Zayıflama 07 Temmuz 2021 - 00:58:43

Sade Soda Zararlı mı? Kalorisi Ne Kadar? Zayıflatır mı?

Sade Soda Zararlı mı? Kalorisi Ne Kadar? Zayıflatır mı?

Asitli içecekler arasında yer alan sade soda maden suyunun içerisinde karbondioksitin çözündürülmesi ile elde edilir. Bu içecek çoğu zaman kilo vermeye yardımcı olduğu gibi içerisindeki karbondioksitten dolayı bazılarında mide sorunlarına sebep olmaktadır.

Sade Soda Ne İşe Yarar?

Sade soda kişinin bol miktarda su içmesini sağlar. Bu nedenle kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Sodanın su içirmesi ile beraber daha fazla su içme isteği suyun kilo verirken etki göstermesine yardımcı olur. Kalori bakımından da oldukça az bir değere sahip olan bu içecek gün içerisi 1 ya da 2 tane tüketilebilmektedir. Soda yapısında insan vücuduna sağlıklı mineraller içerir. Bu mineraller kilo verilirken aktif hale gelerek daha fazla su içme isteği uyandırabilmektedir. Ayrıca hazım kolaylığı sağlayan sodanın içerisindeki asidin vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Sade Sodanın Kalorisi Ne Kadar?

Soda çeşitlerine bakıldığında meyveli ve sade soda olarak karşımıza çıkmaktadır. Marketlerde hazır şişelenmiş bir şekilde satılan bu sodalar günlük tüketim için idealdir. Meyveli soda içerisindeki aroma ve tatlandırıcıdan dolayı kalori miktarı daha fazla olmaktadır. Meyveli soda kalorisi 94 iken sade soda sadece 75 kaloridir. Şişe üzerine yazan kalori miktarları 1 şişe sodadaki kalori miktarının öğrenilmesini sağlar.

Sade Soda Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Araştırmalara göre yemek öncesinde 2 bardak su içmek fazla yemek yemeyi engellemektedir. Bu nedenle kalori alımını da düşürmektedir. Zayıflamak isteyenlerin yemek öncesinde 2 bardak su içmesi daha kolay kilo vermelerine yardımcı olur. Yemek öncesi veya sonrasında da sodanın tüketilmesi midenin daha çabuk dolmasını sağlayacaktır. Fakat meyveli soda olmamasına dikkat edilmelidir. Sade soda tüketmek kilo vermede daha etkilidir. Mide sorunları olan işiler için soda yerine su tüketmek mide sağlığının korunmasını sağlar. Bunun yanı sıra mide sorunları olan kişiler yemekten sonra soda tüketerek sindirimin daha aktif bir şekilde olmasını sağlayabilir. Bol miktarda su tüketilmeli ve sodanın yemeklerden sonra tüketilmesi kilo verme hızını artırarak ideal kiloya ulaşılmasına yardımcı olacaktır.

Sade Soda Zararlı mı? Yan Etkisi Var mı?

Sodanın maden suyu olarak tüketilmesi herhangi bir yan etkiye sebep olmamaktadır. Fakat mide ülseri ya da midede herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerin soda tüketimine dikkat etmesi gerekir. Mineral bakımından zengin olduğu için kişinin düzenli olarak soda tüketmesi yemeklerin sindirimini kolaylaştıracaktır. Fakat gaz problemi yaptığından kişinin bir dilim limon ile sodayı tüketmesi daha kolay olacaktır. Sodanın sağlığa herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Bu nedenle günde 2 adet soda tüketimi tavsiye edilmektedir. Kilo verirken kilo vermeye yardımcı olduğu için mutlaka tüketilmesi daha hızlı kilo vermeyi sağlayacaktır. Sağlıklı yaşam için soda ya da maden suyu tüketmek vücudun su ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacaktır. Sade soda olarak tüketilmesi vücuda tatlandırıcılar ile beraber şeker alımının da önüne geçer.

  • sade soda
  • sade soda zararlı mı
  • sade soda kalorisi
  • sade soda zayıflatır mı
Yorumlar
Esra Erginoğlu Sade sodanın kalorisi ne kadar? Sade soda ile türk kahvesi nasıl yapılır? Her gün mutlaka bir tane içiyorum Meyveli olanların şeker oranı yüksek diye içmiyorum. Diyetteyken sade şekilde içmem sorun olur mu? cevapla
Ferdamm Bilgi için teşekkürler cevapla
yorum yaz
Aletli Pilates Faydaları Nelerdir? Hareketleri ve Fiyatı