Zayıflama 19 Eylül 2021 - 14:06:24

Kürdan Otu Çayı Nedir? Kullananlar, Fiyatı, Kullanımı, İçeriği, Faydaları, Zararları

Kürdan Otu Çayı Nedir? Kullananlar, Fiyatı, Kullanımı, İçeriği, Faydaları, Zararları

Kürdan otu çayı; diş otu olarak da bilinen bitkinin özünden elde edilen, tamamen doğal bir içerikten oluşan ve pek çok hastalıkta tedavi özelliği gösteren bir içecektir.

Kürdan Otu Çayı Nedir? İçeriğinde Neler Vardır?

Mısır anasonu, kılır otu, hıltan otu, diş otu ve hoşni gibi isimlerle de anılabilen kürdan otu ülkemizin batısında yetişen oldukça şifalı bir bitkidir. Genel olarak çay şeklinde tüketilmektedir. Kürdan otu çayı içeriğinde uçucu yağlar, sabit yağlar, reçine, kellin ve visnadin vardır. Bu özel içerik sayesinde hem birçok hastalığa şifa hem de zayıflama özelliği sunmaktadır. Bu bitki sadece çay olarak değil aynı zamanda çiçeğinin altında bulunan saplar da kürdan olarak kullanılmaktadır. Farklı kullanım alanları ve çeşitleri olan bu doğal bitki günümüzde pek çok insan tarafından tüketilmektedir.

Kürdan Çöpü Tohumlu Çayın Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Kürdan otu çayının idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda sindirim üzerinde düzenleyici ve metabolizma dengeleyici özellikler sunmaktadır. İştah kesici özelliği sayesinde zayıflamaya destek olmaktadır. Bunların yanında kalp ve damar rahatsızlıklarını gidermektedir. Kalp damarlarındaki tıkanmaları engellemektedir. Yüksek ve düşük tansiyon üzerinde dengeleyici etkiler sağlamaktadır. Astım ve bronşit gibi hastalıklarda etkili olmaktadır. Bu doğal çay diş ağrılarını geçirme konusunda oldukça etkilidir. Ağızda gargara yapıldığında kısa sürede ağrı hafifler. Aynı zamanda regl sancıları içinde kullanılmaktadır. Hem kilo vermeye yardımcı hem de birçok hastalıkta şifa olan bu çay bağırsaklardaki parazitlerin yok edilmesini sağlayarak halsizlik gibi problemlerin ortadan kaldırılmasına destek olur.

Kürdan Otu Çayının Zararları Nelerdir? Kullananlar, Yorumlar ve Şikayetler

Yapılan incelemeler sonucunda kürdan otu çayının zararları olmadığına dair sonuçlara ulaşılmıştır. Fakat aşırı kullanımı durumunda birtakım yan etkiler meydana gelebilmektedir. Bu çayı kullanan kişilerin her biri sonuçlardan memnun kaldığını belirten yorumlarda bulunmaktadırlar. Birçok faydası olan bu çayı farklı amaçlarla kullanan birçok kişi bulunmaktadır. Genel olarak idrar söktürücü, sindirim düzenleyici ve iştah kesici özelliği olan bu çay zayıflamak için kullanılmaktadır.

Kürdan Otu Çayının Kullanım Şekli ve Kürdan Çöpü Tohumlu Çay Tarifi

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz kürdan çöpü tohumlu çayın kullanımı oldukça basittir. Yapmanız gereken bir fincan miktarında suyu kaynatmaktır. Sonrasında içerisine bu bitkiden koyarak 10 dakika boyunca demlenmeye bırakınız. Demlenme işlemi bittikten sonra çayı içebilirsiniz. Hamile kadınların kullanımına uygun olmayan bu bitki çayını emziren anneler belli bir aydan sonra kullanmalıdır.

Kürdan Otu Çayının Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

Eczane ve aktarlardan satın alabileceğiniz kürdan otu çayının fiyatı oldukça uygundur. Sizler de bu çayı kullanarak vücudunuza şifa ve fayda sağlayabilirsiniz. Çayın etkili olması için önerilen şekilde ve miktarda kullanılması gerekmektedir. Diş otu çayı olarak da bilinen bu bitki çayı her ne kadar kilo vermek için tercih edilse de vücuda farklı farklı faydaları olmaktadır. Daha zinde ve sağlıklı bir yaşam için bu bitki çayını tercih edebilirsiniz.

  • kürdan otu çayı
  • kürdan otu çayı nedir
  • kürdan otu çayı içeriği
  • kürdan otu çayının faydaları
  • kürdan otu çayının zararları
  • kürdan otu çayının fiyatı
  • kürdan çöpü tohumlu çay
Yorumlar
Sinem Benli Kürdan otu çayının faydaları arasında zayıflama özelliği olduğunu duydum. Bir arkadaşım denemiş etkili oldu diyor. Bende alıp denemeyi düşünüyorum. Sanırım aktarlarda satılıyor ama internet üzerinde de uygun fiyatlarla bulunuyormuş. Kullananlar varsa yorumlarını belirtirse çok sevinirim. Herkes için ön bilgi olur. cevapla
yorum yaz
Zayıflama Çayları Nasıl Yapılır? Evde Zayıflama Çayı Yapımı