Sağlık 10 Kasım 2021 - 12:40:22

Yılan Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Saç Çıkartır mı?

Yılan Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Saç Çıkartır mı?

Yılan yağı; eski zamanlarda acı ve ağrıların hafiflemesi için kullanılan, günümüzde ise içeriğinde omega-3 yağ asidi sayesinde saç ve sakal probleminin giderilmesinde tercih edilen bir bakım serumdur.

Yılan Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Saç ve sakal sorunları için etki yaratan yılan yağı, zehirsiz yılanlardan elde edilen ve soğuk sıkım işlemi sonrasında kullanıma hazır halde gelen doğal içerikli bir bakım yağıdır. Saçınızla ilgili çeşitli problemleriniz varsa ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız bu yağdan destek alabilirsiniz.

Omega-3 yağ asidi, magnezyum, EPA, fosfat, A ve D vitaminleri bakımından zengin olan yılan yağı, cilt üzerine uygulandığı zaman hızlı bir emilim göstermektedir. Eikozapentaenoil Asit özelliği sayesinde saç çıkmayan ve kellik olan bölgelere 1-2 damla kadar uygulandığında etki göstermektedir. Sadece saç sağlığı için değil genel vücut sağlıklı için etkileri vardır.

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

İçeriğinde yer alan vitaminler ve bileşenler sayesinde yılan yağının faydası hakkında bilgi verecek olursak eğer;

 • Eklem ve kemik ağrılarına iyi gelmektedir. Çok eski zamanlardan bu yana ağrı kesici özelliği ile tercih edilmektedir.
 • Tansiyon dengeleyici etkisi bulunmaktadır.
 • Eklem kireçlenmesini ve iltihaplanmayı önleyici etkileri bulunmaktadır.
 • Beyin hücrelerine faydalı olması sayesinde alzheimer için etkili olmaktadır.
 • Yılan yağının saça faydaları bulunmaktadır. Saç kopmalarının engellenmesini sağlarken aynı zamanda hızlı uzamasına yardımcı olur.
 • Hormon bozukluğuna bağlı olmayan dökülme problemlerini gidermektedir.
 • Saç diplerini besleyerek daha canlı ve parlak durmasını sağlar.
 • Ciltte nem dengesi meydana getiren yılan yağının cilde faydalarına baktığımızda sivilce ve akne problemlerinin giderilmesinde etkili olduğunu görmekteyiz.
 • Kırışıklık oluşumunu azaltır ve erken yaşlanmayı önler.
 • Cilt yüzeyinde onarıcı ve canlandırıcı etki meydana getirir.

Saç köklerinin güçlendirilmesini ve cildin yenilenmesini sağlayan yılan yağı, aynı zamanda vücutta genel sağlık için de tercih edilmektedir.

Yılan Yağı Saç Çıkarır mı?

Özellikle erkeklerde yoğun olmakla birlikte son yıllarda saç dökülmesi problemleri kadınlarda da yoğun olarak gözlemlenmektedir. Yılan yağının kellik üzerindeki olumlu etkisi içeriğindeki EPA asiditesinden kaynaklanmaktadır. Zayıflayan saç köklerinin güçlenmesini sağlayan bu asitler, yeni saç oluşumunu destekleyerek seyrekliği giderir ve gürleşme sağlar.

Saç sağlığı üzerinde doğrudan etkisi bulunan yılan yağı düzenli olarak kullanılırsa, saç dökülmesini önler, kepek sorununu önler, saçların nemlenmesine ve sağlıklı saçlara geri dönmesine yardımcı olur. Yılan yağı saç dökülmesi ve aynı zamanda saçların hızlı uzaması için çözüm niteliğinde bitkisel bir içerik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Doğal içerikli yılan yağı kullanımı, tercihen her gün, saç dökülmesinin izlendiği bölgeye sürülmesi ve bu bölgeye ortalama olarak 10 dakika boyunca masaj yapılması şeklindedir. Bu yağı kullanmadan önce farklı bir yağ ile karıştırmalısınız. Bu yağlar zeytinyağı, badem yağı ya da hindistan cevizi yağı olabilir.

Saç diplerine güzel bir şekilde uygulanan yılan yağı, ardından bone ya da streç film ile saçlar sarılarak bekletilir. Bu şekilde etkisi daha fazla olmaktadır. En az yarım saat bekletilmesi gerekir. Genel olarak 2 saat bekletilmesi etkili olmaktadır. Ardından ılık su ile yıkayarak, durulayabilirsiniz.

İsteğe göre şampuanlara ya da sabunlara yılan yağı katılarak kullanım sağlanabilmektedir. Yılan yağının cilde sürülmesi için aynı şekilde başka bir yağ ile karıştırılması gerekir. Ardından parmak uçlarınız ile cildinize masaj yaparak yağı yedirebilirsiniz. 2 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Yılan Yağı Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Aktarlardan ve internet üzerinden kolayca satın alabileceğiniz yılan yağı fiyatı fiyatı çok pahalı değildir. Fakat içeriğinin doğal ve organik olmasına dikkat ederek almalısınız.

Çoğunlukla yılan yağı kullananlar bir yan etkisi olmadığını belirtirken, alerjik reaksiyonlara karşı dikkatli olunması gerekir. Genel olarak harici kullanım sağlandığından bir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Sizler de bu yağdan satın alarak kaş, sakal, cilt sağlığı ya da saçlarınız için uygulayabilirsiniz.

 • yılan yağı
 • yılan yağı fiyatı
 • yılan yağı ne işe yarar
 • yılan yağı saç uzatır mı
Yorumlar
Ahsen Yılmaz Yılan yağı saç uzatır mı? Deneyenler var mı ne kadar süre içerisinde saçların uzamasını sağlar? cevapla
Caner Eker Yılan yağı saç ve sakal çıkartır mı? Fiyatı ne kadar? Şampuanını satın alıp kullanmayı düşünüyorum. İşe yarar sonuçlar elde edebilir miyim? Kullanımı nasıl olmalı? Her gün mü yıkamak gerekiyor yoksa hafta 1 iki kere mi? Kullananlar var mı? cevapla
yorum yaz
Cinsel İsteksizlik Sebepleri Nelerdir? Erkeklerde ve Kadınlarda Cinsel Soğukluk Belirtileri