Sağlık 10 Ocak 2022 - 13:51:42

Cla Yağ Yakıcı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Cla Yağ Yakıcı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

CLA yağ yakıcı, et ve süt ürünlerinde yer alan, doğal bir şekilde meydana gelen yağ asididir.

Cla Yağ Yakıcı Nedir, Ne Demek?

Vücutta depolanan yağların yakılmasını ve vücuttan atılmasını sağlayan CLA yağ yakıcılar; diyeti destekleyen ürünler arasında yer almaktadır. Sporcu destek ürünü olarak da satılan bu yağ yakıcılar, düzenli olarak kullanıldığında ve spor ile desteklendiğinde fazla yağlardan kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Kilo vermeye yardımcı olan ve aynı zamanda metabolizma hızının artmasını sağlayan cla yağ yakıcı; inek, keçi, koyun gibi hayvanların etlerinde ve sütünde doğal bir şekilde bulunmaktadır. Yağ kütlesinin kontrol altında tutulmasını sağlayan cla yağ yakıcı bileşenler aynı zamanda tip-2 diyabeti kontrol altında tutmaktadır.

Cla Yağ Yakıcı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Bilindiği üzere vücudumuz gerekli enerjiyi yağlardan, karbonhidratlardan ve proteinden karşılamaktadır. Bu doğrultuda yağların ihtiyaçtan fazla seviyede vücuda alınması yağ depolanmasına ve doğal olarak kilo almaya sebep olur. Meydana gelen bu yağ birikmelerini en iyi şekilde parçalamak ve fazla kilolardan kurtulmak için CLA yağ yakıcı faydalarından yararlanılabilir.

Zayıflamaya destek olan bu yağ yakıcı, bazal metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Birtakım biyokimyasal reaksiyon oluşturan CLA yağ asidi, vücuttaki yağ oranının azalmasına da yardımcı olmaktadır. Vücuttaki yağ kütlesinde azalma sağlaması bakımından kasların gelişimine de destek olur.

Bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olan CLA yağ asidi, özellikle kilo verme döneminde destekleyici içeriği sayesinde kısa süre içerisinde fazlalıklardan kurtulmaya destek olur.

Cla Yağ Yakıcı Zayıflatır mı?

Bu özel madde, hücrenin içerisine nüfus ederek yağların daha küçük parçalara ayrılmasını sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde yağlar hücre dışına çok daha rahat bir biçimde çıkarak kaslara ulaşır ve buralarda enerji verici olarak kullanılabilirler. Bunun yanı sıra yapılan spor hareketleri bu yağların çok daha kolay bir biçimde erimesini ve ortadan kaybolmasını sağlayacaktır. Bu etkilerin tamamı düzenli olarak CLA yağ yakıcı kullanımı ile mümkün olabilir.

Metabolizmanın hızlanmasına ve yağ yakımının gerçekleşmesine destek olan bu yağ yakıcı sayesinde, diyetlerden daha fazla verim sağlanabilir. Bir çeşit omega-6 yağ asidi olan CLA yağ yakıcı sayesinde forma girmek mümkün olmaktadır.

Cla Yağ Yakıcı Nasıl Kullanılır?

Bu yağ yakıcı madde, birçok farklı marka tarafından üretilirken benzer şekillerde kullanıma sunulmaktadır. Satın alınan CLA yağ yakıcılar, özel bir kap içerisinde satışa, yağ asitleri kapsül içerisinde yer almaktadır. Her gün 3 ana öğünden önce bu yağ yakıcı ürün 1 adet kullanılabilir. Böylece yağ yakımı için gerekli adım da atılmış olur.

CLA yağ yakıcı kullanımı sporcular tarafından da kullanılabilmektedir. Yapılan sporun şiddetine ve kişilerin vücut ağırlıklarına göre doz değişiyor olsa da bu yağ yakıcı için bu durum söz konusu değildir. Ne sıklıkta spor yapılırsa yapılsın kişilerin gün içerisinde alması gereken miktar sabittir. Fazla spor yapan kişiler çok daha fazla yağ molekülünü yakarken daha hızlı kilo vereceklerdir.

CLA tabletleri yağları yakıma hazır hale getirir ancak tek başına yakmaz. Bu sebeple de düzenli olarak spor yapılmadığı takdirde fayda göstermesi oldukça zor olacaktır.

Cla Yağ Yakıcı Zararları Nelerdir?

Kilo verme konusunda etkili olan CLA yan etkileri ishal, mide bulantısı, yorgunluk şeklindedir. Karaciğer yağlanmasında artış, karın ağrısı ve midede gaz söz konusu olabilmektedir. Bundan dolayı doz aşımı yapılmamalı ve dikkat edilmesi gerekir.

CLA kullananlar etkilerden son derece memnun kalırken, yapılan yorumlar da bunu desteklemektedir. Fakat kronik bir rahatsızlığınız varsa, gebelik gibi durum söz konusu ise bu takviyeleri kullanmayınız. Ayrıca uzman doktora danışmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir.

  • cla
  • cla yağ yakıcı
  • cla yağ yakıcı nedir
  • cla yağ yakıcı ne işe yarar
Yorumlar
Nergiz Yılmaz CLA yağ yakıcı kullananlar var mı? Bunun zararları oluyor mu? Ben spora başlayacağım ve yağ yakmak için bu üründen kullanmayı düşünüyorum. Ama zararı olur mu ya da yan etkileri var mı diye düşünüyorum bilen var mı? cevapla
Nigar Çelik CLA yağ yakıcı kullananlar yan etkileri konusunda ne tarz yorumlar yapıyor onları biraz araştırıyorum. Kilo vermek için ben de bunlardan kullanmayı düşünüyorum ama bir zararı olur mu diye endişey yaptım. Fiyatları geçen seneye göre biraz artmış sanırım. cevapla
yorum yaz
Homosistein Nedir? Yüksekliği ve Düşüklüğü Ne Anlama Gelir?