Yazın mı kilo verilir kışın mı?
Sağlık

Yazın Mı Kilo Verilir Kışın mı?

16 Ocak 2019 - 22:31:46

Kış aylarında kalın kıyafetler tercih edildiği için her ne kadar kilolar belli olmasa da yaz ayları yaklaştığında kilo vermek için yöntemler uygulanmaktadır. Yazın mı kilo verilir kışın mı sorusunun cevabını yazımızın içeriğinde sizlere aktaracağız.

Kilo Ne Zaman Verilir?

Yaza fit girmek ve kilo vermek isteyen kişiler kış aylarında kilo verme yöntemlerini uygulayabilirler. Diyetisyenlere göre kış ayların yağ yakımı daha çok hızlanıyor ve aynı zamanda kışın tüketilen sebzelerin lif açısından daha zengin olduğu dile getirilmektedir. Lif oranı yüksek olan besinler kilo verme hızını daha da arttırmaktadır. Kış aylarında hava soğuk olduğu için üşüme meydana gelmektedir. Üşümek vücuttaki yağ oranının artmasına neden olan bir eylemdir. Vücut üşüdüğü zaman kilo almaya neden kahverengi yağ hücreleri aktif hale gelir ve enerji ortaya çıkar. Bu da kilo almaya neden olur. Metabolizma mevsime göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle mevsim geçişleri kilo almaya neden olmaktadır. Bu dönemlerde kilo almanın engellenmesi için beslenmeye dikkat edilmelidir. Kış ayları kilo vermek için oldukça elverişli olmaktadır.

Kilo Vermenin Yolları Nelerdir? Hangi Yöntemler Uygulanır?

Kilo vermenin hem bitkisel hem cerrahi hem de doğal birçok yöntemi bulunmaktadır. Kilo vermek isteyen kişiler öncelikle diyet ve spor yapmalıdır. Genel olarak hem kadınlar hem de erkekler kış aylarında daha çok kilo alırlar. Yaza fit girmek için kilo vermek isteyen kişiler bunu çok kısa bir süre içerisine sığdırmak istediğinde farklı sonuçlarla karşılaşabilirler. Bu nedenle yaza hemen girmeden kısa bir süre içerisinde kilo vermekten ziyade kış aylarında dengeli beslenerek ve spor yaparak kilo vermeye başlayabilirler. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için doğru besinlerin seçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kontrollü bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca bunun yanında spor yapmak vücudun enerji yakmasına yani kalori yakmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede vücutta yağ yakımı başlar ve kilo verme süreci gerçekleşir. Kilo verme yolları ve yöntemleri kişiye göre değişkenlik gösterir. Kalıcı kilo vermenin en önemli sırrı doğal bir şekilde zayıflamaktır.

Yaz Aylarında Mı Kilo Verilir Kış Aylarında mı?

Genel olarak birçok kişi yaza fit girmek için kışın aldığı kiloları vermeye çalışmaktadır. Kışın vücut kendi savunma mekanizmasını hareket geçirmek için ve bağışıklığı soğuğa karşı güçlendirmek için daha fazla yemek tüketmeye ihtiyaç duyar. Bu durum az hareketle birleşince ise kilo alımı meydana gelir. Tüm bilinenlerin aksine kış ayları aslında kilo almak için değil kilo vermek için daha uygundur. Kışın günde 2 litreye yakın su tüketmek, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek ve spor yapak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye destek olmaktadır. Fit olmak için yazı beklemenize gerek yoktur. Sağlıklı ve doğal bir beslenme sonucunda kış ayları boyunca kilo verebilir ve yaza fit girebilirsiniz. Kişi ne zaman isterse o zaman kilo verebilir ama size uygun zamanları kaçırmamanız daha kalıcı kilo vermenize destek olmaktadır. Dilerseniz kış, dilerseniz yaz aylarında kilo verebilirsiniz. Kışın yağ yakımına daha uygundur.

Kilo Vermenin Kolay Yolları Nelerdir?

Diyet yapmak kilo vermenin kolay yolları arasında gösterilmektedir. Ağır diyetler haricinde daha çok yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı diyetlerin tercih edilmesi kalıcı ve sağlıklı kilo vermeye destek olmaktadır. Diyet yaparken aynı zamanda spor yapmak vücudun sarkmaması için oldukça önemlidir. Dilerseniz kış dilerseniz yaz aylarında kilo vermek için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Detoks yaparak ve sağlıklı beslenerek hem formda kalabilir hem de vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineral değerlerini karşılayabilirsiniz. Kilo vermek için iradeli olmanız gerektiğini, yağlı ve yüksek kalorili yiyeceklerden kaçınmanız gerektiğini unutmayınız.

Yorumlar
Defne Açıkalın 16 Ocak 2019 - 22:41:46 Kış aylarında gerçekten sürekli canım yemek yemek istiyor. Mayısa doğru diyet yapmaya başlıyorum her sene. Ben çok kilolu biri değilim. Ama her kış yaklaşık olarak 4-5 kilo alıyorum. Zayıflamak için spor yapıyorum. Diyet yapıyorum. Faydalarını da görüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: