Sağlık 05 Mayıs 2021 - 22:21:00

Tilya Kürü Nedir? Malzemeleri, Hazırlanışı, Faydaları, Zararları

Tilya Kürü Nedir? Malzemeleri, Hazırlanışı, Faydaları, Zararları

Doğal ve şifa veren tilya kürü zayıflamaya destek olan ve son zamanlarda oldukça fazla talep gören bitkisel kürdür.

Tilya Kürü Nedir? Ne İşe Yarar?

Kürün esas malzemesi ıhlamur çiçeği olarak ifade edilir. Fakat içerisinde çeşitli bitkiler de bulunmaktadır. Günümüz koşullarında kilo almak çok büyük bir sorun haline geldi. Bu nedenle zayıflamak ile ilgili çeşitli yöntemler denenmektedir. Kilo verme yöntemleri arasında oldukça pratik olan bu kür kilo vermeyi hızlandırmaktadır. Kürün içeriği altın otu, ıhlamur ve kuşburnu otundan meydana gelmektedir. Bu bitkilerin hepsinin çeşitli faydaları bulunur. Bitkiler kaynatılarak, demlenir ve sonrasında 1 litre su ile karıştırılır. Tadı çayı andırmakta ve hafif ekşimsi bir lezzeti vardır. Dolayısı ile hiç şeker atılmaması veya ekşimsi tadından dolayı çok az bir şeker atılması önerilir.

Tilya Kürü Zararlı mı?

Sağlıklı bir kür olduğu çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır. Doğal bitkilerden meydana gelir. Birçok kişinin kullandığı, insan sağlığına zarar veren içecekleri kullanmak yerine tamamen sağlık içeren bu kür tercih edilmelidir. Asitli içecekler kilo aldırmaya neden olurken bu içecek metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayarak kilo verme sürecine destek olur. Düzenli uygulanan beslenme programları ile beraber bu kür rahat bir şekilde tüketilebilir.

Tilya Kürünün Faydaları Nelerdir?

 • Doğal bitkilerin birleşiminden meydana gelmektedir.
 • Kilo verme sürecinde uzun süre tok hissetmeyi sağlar.
 • Vücudun taşıdığı gereksiz yağlardan kurtulmayı sağlar.
 • Hem erkekler hem de kadınlar kullanabilir.
 • Burun tıkanıklığının geçme sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara fayda sağlar.
 • Basen bölgesinin şekle girmesine yardım eder.
 • Vücudu toksinlerden arındırmaktadır.
 • Göbek bölgesinde biriken diğer bölgelerde rahatsız edici olan yağların yakılmasını sağlar.
Tilya Kürü Malzemeleri, Hazırlanışı ve Tarifi

Yapılması kolay olan kür çay gibi hazırlanabilmektedir. Kürün içerisinde olan bitkilerin kızartılmaması ve pişirilmemesi önerilir. Kürün hazırlanması için altın otu, kuşburnu ve ıhlamur alınmalıdır. Bunun yanı sıra hazır kür de satın alınabilir. Satın alınan malzemelerden minimum 20 gram kuşburnu, ıhlamur ve minimum 10 gram altın otu karıştırılır. Daha öncesinde kaynatılan 1 litre suyun içine karıştırılan malzemeler atılır ve üç dakika daha kaynatılır. Suyun içerisinde kaynayan suyun rengi ortaya çıkar. Sonrasında ise karışım demlenmeye alınmaktadır. Demlenen karışım 1 litrelik kaba boşaltılır ve ılıması için bekleme süresi verilir. 1 litre olan kür bir anda içilmemelidir. Kürün bir anda bitirilmesi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Kürün tek seferde bitirilmesi halinde ishal, midede yanma, uykusuzluk, cilt üzerinde kızarmalar ve ishal meydana gelmektedir. Kür ikiye bölünerek sabah ve akşam olmak üzere 2 kez içilmektedir. Ayrıca minimum 8 saat ara ile tüketilmelidir.

Tilya Kürü Fiyatı Nedir?

Aktarlardan alınabilen tilya kürü aynı zamanda internet üzerinden de sipariş edilebilir. Kürün fiyatları grama göre değişir. Dilerseniz resmi satış siteleri üzerinden fiyatları inceleyebilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

 • tilya kürü
 • tilya kürü nedir
 • tilya kürü zararlı mı
 • tilya kürünün faydaları
 • tilya kürü fiyatı
 • tilya kürü malzemeleri
Yorumlar
Şirin Erdinç Bu kürün yapımı nasıl olur? Aslında satın almak istiyorum ama evde hazırlamam mümkünse bu şekilde de tüketebilirim diye düşünüyorum. Fiyatları ne kadar bilen var mı? Zayıflama konusunda tam etki görebilir miyim? cevapla
yorum yaz
Gebe (Hamile) Kalmak İçin Cinsel İlişki Sıklığı Nasıl Olmalı?