Yaşam

Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

11 Mayıs 2020 - 20:40:23
Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Mor şampuan; saçtaki gereksiz ve istenmeyen yansımaların giderilmesini sağlayan, saçın rengini koruyan ve bir sonraki boyamaya kadar istenilen renkte kalmasını sağlayan bir bakım ürünüdür.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Saç boyatmak oldukça zevkli bir iş olmasına rağmen dikkat edilmesi gereken pek çok husus içermektedir. İstenilen rengin elde edilmesi, o rengin korunması oldukça zordur. Mor şampuan, boya sonrasında saç renginin korunmasına destek olan bir karışımdır. Suda yer alan klor, UV ışınları ve birtakım dış etkenler saç rengimizin solmasına, akmasına ve olduğundan farklı bir hal almasına neden olabilir. Genel olarak sarı saçlar için kullanıldığı düşünülse de kumral, ombreli ve balyajlı saçlar için de kullanılmaktadır.

Açık renkli saçların renginin korunmasını sağlayan mor pigmentler içeren mor şampuan, saçın güçlü ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Eğer ki saçlarınızı yeni boyatmışsanız, istediğiniz şekilde görünmesi için bu şampuanı kullanmanız önerilmektedir. Sarı saçı elde etmek oldukça zordur. Çünkü bu rengi yakalamak için öncelikle saçın açılması gerekmektedir. Bu açma işlemi sonrasında ise saç boyandığı zaman bazı yansımalar gözlemlenebilir. Turuncu ve kırmızımsı tonlar meydana gelebilir. Kuaförler bu durumu önlemek ve engellemek için saç toneri uygulamaktadır. Fakat sürekli kuaföre gidemiyorsanız bu işlemi mor şampuanla gerçekleştirebilirsiniz. Bu şampuan sayesinde saçınızda yanma oluşmaz ve boya rengi ortaya çıkar. Ayrıca uzun süre bu rengin korunmasını sağlarsınız.

Mor Şampuan Ne İçin Kullanılır?

Saçlarımız, en güzel en değerli aksesuarımızdır. Saç sağlığımızı korumak, saçlarımızın güçlü, sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Saçlarımızı boyattıktan sonra birtakım dış etkenler rengin bozulmasına neden olabilir. Kullandığımız su, uyguladığımızı şekillendiriciler saça zarar verdiğinden boyaya da zarar verebilmektedir. Sadece boyalı saçlar için değil, saçlarınız orijinal sarıysa bile kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınıza mor, mavi gibi renkler uyguluyorsanız da kullanabilirsiniz. Bu şampuan saçların solmaması için kullanılır.

Sarının tamamen zıt bir rengi olan mor şampuan, saçtaki istenmeyen sarıların giderilmesine destek olmaktadır. Günlük bir şampuan olmayan bu bakım ürünü, saç temizlemek için kullanılan şampuanlardan oldukça farklı etkilere sahiptir. Turuncu gibi renklerin ortadan kalkmasına yardımcı olan bu şampuan saçta soğuk yansımaların oluşmasını sağlamaktadır. Daha çok beyaz, gri, platin ve çok açık sarı tonlarında tercih edilmektedir.

Mor Şampuan Etkisi ve Özellikleri

Saçların parlak ve canlı gözükmesini sağlayan mor şampuan özellikleri bakımından diğer normal şampuanlar farklı detaylara sahiptir. Bu şampuan saç rengini korumaya yönelik bir işlev sergilemektedir. Saçın istenilen renkte kalmasını, araya farklı renklerin karışmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle saçlarını açık renge boyatan herkesin kullanımı için tavsiye edilmektedir.

Mor Şampuan Kullananlar, Yorumlar ve Kullanımı

Saçınızı boyattıktan bir sonraki döneme kadar, saç renginizin korunmasını ve mükemmel gözükmesini istiyorsanız mor şampuan yorumlarını değerlendirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şampuan haftada 1 ya da iki kez kullanmalısınız. Günlük şampuanlar ile mor şampuan kullanımı aynı değildir. Şampuanı saçınıza sürüp, yıkamanız ve durulamanız gerekmektedir. Normal şampuanla kullanımı aynıdır fakat uygulama sıklığı farklıdır. Bu şampuanları kullananlar memnu kaldıklarını belirtmektedir. Sizler de araştırarak kendiniz için en iyisine karar verebilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: