Zayıflama 13 Şubat 2021 - 08:50:27

Altın Yoğurt Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Altın Yoğurt Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Altın yoğurt kürü; sarı renkli baharatlar ile yapılan ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kilo vermeyi kolaylaştıran bir karışımdır.

Altın Yoğurt Kürü Nedir?

Zencefil, zerdeçal ve tarçın ile hazırlanan altın yoğurt kürü; göbek bölgesindeki yağların yakılmasını, vücuttaki fazla ödemin atılmasını sağlayan ve kilo vermeyi kolaylaştıran bitkisel bir karışımdır. İçerisinde bulunan zencefil vücutta yağ yakımının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Zerdeçal, tüketilen besinlerin hazmını kolaylaştırır ve aynı zamanda ödem atılmasına destek olur. Tarçın kilo verme konusunda etkilidir ve aynı zamanda kan şekeri dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Kalorisi düşük olan ve protein deposu olan yoğurt vücutta yokluk hissinin oluşmasına yardımcı olur. Böylece sağlıklı bir şekilde zayıflama oluşur.

Altın yoğurt kürü kolay bir şekilde hazırlanan ve zahmet içermeyen, günlük hayatta kolaylıkla tüketilebilen bir karışımdır. Kilo vermeyi kolay bir halde getiren bu kür aynı zamanda bağışıklık güçlendirici etki de meydana getirmektedir. İçerisinde yer alan besinler tamamen doğal bileşenlere sahip olduğu vücudun doğal bir şekilde işlev görmesini sağlar. Şok etkisi ya da kabızlık gibi belirtiler oluşturmamaktadır. Aksine sindirimsel problemlerin giderilmesine destek olarak kısa süre içerisinde fazlalıklardan kurtulmayı sağlamaktadır.

Zerdeçallı Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta kolayca tüketilebilen, yağ yakıcı etkileri sayesinde kısa süre içerisinde zayıflama etkisi meydana getiren zerdeçallı yoğurt kürünü hazırlamak için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

 • 5 yemek kaşığı miktarında yağsız yoğurt
 • 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı toz zerdeçal
 • 1 çay kaşığı toz zencefil
 • 1 çay kaşığı kadar tarçın

Herkesin evinde bulunan basit malzemelerden elde edilen altın yoğurt kürünü hazırlamak için tüm malzemeleri karıştırın. Zeytinyağı isteğe bağlı olarak koyulmalıdır. Eğer ki sevmiyorsanız ve koymak istemiyorsanız eklemeyebilirsiniz. Bu kürü gün içerisinde 3 öğün yemeklerden 1-2 saat önce tüketebilirsiniz. Hem lezzetli hem de faydalı olan zerdeçallı yoğurt kürü tok tutucu özeliği sayesinde gün içerisinde daha az yemek yemeyi sağlar. Böylece yağ yakımı sağlarken tekrardan yağ oluşumuna izin vermez. Kalıcı bir şekilde fazlalıklardan kurtulmak için oldukça etkili bir kür olarak nitelendirilebilir.

Altın Yoğurt Kürünün Zararları Var mı?

Doğal içeriği ile bildiğimiz altın yoğurt kürünün vücuda sağlamış olduğu herhangi bir zararı yoktur. Fakat emziren anneler ve hamile kadınlar için kullanımı tavsiye edilmez. Hamile kadınların diyet yapması bu süreçte tehlikelidir. Her ne kadar doğal içerikli bir karışım da olsa kullanılmaması gerekir. Emziren anneler belli bir aydan sonra kullanım sağlayabilir fakat dikkatli olmalıdırlar. Bu kürü her seferinde taze olarak hazırlamanız gerekmektedir. Haftada 2 gün uygulayıp 3-4 gün ara verilmesi gerekir. Eğer ki doğru bir kullanım sağlanırsa bir yan etki oluşmaz. Kronik bir hastalığınız varsa, devamlı olarak ilaç kullanıyorsanız, ileri derecede kalp, şeker ya da tansiyon hastasıysanız kullanım öncesinde doktorunuzdan mutlaka onay ve bilgi alınız.

Zerdeçallı Yoğurt Kürü Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Son zamanlarda zerdeçallı yoğurt kürü pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çünkü içerisinde bulunan doğal bileşenler kısa süre içerisinde zayıflama etkisi meydana getirmektedir. Altın yoğurt kürü kullanıcı yorumları incelendiğinde deneyenlerin oldukça olumlu etkiler gördüğü gözlemlenmektedir. Sizler de bu kürü deneyerek fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 • altın yoğurt kürü
 • altın yoğurt kürü nedir
 • zerdeçallı yoğurt kürü
 • zerdeçallı yoğurt kürü nasıl yapılır
 • altın yoğurt kürü hazırlamak
 • altın yoğurt kürünün zararları
 • altın yoğurt kürü kullanıcı yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kuduz Nedir? Belirtileri Nelerdir? Kuduz Aşısı Ne Zaman Yapılır?