Takma kirpik nasıl takılır? Fiyatları, çeşitleri ve önerileri nedir?
Sağlık

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Fiyatları, Çeşitleri ve Önerileri Nedir?

23 Mart 2018 - 08:16:54

Güzel gözükmek isteyen bayanlar için gözler, çok büyük bir öneme sahip olurken makyajın yanı sıra kullanılan takma kirpik ile birlikte bayanlar dikkatleri kendi üzerlerine çekebilirler.

Takma Kirpik Kullanımı Nasıl Olur?

Gözlerin güzelliği ve dikkat çekici olması, bayanların görünüşlerini direkt olarak etkiler. Bu aşamada eğer bayanlar gözlerine dikkatleri çekmek istiyorlarsa uzun ve sık kirpiklere ihtiyaç duyarlar. Ancak kirpiklerin yapısı son derece narin olduğundan çok uzun ve kıvrılabilen kirpiklere sahip olmak her zaman mümkün olmaz. Bu durumlarda takma kirpik kullanılmaktadır. Özellikle gece makyajlarında vazgeçilmez ürünlerden birisi olarak gösterilebilir. Gündüzleri kullanımı çok yaygın değildir. Ancak akşam saatlerine kadar devam edecek olan düğün ya da benzeri davetlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel olarak takma kirpiklerin kullanımında ilk olarak kişilerin makyajlarının temelini tamamlaması gerekmektedir. Makyajın tamamını tamamlamak da oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Bunun sonrasında bayanlar kirpiklerini takabilirler ancak burada dikkat etmeleri gereken bazı konular vardır. İlk olarak bayanların göz pınarlarından diğer kısma kadar ölçü almaları gerekir. Çünkü takma kirpikler standart boyda satılır ve gözün uzunluğuna göre kesilmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında takma kirpik için kullanılan yapıştırıcıya ihtiyaç duyulur. Bu ürün hem göz kapağına hem de kirpiğe sürülebilmektedir. Ancak ikisine de sürmek gereksiz ve yanlıştır. Göze sürüldüğünde de kirpiğe sürüldüğünde de takıldığında yapıştırıcı belli olmaz. Göz pınarından yarım santim kadar uzaktan takmak doğal bir görünümü sağlayacaktır. Buna ek olarak uzun süre kullanacak olan bayanların yapıştırıcılarını yanına almaları da önerilir.

Takma Kirpik Çeşitleri Nelerdir?

Takma kirpiklerde çok fazla çeşit olduğunu söylemek zordur. Bu aşamada kirpiklerin renkleri genel olarak belirleyici olur. Bunun yanı sıra markaların oluşturdukları ürünler arasında da küçük farklar olurken bu şekilde çeşitlilik sağlanmaktadır. Bayanların kendi kirpik renklerinde seçimlerini yapmaları daha doğru olmaktadır. Ancak renkli gözlere sahip olan bayanlar normal şartlarda kahve tonlarında kirpiklere sahip olsalar da siyah kirpikleri seçebilirler. Bunun yanı sıra göz makyajlarını da bu doğrultuda yapmaları çok muhteşem bir görünüşe kavuşmalarını sağlayacaktır.

Takma Kirpik Önerileri Nelerdir?

Takma kirpik kullanımı her zaman olan bir durum olmadığından kişiler genel olarak markalar konusunda da bilgi sahibi olmazlar. Fiyat olarak genelde 10 TL ile 100 TL arasında değiştiğinden her markanın ürünü kullanılabilmektedir. Gucci bu sektörde zirvede yer alırken Benefit, Ardell, M.A.C ve i-Envy gibi markalar hemen arkasından gelmektedir. Genel olarak bu kirpiklerde doğallık ön planda olur. En doğal gözüken ve sağlam bir şekilde yapışarak sorun yaşatmayan kirpikler daha pahalı olacaktır. Makyaj malzemesi sayan mağazalardan ya da internet üzerinden rahatlıkla satın alınabilmektedir.

Yorumlar
Büşra Uyan 23 Mart 2018 - 08:26:54 Takma kirpik yapıştırıcısı göze zarar verir mi? Kirpiklerim çok az olduğu için alıp kullanmak istiyorum. Yapışkan şeklinde oluyormuş sanırım. Bunu takmak için nelere dikkat etmek gerekir? Bide ne kadar süre gözde kalıyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: