Zayıflama

Zayıflatan Sebze Suyu Tarifleri ve Diyeti

21 Şubat 2020 - 20:41:00
Zayıflatan Sebze Suyu Tarifleri ve Diyeti

Taze sıkılmış sebze suları; metabolizmanın doğal sürecini bozmadan dengeleyerek kilo vermeye yardımcı olan ve vücutta detoks etkisi meydana getiren doğal içeceklerdir.

Sebze Suyu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Vücudumuz için vitamin ve mineral deposu olan sebze suyu; tok tutucu, iştah düzenleyici ve aynı zamanda kilo vermeyi sağlayan içeriğe sahip içecekler olarak nitelendirilebilir. Sebzelerin içerisinde bulunan bileşenlerin direkt olarak vücuda alınmasını sağlayarak detoks etkisi meydana getirmek mümkündür. Sebze suyunu elde etmek için sebzeleri suda pişirmek gerekmektedir. İçerisindeki her türlü vitamini bu suya bırakan sebzeleri daha sonra süzerek içebilirsiniz.

Sebzeler genel olarak antioksidan içeren lifli besinlerdir. Normal bir şekilde tüketildikleri zaman bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olurlar ve aynı zamanda metabolizmanın, sindirim sisteminin dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olurlar. İçermiş oldukları lifler sayesinde obezite riskini azaltan ve kişinin ideal kilosuna kavuşmasına yardımcı olan sebze suları vücut fonksiyonlarının daha verimli çalışmasına destek olur. Sadece kilo için değil daha sağlıklı ve zinde bir yaşam için de tercih edilebilir.

Zayıflatan Sebze Suyu Tarifleri Nelerdir?

Bazı insanlar sebze tüketmeyi çok sevmemektedir. Sebze suları sebze tüketme ile aynı anlamı ifade eder. Bu şekilde tüketerek de sebzelerin içerisinde bulunan her türlü vitamin ve minerali vücudunuza almış olursunuz. İçeriğinde antioksidan, enzim ve besleyici özelliği olan bileşenlerin yer aldığı eb besinler ve gıda takviyeleri olarak adlandırılan sebze suları sindirim sistemini düzenler. Bu etkisi sayesinde kilo vermek için oldukça etkilidir. Sebze suyu tariflerinden bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

Ispanak ve Salatalık Suyu: Sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlamak için bu sebze suyu oldukça faydalıdır. İçerisinde bulunan lifler sayesinde hem metabolizmayı dengeler hem de kolesterol seviyelerini düzenler. Bu karışımın içerisine aynı zamanda maydanoz ve kereviz de ilave edilebilir. Bunlar sayesinde idrar söktürücü bir etki meydana getirilebilir. Vücutta ödem atılmasına yardımcı bu sebze suyu, dolaşım sisteminin düzenlenmesine de destek olur. Bu karışımı hazırlamak için ıspanak yaprağı, salatalık, maydanoz ve kerevizi 1 bardak su ile birlikte blenderden geçirmeniz yeterlidir. Haftada 3 gün yapmak yeterlidir.

Marul ve Salatalık Suyu: Vücudumuzda yağ yakımı etkisi meydana getiren marul ve salatalık suyu, aynı zamanda toksin giderici etki sağlamaktadır. Marul yaprağı ve salatalığı 1 bardak su ile birlikte blenderden geçirmeniz ve aç veya tok karna tüketebilirsiniz.

Sebze Suyu Diyeti Nedir?

Kilo vermek için uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat her yöntemin etkisi herkes için farklı olmaktadır. Sebze suyu diyeti vücut sağlığının korunmasına yardımcı olduğu için bu yöntemle herkes kolay bir şekilde kilo verebilmektedir. Kabızlık, hazımsızlık ve gaz gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olan, lifli içeriği sayesinde hem iştahı kontrol eden hem de obeziteye karşı önleyici olan bu karışımlar sayesinde kısa sürede incelme sağlayabilirsiniz.

Sebze Suyu Kaç Kaloridir?

Sebzenin çeşidine göre kalori miktarında artma ya da azalma meydana gelebilmektedir. Sebze suyu diyet sırasında rahatça tüketilebilmektedir. Kalorisi çok yüksek olmamakla birlikte tok tutucu özellikleri bulunan bu besinler kısa sürede ideal kiloya ulaşmaya yardımcı olmaktadır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: