Sağlık

Akupunktur Kalemi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

30 Eylül 2020 - 09:02:21
Akupunktur Kalemi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Akupunktur kalemi; çok eski zamanlarda Çin'de geliştirilmiş olan ağrı ve bulantı tedavisinin gerçekleştirilmesi için uygulanan akupunktur yönteminin bir aletidir.

Akupunktur Kalemi Nedir, Ne Demek?

Ağrıların hafiflemesi ve tedavi edilmesi için etkili olan akupunktur kalemi, iğnesiz ve ağrısız bir şekilde vücutta meydana gelen servikal vertebra, omuz, bel, ayak gibi bölgelerdeki ağrıların tedavi edilmesi için etkili ve gerekli bir üründür. Çok eski zamanlardan bu yana uygulanan akupunktur yöntemi birtakım iğneler ile vücudun belli noktalarının uyarılması anlamına gelmektedir. Akupunktur kalemi ise bunun iğnesi şekilde gerçekleşmesi anlamına gelmektedir.

Çeşitli ağrı tedavilerinin tamamlayıcısı olarak kabul edilen akupunktur kalemi, vücuttaki enerji dengesizliğinin ve düzenliğinin giderilmesine etki sağlayan bir alettir. Ağrıların hafiflemesine etki eden bu kalem, birtakım hastalıkların önlenmesi, teşhis edilmesi ya da tedavi sürecinin gerçekleştirilmesi gibi süreçlerde etkili olmaktadır. Bu yöntemin asıl amacı vücutta enerji akışının her bölüme eşit dağılımının sağlanması ve bu şekilde iyileşme etkisinin gerçekleştirilmesidir. Sindirim şikayetlerinden duygusal rahatsızlıklara kadar pek çok konuda şifa verici etkisi bulunmaktadır. Bunların yanında migren, parkinson gibi nörolojik hastalıklarda, felç geçiren kişilerin rehabilitasyon sürecinde etkilidir. Sinüzit ve astım gibi hastalıkların tedavisinde de faydalı olabilmektedir.

Akupunktur Kalemi Ne İşe Yarar?

Etkili bir ağrı kesici etkisi bulunan akupunktur kalemi, donmuş omuz, nöromüsküler ve artrit gibi birtakım hastalıkların tedavi edilmesinde, iyileştirilmesinde yardımcı bir etkendir. Romatizma, siyatik, osteoporoz, spondilit ve fibromiyalji gibi rahatsızlıkların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak sunulmaktadır. Bu kalemler elektriklidir ve elektrik şiddeti ayarlanabilir şekildedir. Akupunktur kaleminin kullanım amacı cildi herhangi bir şekilde delmeden iğne tedavisinde olduğu gibi aynı etkinin sağlanmasıdır. Yani asıl olarak vücutta belli bölgelerin iğne gibi aletler ile delinmeden uyarılması şeklinde yorumlanmaktadır.

Akupunktur yöntemi vücudun uyarılması anlamına gelir. Bu yöntem kalem ile yapıldığı zaman elektrik sinyalleri ile uyarılması gerçekleştirilmektedir. Yöntemin ilk çıkış zamanlarında bu durum oldukça ince iğneler ile yapılmaktaydı. Yan etkileri oldukça az olan akupunktur yöntemi ağrı kesici ilaç kullanımına uygun olmayan kişilerin ağrılarının tedavi edilmesi, hafifletilmesi için faydalı bir yöntemdir.

Akupunktur Kalemi Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda pek çok kişi tercih edilen akupunktur kaleminin kullanımı dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ağrı gidermeye yardımcı olan akupunktur kaleminin kullanımı farklı şekillerde gerçekleşebilmektedir. Genel olarak amaca göre kullanım uygulanmaktadır. Elektrik sinyallerinin şiddeti ayarlanabilmektedir.

Akupunktur Kalemi Fiyatı Ne Kadar?

İnternet üzerinde satışı yapılan akupunktur kalemi fiyatı oldukça uygundur. Normal akupunktur yöntemine göre daha uygun hale gelmektedir. Ağrı probleminiz varsa sizler de bu kalemlerden sipariş verebilirsiniz. Kısmi bir terapi özelliği bulunan bu ürün kısa sürede hızlı etki meydana getirmektedir. Ürünün farklı başlıkları da bulunur ve bu şekilde kısa sürede vücut ağrılarını geçirebilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: