Sağlık

Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir? Yapanlar ve Faydaları

29 Temmuz 2020 - 08:50:12
Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir? Yapanlar ve Faydaları

Karanfil kürü; saçlara canlılık veren, saç dökülmesi problemlerinin önlenmesine yardımcı olan ve aynı zamanda saçların güçlü, parlak görünmesini sağlayan doğal bir karışımdır.

Karanfil Kürü Nedir? Ne İşe Yarar?

İçerisinde yer alan vitamin, mineral ve doğal yağlar sayesinde saç köklerinin uyarılmasını sağlayan karanfil kürü, kısa zaman içerisinde dökülme gibi problemlerin giderilmesini ve bununla birlikte saçlara canlılık, parlaklık kazandırılmasını sağlamaktadır. Saçlar pek çok sebebe bağlı olarak dökülmektedir. Genel olarak genetik sebeplere bağlı bir dökülme söz konusu olmaktadır. Eğer saçlarını genetik bir nedene bağlı olarak dökülmüyorsa, yetersiz beslenme ve saç köklerinin hasar görmesi gibi bir durum söz konusu ise karanfil kürü kullanımı sağlayabilirsiniz.

Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Saç dökülmesi problemi hem kadınlarda hem de erkeklerde son yıllarda sıklıkla görülen bir problemlerdir. Saç kökleri yeterli bir şekilde beslenemediği zaman hasar görür. Meydana gelen hasar zaman içerisinde saçlarda kuruluk ve cansızlık meydana getirir. Bunun sonrasında saçlar zaman içerisinde dökülmeye başlar seyrekleşme başlar. Erkeklerde saç dökülmesi kadınlara oranla biraz daha fazladır. Dökülme problemlerinin önüne geçilmediği zaman beraberinde kellik meydana gelmektedir. Genel olarak saç dökülmesi problemlerini önlemek için kimyasal bileşen içermeyen doğal bitkisel karışımlar tercih edilmektedir. Karanfil kürü de bunlardan biridir.

Saç için karanfil kürü tarifi oldukça basittir. Bu karışımı elde etmek için öncelikle 10-15 adet karanfil bulunuz. Sonrasında bu karanfilleri kaynar bir suyun içerisinde atıp yaklaşık olarak 10 dakika demlenmesini sağlayınız. Sonrasında karışımı süzünüz ve bir kavanoza koyup ağzını kapatınız. Ilımasını bekleyiniz. Karışım ılıdıktan sonra saç diplerine hafif masaj yaparak karışımı güzelce yediriniz. Etkisini gösterene kadar birkaç gün üst üste uygulayınız. Sonrasında ise haftada 1 gün ilerleyen zamanlarda 15 günde bir olacak şekilde uygulayınız. Bu şekilde dökülmenin azalmasını ve dökülmeye karşı önlem alınmasını sağlayabilirsiniz.

Karanfil Kürünün Faydaları Nelerdir?

Saçların kökten uca beslenmesini sağlayan karanfil suyu, hoş kokusunun yanı sıra içermiş olduğu vitamin ve mineraller sayesinde saçlara oldukça faydalı etkiler sunmaktadır. Saç dersini problemlerinin giderilmesini sağlayan bu doğal karışım aynı zamanda saç dökülmesi ve saçın hızlı uzaması gibi birtakım etkilere de yardımcı olmaktadır. Eğer saçlarınız çok yavaş uzuyorsa bu doğal içerikli kür ile daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

A, E ve B6 vitaminleri açısından zengin olan karanfil aynı zamanda potasyum, sodyum, manganez, kalsiyum ve omega 3, omega 6 açısından da oldukça zengindir. Birtakım uçucu yağlar içeren karanfil kür haline geldiğinde tüm bu etkileri beraberinde getirir. Saç dersinin daha sağlıklı olmasını sağlayarak sadece saç dökülmesi sorununu değil aynı zamanda saçta meydana gelen kepeklenme gibi problemleri de beraberinde iyileştirir.

Hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilen karanfil kürü, saçların hacim ve dolgunluk kazanmasını sağlamaktadır. Saç köklerinde uyarıcı bir etki meydana getiren bu doğal karışım, içerisinde yer alan güçlü etken maddeleri sayesinde kısa süre içerisinde yeni saç oluşumunun meydana gelmesini sağlar. Böylece saçların gürleşmesine destek olur.

Saç İçin Karanfil Kürü Yapanlar ve Yorumlar

Son zamanlarda işe yarar faydalı etkileri sayesinde birçok kişi bu doğal kürden faydalanmaktadır. Karanfil kürü yorumlarına baktığımızda abu kürü uygulayanların oldukça verimli etkiler gördüğünü söyleyebiliriz. Eğer ki saç derinizde bir rahatsızlık söz konusu ise mutlaka doktora danışarak kullanım sağlayınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: