Sağlık 14 Eylül 2021 - 22:29:31

Yoğurt Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Yorumlar

Yoğurt Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Yorumlar

Yoğurt karbonat maskesi; cilt problemlerinin giderilmesi, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt elde edilmesi için doğal bir şekilde uygulanan kimyasal içermeyen bir bakım yöntemidir.

Yoğurt Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar?

Cilde kimyasal herhangi bir madde uygulamadan bakım yapmak için yoğurt karbonat maskesi sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Cilt lekelerinin giderilmesini sağlayan bu maske aynı zamanda ciltteki deliklerin de giderilmesine yardımcı olmaktadır. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan yoğurt, karbonat ile birlikte cilt üzerine uygulandığı zaman, özellikle sivilcelerin ve sivilceye bağlı olarak meydana gelen lekelenmelerin giderilmesi için etkili olmaktadır. Karbonat ile birlikte uygulandığı zaman cilt yüzeyinde yer alan bakteri ve mikropların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Cilt üzerindeki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayarak cilt renginin açılmasını ve renginin eşitlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda cilde parlaklık vermektedir.

Cilt üzerinde adeta bir peeling etkisi meydana getiren yoğurt karbonat maskesi, lekelerin iyileştirilmesi ve görünümünün hafifletilmesi konusunda oldukça etkilidir. Çillerin renginin açılmasını sağlayan bu maske aynı zamanda güneş lekelerinin de giderilmesine yardımcı olur. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önleyen, varsa giderilmesini sağlayan cildin yenilenmesine etki eden doğal bir uygulamadır. Yaşlanma belirtisi olarak kabul edilen kırışıklıkların giderilmesi için etkili olan yoğurt karbonat maskesi, kızarıklıkların iyileşmesine de katkı sağlamaktadır. Ciltteki yorgun görünümün giderilmesine yardımcı olan bu maske, cilt görünümünün iyileştirilmesine destek olur.

Yoğurt Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt karbonat maskesinin tarifi kolaydır ve evde uygulanabilecek şekildedir. Bu tarifi hazırlamak için 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı ince çekilmiş mısır ununa gerek vardır. Bir kabın içerisinde tüm malzemeleri kabarık bir hale gelene kadar karıştırınız. Bu karışımı yüzünüze sürmeden önce cilt tipinize uygun bir sabun ve su ile güzelce yıkayıp, kurulayınız. Maskeyi bir fırça yardımı ile dudak kenarlarınızı ve göz çevrenizi koruyacak şekilde güzelce yüzünüze sürünüz. Yaklaşık olarak 5 dakika cildinizde bekletiniz. Sonrasında parmak uçlarınızı ıslatınız ve hafif hafif peeling söker gibi maskeyi cildinizden çıkartınız. Sonrasında ılık su ile cildinizi güzelce yıkayınız. Haftada 1 defa uygulamak yeterli olmaktadır. Cildin nemlenmesine yardımcı olan yoğurt karbonat maskesi cildin asit dengesini düzenlemek ve PH seviyesinin korunmasını sağlamaktır.

Yoğurt Karbonat Maskesi Kullananlar ve Yorumlar

Son zamanlarda cilt problemlerinin giderilmesini isteyen ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin pek çoğu yoğurt karbonat maskesi uygulamaktadır. Yoğurt karbonat maskesi yorumlarına baktığımızda kullananların daha parlak ve taze bir cilt görünümüne kavuştuğunu görmekteyiz. Ayrıca cilt yüzeyini ve ölü hücrelerini temizlediği için sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engellemektedir.

Yoğurt Karbonat Maskesinin Zararları Nelerdir?

Cilt sağlığı için oldukça faydalı olan yoğurt karbonat maskesinin zararları yanlış kullanım sonucunda oluşmaktadır. Eğer ki cildinizin bu maskeye alerjisi varsa farklı sonuçlar alabilirsiniz. Cilt problemleriniz için öncelikle bir uzmana gitmeniz gerekmektedir. Maske cilt tipinize uygun değilse daha farklı ve kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.

  • yoğurt karbonat maskesi
  • yoğurt karbonat maskesi ne işe yarar
  • yoğurt karbonat maskesi nasıl yapılır
  • yoğurt karbonat maskesinin tarifi
  • yoğurt karbonat maskesi kullananlar
  • yoğurt karbonat maskesi yorumları
  • yoğurt karbonat maskesinin zararları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Korse 1 Beden Küçük Mü, Büyük Mü Alınmalı?