Soğan suyu kürü nasıl yapılır? Tarifi nedir? Soğan suyu ile zayıflama
Zayıflama

Soğan Suyu Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir? Soğan Suyu ile Zayıflama

10 Mayıs 2018 - 10:17:51

Zayıflamaya büyük oranda katkı sağlayan soğan suyu kürü çeşitli faydalara sahip olan kür türüdür.

Soğan Suyu Kürü Nedir? Ne İşe Yarar?

Yemeklerde kullanılan ve her evde bulunan soğan sağlık için önemli bir sebzedir. Bunun dışında soğanın içerisinde C, B ve A vitamini bulunur. Ayrıca kükürt, iyot, fosfor ve silis maddeleri soğanda mevcuttur. Antibiyotik görevi gören içeriklerin varlığı soğanın insan vücudu için önemli bir sebze olduğunun kanıtıdır. Hazmı kolaylaştırmaktadır. Soğanın yemeklerde kullanılmasından hariç kür olarak hazırlanması ve bu sayede zayıflamaya etkisinin olduğu ifade edilebilir.

Soğan Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Kilo kaybetmek son yıllarda önemli bir hal aldı. Bu durumun nedeni her geçen gün artış gösteren obezite problemidir. Özellikle hareketsiz bir yaşam sürmek yaşam içerisinde birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Bunlardan biri de kilo sorunudur. Zayıflamak için diyet türleri, spor çeşitleri ve kürler uygulanmaktadır. Bahsedilen soğan kürünün faydası kişinin kilo vermesini sağlamasıdır. Kilo probleminin dışında ciltte oluşan iltihaplı sivilceler üzerinde etkileri bulunmaktadır. Birçok bireyin vücudunda meydana gelen yağlanmaları en az seviyeye indirmektedir. Adet düzensizliği gibi konularda etkili bir kürdür. Balgam problemi olan kişiler doktora sorarak bu kürü kullanabilir.

Soğan Suyu ile Zayıflama Nasıl Olur?

Kürün yapılması için bazı malzemeler gereklidir. Bunlar kahverengi kabuğu olan kuru soğan, 2 bardak klorsuz sudur. Kürün hazırlanma sürecinde soğanın beyaz ve mor kabuklu olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Soğan kabuklu kısmı ile beraber kullanıldığı için kabuğun rengi önem teşkil eder. Dolayısı ile soğanın hijyenik olması için iyice yıkanması zorunludur. Yıkanan soğan sirkeli suyun içinde bekletilmelidir. Sirkeli suda bekleyen soğan bir köşeye alınır. Tencerenin içine 2 bardak klorsuz su ilave ederek kaynatılır. Suyun kaynaması ile beraber soğan dört parçaya bölünmektedir. Parçalanan soğan tencerenin içine atılır ve beş dakika kadar kaynatılır sonrasında ocaktan alınır. Süre tamamlandıktan sonra süzme işlemi yapılır. Soğan kürünün tüketilmesi için ılıması beklenmelidir.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırlanma sürecinde ve tüketme esnasında özen gösterilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Soğan kürünün ılık bir şekilde tüketilmesi önemlidir. Akşam ve öğle öğününden on dakika önce 1 su bardağı ölçüsünde olacak şekilde tüketilmelidir. Kürün hazırlaması noktasında dikkat edilmesi gereken esas durum ise kürün her zaman taze olarak yapılmasıdır. Kürün hazırlanması için mutlaka soğanın kabuğunun kahverengi içinin ise beyaz olması gerekmektedir. Kabukların taze ve kuru olması halinde kür işe yarar. Bazı soğanlar çimlenmiş halde bulunur. Bu soğanların bayat olduğu unutulmamalıdır. Soğan suyu kürü çeşitli sağlık sorunlarına yarar sağlamaktadır. Yararının alınması için minimum 6 ayda on beş gün uygulanması tavsiye edilir. Bu sürenin aşılmaması gerekir. Fakat kürün uygulanabilmesi için mutlaka uzman hekime başvurulması ve ihmal edilmemesi gerekir.

Yorumlar
Sevda Çakıroğlu 10 Mayıs 2018 - 10:27:51 Soğan kürü nasıl hazırlanır? Ne işe yarar? Zayıflama konusunda etkili olduğunu duymuştum. Bende denemek istiyorum ama nasıl uygulamam gerektiğini çok bilmiyorum. Bu kür ile zayıflayanlar var mı? cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: