Omniseksüel nedir? Omniseksüellik ne demek? Kime Omniseksüel denir?
Yaşam

Omniseksüel Nedir? Omniseksüellik Ne Demek? Kime Omniseksüel Denir?

25 Temmuz 2018 - 16:03:20

Genel olarak panseksüel cinsel eğilim ile çok fazla karıştırılan bu omniseksüel herhangi bir cins gözetmeksizin tüm canlılarla ilişkiye girebilme ve cinsel isteğin olması olarak tanımlanabilmektedir.

Omniseksüel Nedir, Ne Demek?

Kadın, erkek ve hayvan cinsel birliktelik yaşayan kişilere omniseksüel adı verilmektedir. Bu durum panseksüel ile fazlaca karıştırılmaktadır. Panseksüel sadece kadın ve erkekten oluşan her iki cins ile cinsel ilişkiye girebilen kişidir. Omniseksüel ise yaşayan tüm canlılara karşı cinsel istekle yaklaşabilir. Panseksüelde ayrıca sınıflandırma yapılabilir. Sadece sarı saçlı kadın ve erkeklere karşı cinsel istek duyulabilir. Omniseksüel durumu kişinin yaşayan tüm canlılara karşı cinsel istek duymasına neden olan bir cinsel eğilimdir. Sapkınlık olarak tanımlanan bu durum tedavi edilen bir yapıda değildir.

Omniseksüel Kime Denir? Nasıl Olur?

Cinsel eğiliminden dolayı çok fazla sıkıntı yalayan kişiler genel olarak cinsel eğilimlerini gizli tutmaya çalışırlar. Fakat bir süre sonra elinde olmayan sebeplerden dolayı ve iç güdüsel olarak davranıldığında bu durum meydana çıkabilir. Omniseksüel yapıdaki kişiler hayvanlarla bile cinsel ilişkiye girdiğinden sapıklık ya da sapkınlık olarak adlandırılır. Toplumumuzda ve dünyada bu tip cinsel eğilimi olan kişiler dışlanır. Çünkü normal yaşam içerisinde kadının erkeğe erkeğinde kadına cinsel istek ve arzu duyması kabul edilmektedir. Bunun dışında kadın, erkek ve hayvana ilgi duyan kişiler diğer cinsel kimliklerden daha fazla dışlanır. Psikolojik sorunlardan kaynaklı ve hormonlarının dengesiz yapısından dolayı bu cinsel kimliği edinen kişilerin yoğun bir psikolojik tedavi sürecine alınması gerekir.

Omniseksüel Kişiler Nasıl Tedavi Edilir?

Tecavüz ya da çocuklara yönelik yapılan tüm cinsel saldırılar omniseksüel yapıda olan kişiler tarafından gerçekleşmektedir. Bu durumun uzmanlar tarafından yakın takibe alınarak tedavi sürecine bir an önce başlanılması gerekmektedir. Aksi halde cinsellikten dolayı saldırgan yapıya geçerek çevreye zarar verme durumu söz konusu olabilmektedir. Cinsel eğilimler kişilerin toplumdan soyutlanmasına ve dışlanmasına neden olan faktörlerdir. Bir kişinin cinsel eğilimini açıkça toplum içinde belirtmesi birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Bu nedenle kişinin cinsel eğilimini ya da bu konu ile ilgili düşüncelerini açıkça dile getirmesi bizim toplumumuzda pek mümkün olmamaktadır. Fakat yine de davranışları ve iç güdüsel olarak yaklaşımları bazı kişilerin cinsel eğilimi ile ilgili bilgi edinilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dış görünüş ve kişilere yaklaşım da cinsel eğilimlerin fark edilmesine neden olmaktadır.

Omniseksüel Psikolojik Bir Sorun Mudur?

Cinsel kimliğin çok fazla toplum arasında belli edilmemesi farklı cinsel kimliklere sahip olan kişilerin bir araya gelerek özgür düşüncelerini ifade edebilecekleri ortamları kendileri yaratmaktadır. Bu nedenle normal toplum anlayışından uzak ve kendi yapılarına uygun olan ortamları tercih etmektedirler. Cinsel kimliğini gizleyerek diğer toplum arasında da yer alan kişiler bir süre sonra cinsel kimliklerini açığa çıkararak ortamdan uzaklaşabilmektedir. Ciddi psikolojik sorunlar meydana gelebilmektedir. Omniseksüel kişiler psikolojik olarak mutlaka tedavi edilmelidir.

Yorumlar
Serap Yıldırım 25 Temmuz 2018 - 16:13:20 Son zamanlarda artan özellikler çocuk istismarlarında beliren omniseksüellik kesinlikle tedavi edilmeli diye düşünüyorum. Tecavüzcülerin birçoğu aslında bu şekilde bence. Sanırım bu her geçen gün daha da artış gösteriyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: