Boy uzatma kürü nedir? Nasıl yapılır? Boy kaç yaşına kadar uzar?
Sağlık

Boy Uzatma Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?

03 Mayıs 2018 - 14:53:40

Boy uzatma kürü hali hazırdaki boy ölçüsünden memnun olmayan ve boyunu uzatmak isteyen insanların kullandığı kürdür.

Doğal Boy Uzatma Yolları Nelerdir?

İlk kural hafta içinde minimum üç kez torik, palamut, kefali uskumru balık türlerinden tüketilmesi gerektiğidir. Bu balık türlerinin pişirme şekli buğulama ya da ızgara olmalıdır. Bahsedilen balıkların en etkili özelliği ise balıkların sırtındaki siyah etli bölümlerinin boy uzaması konusunda etkili olmasıdır. Uzun boylu olmak isteyen kişilerin on iki yaşına kadar bahsi geçen balıklardan bolca tüketmeleri gerekir. Düzenli olarak bu balıkların üst kısımlarının tüketilmesi boyun etkili bir biçimde uzamasını sağlamaktadır. On iki yaşından sonraki süreçte bitkisel yardım alınabilir.

Boy Uzatan Bitkiler Nelerdir?

Kız çocuğunun hafta içinde bir kez melisa çayı içmesi önerilmektedir. Erkek çocuğunun ise hafta içinde bir kez biberiye çayı içmesi gerekmektedir. Biberiye ve melisa çayı doğal bitkiler olduğu için herhangi bir sağlık sorununa yol açmamaktadır. Bu bitkiler aktardan alınabilir. Kürün altı ay uygulanması ve sonrasında bir ay ara verilmesi tavsiye edilmektedir. Etkili sonuç almak isteyen kişilerin bu yöntemleri iki yıl düzenli olarak uygulamaları önerilmektedir. On iki ila yirmi iki yaş aralığındaki çocuklarda bu kürün uygulanması fayda sağlar. Aynı zamanda kürün uygulanması esnasında balık ve bitkisel çaylardan yardım alınabilir. Kemik gelişimi tamamlanan kişilerde bu kür daha çok etki sağlamaktadır.

Boy Uzatan Besinler Nelerdir?

Boy uzatan besinler arasında ilk olarak balık türleri, karaciğer, havuç, elma, patates, balık, peynir, kırmızı et, peynir, sebze, badem, fındık, fasulye, fıstık, muz, tavuk ve yumurta sarısı vardır. Anne ve babalar genellikle çocuklarının boyunun uzun olmasını istemektedirler. Fakat boyun uzun olması için sadece kürden destek almak yeterli değildir. Çocuğun düzenli uyuması, uyanması, spor yapması, bahsedilen sağlıklı besinleri düzenli bir şekilde tüketmesi ve kürü uygulaması boyunun uzamasına yardım eder. Yorumlara bakıldığı zaman bu kürü uygulayan kişilerin boyunun on santimetre uzadığı belirtilmektedir.

Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Genel olarak boy ölçüsünün en verimli dönemlerini yaşadığı yaş grubu on altıya kadar olan süreçtir. Bilimsel verilere göre boyun on altı yaşına kadar uzadığı garantidir. Fakat bazı uzmanlar kişinin boy uzama sürecinin yirmi yaşına kadar devam ettiğini de belirtmektedir. Yirmi yaşına kadar boyun uzama durumu kişinin iskelet yapısı ve genetik durumu ile ilgilidir. Her durum için de çocuğun iyi bir şekilde beslenmesi şarttır. Özellikle balık ve süt ürünlerini tüketmek fayda sağlar. Bunun yanı sıra boy uzatma küründen destek almak boyun uzamasına yardım eder. Boy uzatma kürü ile ilgili olumlu sonuç almak isteyen kişilerin düzenli bir şekilde bu kürü tüketmeleri gerekmektedir.

Yorumlar
Handan Polat 03 Mayıs 2018 - 15:03:40 Boy uzatma egzersizleri nelerdir? Boy uzatmak için ne yapmak gerekiyor? Boy uzatma kürü olarak satılan bir ürün varmış Nerede satılıyor nasıl alabilirim? Bu kürü evde kendi başıma hazırlayabilir miyim? Tarifi nedir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: