Sağlık 15 Aralık 2020 - 05:50:55

Zeytinyağlı İncir Kürü Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir? Zayıflatır mı?

Zeytinyağlı İncir Kürü Faydaları Nelerdir? Tarifi Nedir? Zayıflatır mı?

Kanser, kalp hastalığı, şeker hastalığı ve birtakım cilt hastalıkları için faydalı olan zeytinyağlı incir kürü, insan sağlığı için pek çok yararı bulunan bir karışımdır.

Zeytinyağlı İncir Kürü Faydaları Nelerdir?

Ayrı ayrı oldukça şifalı etkileri bulunan zeytinyağı ve incir birleştirilip kür şeklinde kullanıldığı zaman oldukça şifalı bir hale gelmektedir. Zeytinyağlı incir kürü faydalarına baktığımızda cinsel gücü arttırdığını belirtebiliriz. Erkeklerde sperm kalitesinin artmasına yardımcı olmaktadır. Bebek isteyen çiftler hamile kalma olasılığının artmasını sağlamak için bu kürü tüketebilirler. Cinsel sağlığın iyileştirilmesi için doğal bir çözüm olabilmektedir. Kadınlar için doğurganlık artırıcı etkisi meydana getirir ve kadın sağlığının güçlendirilmesine destek olur.

Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olan zeytinyağlı incir kürü lifli bir içeriğe sahiptir. Bağırsakların daha sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlayarak kabızlık problemlerinin giderilmesine yardımcı olan bu kür, aynı zamanda bağırsakların iç yüzeyinin yenilenmesine destek olur. Bu etkisi sayesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlarken bunun yanında sindirimi düzenleyici birtakım etkiler meydana getirmektedir.

Astım ve öksürüğe iyi gelen kuru incir ve zeytinyağı kürü soğuk havalarda tüketilebilmektedir. Astım hastasıysanız ya da öksürük probleminiz varsa doğal zeytinyağı içerisinde beklettiğiniz kuru incirleri sabah kahvaltı yapmadan önce aç karnına tüketiniz. 6 ay boyunca ara vermeden düzenli olarak tüketildiği zaman şifalı etkilerini görmek mümkündür. Bu kürün içerisinde yer alan vitamin ve mineral desteği sayesinde kalp sağlığının korunma ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi söz konusu olmaktadır.

Zeytinyağlı İncir Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Oldukça basit bir şekilde hazırlanan zeytinyağlı incir kürü tarifi için yapmanız gereken doğal ve katkısız zeytinyağının içerisinde incirlerin bekletilmesidir. Bu şekilde zeytinyağı ile incir birbirine karışır ve vitamin, mineral etkisi de katlanarak artar. Bekletilen incirler tüketildiği zaman pek çok hastalığa şifa olmaktadır. Zeytinyağlı incir kürü kanser ve kabızlık başta olmak üzer birçok şifalı etki meydana getirmektedir. Düzenli olarak tüketildiği zaman sizler de etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Zeytinyağlı İncir Kürü Ne İşe Yarar?

Sinir sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olan bu doğal karışım B2 vitamini içermektedir. Doğal içeriği ve içerisinde besin değerleri sayesinde hafızayı güçlendirir ve aynı zamanda kandaki kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur. Kalsiyum ve fosfor bakımından zengin olan kemik sağlığını iyileştiren ve koruyan bu doğal karışım, aynı zamanda diş sağlığını da koruyucu etki meydana getirmektedir. Menopoz döneminde çok sık görülen kemik erimesi problemlerinin önlenmesine yardımcı olur.

Doğal bir şekilde tatlı ihtiyacının korunmasını sağlayan kuru incir zeytinyağı kürü kan şekerinde ani yükselme ve düşmelerin engellenmesine yardımcı olur. Fakat şeker hastalarının dikkatli tüketmesi gerekmektedir. Bu kürü kullanmadan önce kronik bir hastalığınız ya da devamlı kullanmak zorunda olduğunuz bir ilaç varsa doktorunuzda bilgi ve onay almayı ihmal etmeyiniz.

Zeytinyağlı İncir Kürü Zayıflatır mı?

Metabolizmanın hızlanmasında yardımcı olan zeytinyağlı incir kürü kilo verme konusunda etkileri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Metabolizma düzenleyici etkisi ve sindirim dengeleyici özelliği sayesinde vücuttaki fazla yağların atılmasını ve sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlanmasını destekler. Sizler de bu kür sayesinde vücudunuzu forma sokabilirsiniz.

  • zeytinyağlı incir kürü
  • zeytinyağlı incir kürü faydaları
  • kuru incir ve zeytinyağı kürü
  • zeytinyağlı incir kürü tarifi
  • zeytinyağlı incir kürü kanser
  • zeytinyağlı incir kürü ne işe yarar
  • kuru incir zeytinyağı kürü
  • zeytinyağlı incir kürü zayıflatır mı
  • zeytinyağlı incir kürü kilo verme
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Antibiyotiklerin Yan Etkileri Nelerdir?