Burun estetiği sonrası çökme neden olur?
Sağlık

Burun Estetiği Sonrası Çökme Neden Olur?

21 Eylül 2017 - 12:26:38

Burun estetikleri kişilerin görünüşlerini düzeltmekte çok büyük bir yere sahip olurken günümüzde sosyal açıdan da oldukça normal karşılanmaktadır.

Burun Estetiğinin Etkisi Nedir?

Hem erkekler hem de bayanlar burun estetiği ile birlikte hem burunlarının genel görünüşünü değiştirebilir hem de varsa bir rahatsızlıkları bu rahatsızlıklardan kurtulabilirler. Ancak burun estetiğini yaptırarak burunlarını çok güzel bir hale getiren kişiler kadar ameliyatlardan memnun olmayan kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler genel olarak ekstra sorunlar yaşayan ve azınlıkta olan kişiler olur.

Burun Çökmesi Nasıl Olur?

Son dönemde burun estetiği olan hastalar üzerinde yapılan araştırmalarda ameliyat sonrasında burun ucunda sarkma ya da burun çökmesi adı verilen rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Burunun uç kısmının aşağıya doğru gereğinden daha fazla sarkması bu rahatsızlığın tanımı olurken birçok farklı sebebi olabilmektedir. İnsanların yaşlandıkça yüzleri ya da derileri yer çekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkarken burunlar da bu durumdan çok ciddi biçimde etkilenir. Bu sebeple burun uçları da aşağıya doğru düşer. Ancak gençlik döneminde özellikle burun ameliyatından sonra bu olay gerçekleşirse sebepler oldukça farklıdır. Burun çökmesi de burun estetiği işlemi sonrasında burnun yan kısımlarında ya da burun sırtında yaşanan olumsuz bir durumdur. İçeriye doğru yaşanan çökmeler burnun çok düzensiz durmasına sebep olurken birçok kişi için nefes almakta zorluklara da sebep olmaktadır. Bu rahatsızlıkların tamamının en kısa sürede doktorlar tarafından görülmesi ve çözümler için adımların atılması gerekmektedir.

Burun Çökmesi Neden Olur?

Burun estetiği sırasında doktorlar tarafından yapılan hatalar ya da operasyon sonrasında hastaların kendilerine iyi bakmaması sebebiyle bu rahatsızlık ortaya çıkmaktadır. Burun estetiği sırasında burunda yer alan kıkırdakların sağa ya sola kaydırılması durumunda veya kıkırdakların altında boşlukların oluşması durumunda bu bölgelerde çökmeler meydana gelmektedir. Bu sorun tamamen cerrahın hatası sebebiyle oluşur ve sonrasında tekrar cerrahi müdahale alınması gerekmektedir. Bu soruna ek olarak hastaların yaptıkları davranışlar da burun çökmesine sebep olabilmektedir.

Burun Çökmesinin Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Eğer hastalar ameliyat sonrasında doktorlarının direktiflerini dinlemez ve burunlarıyla çok fazla oynarlarsa bu durum da kıkırdak dokunun bozulmasına sebep olabilir. Bu durumda da burunda çökmeler gözle görülür hale gelmektedir. Buna ek olarak gözlük kullanan kişilerin burun estetiği sonrasında bu kullanıma belirli bir süre ara vermesi istenir. Eğer yeteri kadar beklemeden hastalar tekrar gözlüklerini kullanmaya başlarlarsa bu durumda da burun çökmesi problemleri yaşanmaktadır.

Burun Çökmesi Nasıl Düzeltilir?

Burun çökmesi için en doğru seçenek ikinci bir estetik müdahaledir. Genel olarak hastalar burunlarının geldiği son hali beğenmezlerse ikinci bir operasyon ile istedikleri hale getirebilirler. Bu rahatsızlıklar ortaya çıktığında da benzer bir problem olduğundan kişilerin tekrar cerrahi müdahale için hastanelere yatırılması gerekmektedir. Bu durumda operasyon süreci baştan başlar ve kişiler aynı dönemleri tekrardan geçirir.

Yorumlar
Sevim şimşek 14 Eylül 2017 - 11:17:02 Burun estetiği sonrası çökme ne zaman belli olur? Önlemek için ne yapmam gerek?cevapla
Yağmur Özen 02 Ekim 2017 - 17:51:15 Burun estetiği ve kırık ameliyatı aynı şey mi oluyor? Burnum küçükken kırılmış ameliyat olmak istiyorum bu estetiğe mi dahil oluyor? Konu hakkında bilgisi olan var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: