Sağlık 19 Mart 2021 - 08:51:23

Kaç Adım Kaç Kalori Eder?

Kaç Adım Kaç Kalori Eder?

Sağlıklı bir yaşam için yürümek ve adım atmak kalori yakımına destek olmaktadır. Kaç adım kaç kalori eder, 1 adım kaç kalori öğrenmek istiyorsanız, kilo vermek için günde kaç adım atmalıyız sorunlarına yanıt bulmak istiyorsanız, sizler için araştırdığımız bilgiler yazımızın içerisinde yer almaktadır.

Kaç Adım Kaç Kalori Yakar?

Günlük hayatta hareket etmek ve yürümek, sağlık için gerekli bir aktivitedir. Hareketsiz yaşam tarzı obezite başta olmak üzere birçok rahatsızlığa neden olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre her 20 adım için 1 kalori yapılmaktadır. 10000 adım kaç kalori yakar diye bakacak olursak yaklaşık olarak 500 kalori yakmak için buna göre günde 10000 adım atılması gerekmektedir. 1 hafta boyunca düzenli olarak 10 bin atarsanız bu yarım kiloya işaret etmektedir. Bu hesaba göre ise 1 adım 0.05 kaloriye denk gelmektedir.

Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak, hareketsiz yaşamdan kaynaklanan birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olur. Günde 10 bin adım atarak zayıflayanlar, düzenli olarak yürüyüş yaptıklarını belirtmektedir. Düz yolda yürüyerek yakılan kalori ile eğimli yerdeki kalori aynı değildir. Bundan dolayı atılan adım kadar aynı zamanda nerede yürüdüğünüzün de önemi bulunmaktadır. 1 kilo vermek için 7000 kalori yakılması gerekmektedir. Bunun için ise atılması gereken adımların hesaplanması gerekmektedir.

,

Kaç Adım Kaç Kalori Yakar?

Zayıflamak İçin Günde Kaç Adım Atmalıyız?

Eğer fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, bunun için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda kalori yakımını da desteklemeniz gerekmektedir. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki haftada sadece 1 gün yürüyüş yapmak kilo vermeyi sağlamaz. Düzenli olarak yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Bunun için her gün olmasa bile haftada 2-3 kez yürüyüş yapmaya özen gösteriniz. Genel olarak yemek yedikten 1-1.5 saat sonra yürüyüş yapmanız önerilmektedir. Etkili bir şekilde kilo vermek için kiloya göre adım hesaplama uygulamanız gerekmektedir. Vermeniz gereken kiloyu hesaplamalı, her gün kaç adım atacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Bu şekilde yaktığınız kaloriyi tekrar almayacak şekilde beslenerek sadece birkaç hafta içerisinde dengeli zayıflama sağlayabilirsiniz.

1 kilo vermek için kaç adım atmak gerekir diye merak edilmektedir. 1 kilo 7000 kaloriye denk gelmektedir. Eğer 10 bin adım 500 kaloriye denk geliyorsa 7000 kalori yakmak için 140.000 adım atmak gerekmektedir. Bu da günde 20 bin adım ile eş değerdir. Haftanın her günü 20 bin adım atar ve yaktığını kaloriyi korursanız eğer, 1 haftada 1 kilo verebilirsiniz. Bu rakam biraz yüksektir. Bundan dolayı beslenirken de kalori miktarını biraz azaltarak sürecin daha etkili geçmesini sağlayabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Günde Kaç Adım Atmalıyız?

Evde Adım Atarak Zayıflama

Havalar soğuk olduğunda dışarı çıkıp yürüyüş yapmak istemeyiz. Dışarı atacağımız adımı evde atsak zayıflar mıyız diye pek çoğumuz merak ederiz. Evde yürüyüş bandı varsa bunu sağlayabilirsiniz. Fakat diğer türlü bu süreç daha yavaş olur. Evde koridorda yürümek ile dışarda yürümek oldukça farklıdır.

Her bünyenin metabolizma hızı farklıdır. Bazı insanların yavaş bazılarının ise hızlı çalışmaktadır. Metabolizmanızın yavaş çalışması dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşamdan da kaynaklanabilir. Yürümek, kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda vücut sağlığının desteklenmesine de yardımcı olur. 6000 adım kaç km ya da kaç kalori diye sıklıkla araştırılmaktadır. Günde 10 bin adım zayıflatırmı diye merak ediyorsanız sizlere şöyle belirtebiliriz; yürüyüş sırasında vücudunuz enerji harcar ve kalori anlamına gelir. Günde 10 bin atarak verdiğiniz kaloriyi tekrar fazlası ile geri almıyorsanız zayıflayabilirsiniz. Sadece yürümek zayıflama sağlamaz. Aynı zamanda bunu desteklemeniz gerekir.

Günde 10 Bin Adım Atarak Zayıflayanlar

Günde 10 Bin Adım Atarak Zayıflayanlar

Sağlık için gerekli olan yürüyüş, birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Günde 10 bin adım ayda kaç kilo verdirir diye baktığımızda ayda 2 kiloya denk gelmektedir. Bu şekilde zayıflayanlar vücutlarını forma soktukları için memnundurlar. Eğer kilonuz fazlaysa diyet yaparak ve yürüyüş ile destekleyerek kısa süre içerisinde kilo verebilirsiniz.

  • kaç adım kaç kalori
  • kaç adım kaç kalori eder
  • kaç adım kaç kalori yakar
  • 10000 adım kaç kalori
  • günde 10 bin adım atarak zayıflayanlar
  • zayıflamak için günde kaç adım atmalıyız
  • kiloya göre adım hesaplama
  • 1 kilo vermek için kaç adım atmak gerekir
  • evde adım atarak zayıflama
  • evde koridorda yürümek
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kan Vermenin Faydaları, Önemi ve Zararları