıcı olmamakla birlikte birtakım metotlar ile kalıcı hale getirilebilmektedir.

Zayıflama metotları arasında çok eski yıllardan beri en fazla tercih edilen yöntemlerden biri korse kullanımıdır. Bölgesel incelme ve vücut şekillendirici etki meydana getiren korseler vücudun her bölgesi için kullanılabilmektedir. Göbek, bel, bacak, karın, göğüs, kalça ve basen gibi hemen hemen her bölge için kullanılabilmektedir. Bu iç giysilerin kalori yakma ya da iştah kesme gibi etkileri yoktur. Normal bir zayıflama yöntemine göre farklı tekniği bulunmaktadır. Korse kullanarak zayıflamak sarkma problemlerinin oluşmamasına yardımcı olur. Bu şekilde sıkı bir vücuda sahip olunmasına yardımcı olur.

Korse Nasıl İnceltir? Nasıl Zayıflatır?

Eğer korse giyerek kilo vermek istiyorsanız öncelikle kasları harekete geçirecek bazı egzersizleri uygulamanız gerekmektedir. Sadece korse giyerek kilo vermek çok uzun br süreçte gerçekleşir. Bu süreçte aynı zamanda spor yapmalı ve tüketilen besinlere dikkat etmelisiniz. Eğer ki yağlı, yüksek kalorili yiyecekleri tüketmeye devam ederseniz korse size sadece geçici bir incelik sağlamaktadır. Fakat spor yapar ve yediklerinize dikkat ederseniz korse verilen kilonun daha fazla olması ve daha kısa bir süreçte gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliği bulunan korseler, vücudu tamamen sarar ve kavrar. Birden fazla çeşidi vardır ve farklı alanlarda kullanılabilirler. Genel olarak zayıflamak için kullanılan modelleri termal özelliği olanlardır. Termal korseler vücutta ısı artışı meydana getirerek metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanında terleme de sağlayarak hem vücuttan toksin atar hem de yağ yakımına yardımcı olur.

Korse Takmak Sıkılaştırır mı?

Kumaşları vücutta toparlayıcı etki meydana getiren zayıflatan korseler özellikle göbek ve bel çevresi için sıkılaştırıcı bir etki meydana getirmektedir. Göbek ve bel çevresindeki fazla yağların yakılması, derideki sarkmaların giderilmesi için kullanılabilmektedir. Sarkma problemleri genel olarak yaşın ilerlemesine bağlı olarak meydana geldiği gibi aynı zamanda fazla kiloların hızlıca verilmesi durumunda da oluşabilir. Çünkü hızlı kilo verildiğinde genişleyen deri boşta kalır ve sarkar. Korse ile zayıfladığınızda ise bu tarz durumlar söz konusu olmamaktadır. Rahatça kilo verebilirsiniz ve sarkma problemi yaşamazsınız. Eğer ki daha önce böyle bir problem söz konusu olmuşsa giderebilirsiniz.

Korse ile Zayıflayanlar ve Kilo Verenler

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyen pek çok kişi korse ile zayıflama metodunu denemektedir. Korse kullanımı zayıflama sürecinde kişinin normale göre 1-2 beden daha ince durmasını sağladığı için psikolojik açıdan da destek olmaktadır. Korse takarak kilo verenler sonuçlardan oldukça memnun kaldıklarını belirtmektedirler. Gerek sıkılaşma gerek göbek eritme ve bölgesel incelme konusunda en etkili sonuçları alabilmektedirler.

Yorumlar
Nurten Akpınar Korse ile zayıflayanların yorumlarını merak ediyorum. İnternette inceltici korse modelleri var ama hangisi ne kadar zayıflatıyor bilmek istiyorum. Rahatsızlığım nedeniyle çay gibi kür gibi şeyleri yapamıyorum. Korse ile zayıflamak daha sağlıklı benim için o sebeple gerçekten ne kadar işe yarıyor bilmem lazım. cevapla
Selin Demirbaş korse zayıflama yardımcı olur mu diye ben de zamanında çok araştırmıştım ama sadece anlık göbeği toparlar diye düşünerek kullanmaya başlamıştım. Korse kullanmaya başladıktan sonra vücudumdaki sarkmaların toparlandığını farkettim. Normal kıyafetlere göre biraz sıktığı için mideye de biraz baskı yapıyor açıkçası herhalde onun etkisiyle daha az yemeye başladım. Biraz doğrudan biraz dolaylı da olsa ben korsenin zayıflatma etkisini bizzat yaşadım. Hem vücudu toparlıyor hem de zayıflatıyor.
yorum yaz