Sağlık 17 Ekim 2021 - 18:41:29

İştah Açan Kilo Aldıran Şeyler

İştah Açan Kilo Aldıran Şeyler

Kilo fazlalığı kadar kilonun normalin altında olması da ciddi bir sorundur ve insanların bunu aşabilmek için iştah açan besinler tüketmesi gerekmektedir.

İştah Açan Kilo Aldıran Meyveler

Bazı meyveler vitamin ve mineral içeriklerinin yanında iştah açma özelliğine de sahiptir. Muz bu tarz meyvelerden bir tanesi olarak gösterilir. Glisemik endeksi fazla olan bir meyve olduğundan insanların iştahını açan meyvelerden birisidir. Bunun yanı sıra incir de bu aşamada en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Şeker oranı en yüksek meyvelerden birisi olan incir, kilo aldıran meyveler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu iki ürüne ek olarak üzüm de bu listeye eklenebilmektedir. Yüksek miktarda şeker içerdiğinden kilo aldıran meyvedir.

İştah Açan Kilo Aldıran Sebzeler

İştah açan ürünlerin glisemik endeksleri çok yüksektir. Bu sebeple de insanlarda kısa sürede tekrar yemek yeme hissi oluşturmaktadır. Bu doğrultuda havuç bu sebzeler arasında zirvede yer almaktadır. Restoranlarda yer alan salatalar içerisinde sürekli olarak havuçlar kullanılmaktadır. İnsanlarda iştah açıcı etki gösteren havuç bu özelliği sebebiyle diyetlerde çok tercih edilmemektedir. Buna ek olarak karalahana da iştah açıcı ürünler arasında yer almaktadır. Karaciğer için muhteşem faydaları bulunan bu ürünü kullanan kişilerin iştahı da son derece yerinde olacak ve kilo almada çok sorun yaşamayacaklardır. Mısır da yüksek şeker oranı sebebiyle kilo almaya yardımcı ürünler arasında gösterilebilir.

Kilo Almayı Tetikleyen İçecekler

Kilo vermek için bitki çaylarını kullanan kişiler, kilo almak için de bazı içecekleri tercih edebilirler. Bunların ilk sırasında alkollü ürünler yer alır. Bu ürünler kendi içerikleri ile birlikte insanların kilo almasını sağlarken aynı zamanda iştah açıcı bir özelliğe de sahiptir. Buna ek olarak papatya çayı ve nane çayı da kilo aldıran besinler arasında yer almaktadır. Bu ürünler, iştah açıcı özelliği olması sebebiyle yemeklerden önce tüketildiğinde ciddi şekilde etkiler gösterebilirler. Son olarak havuç suyu ya da portakal suyu gibi ürünler de kilo almayı tetikleyebilmektedir.

Kilo Aldıran Baharatlar Nelerdir?

Ülkemizin mutfağında baharat kullanımı oldukça yaygındır. Bu sebeple de yemeklerin içerisinde bolca baharat kullanılır ve bu baharatların büyük bir kısmı iştah açıcı özelliktedir. Bunların ilki olarak kırmızıbiber gösterilebilir. Yemeklere hafif miktarda acı tat vermesi için kullanılan acı biberler aynı zamanda iştah açıcı özelliğe de sahiptir. Bunun yanı sıra bazı yemeklerde ve tatlılarda kullanılan tarçın da iştah açıcı özelliği ile dikkat çekmektedir. Kalori değeri bu ürünlerin çok fazla olmasa da kilo almayı sağlayabilir. Tuz da bu kategoriye eklenebilecek olan ürünler arasındadır. İnsanlar iştah açan ve kilo aldıran şeyler ile birlikte kısa sürede istedikleri kiloya yükselebilecek ve hayal ettikleri görünüme çok rahat bir biçimde kavuşabileceklerdir.

  • iştah açan kilo aldıran şeyler
  • iştah açan besinler
  • iştah açıcı ürünler
Yorumlar
Yasemin Şeker İştah açan yemek ve gıdalar hakkında birçok şeyden bahsediyorlar. Ben gerçekten kilo almak istiyorum. Bunun için beslenme şeklimi de değiştirmeyi düşünüyorum. Bu yazıdaki besinlerin etkili olabileceğini düşünüyorum. cevapla
yorum yaz
Dereotu Nedir? Kaç Kalori? Dereotundaki Vitaminler, Faydaları, Zararları ve Kullanımı