Sağlık 05 Ocak 2021 - 14:53:01

Pankek Nasıl Yapılır? Kolay Pankek Tarifi

Pankek Nasıl Yapılır? Kolay Pankek Tarifi

Kahvaltılarda, muhteşem lezzetiyle birlikte herkesin beğenisini kazanan pankek, yapılması zor olmayan ancak biraz zaman alan hamur işi çeşitlerinden birisidir.

Kolay Pankek Tarifi Nedir? Malzemeleri Nelerdir?

Birçok kişi için kahvaltı, günün en önemli öğünüdür. Kahvaltısını çok iyi bir şekilde gerçekleştiren kişiler, güne muhteşem bir biçimde başlarken tüm gün boyunca yüksek moralde devam edebilirler. Bu aşamada pankek, insanların kahvaltılarını daha güzel hale getiren, lezzetli ve yemesi eğlenceli ürünlerden birisidir. Bu yiyeceği ihtiyaç duyulan malzemeler şunlardır:

  • 2 su bardağı süt
  • 2 tane yumurta
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 3 su bardağı un
  • Tuz
  • Birer paket vanilya ve kabartma tozunu

Kolay Pankek Nasıl Yapılır?

Malzemelerin tamamını hazır eden kişiler yapım işlemine başlarken genelde 20-25 adet pankek üretilecektir. İlk olarak kişilerin bir kapta yumurta, tuz ve şekeri karıştırmak gerekir. Bunun için tel çırpıcılar yeterli olacaktır. 1-2 dakika bu karıştırma işlemi devam ettikten sonra süt de karışıma eklenerek karıştırmaya devam edilir. Son olarak un, kabartma tozu ve vanilya karışıma eklenir. Karıştırma işlemi yeterli kıvama gelene kadar devam ederken gerekli olan kıvam kek hamurundan biraz daha koyu bir kıvamdır. Belirli bir kıvamı olmazsa tavaya döküldüğünde direk yayılacak ve yeteri kadar kalınlığı olmayacaktır.

Pankek Nasıl Hazırlanır? Nasıl Pişirilir?

Pankekler, pişirilirken kişilerin tavalarını hazır hale getirmesi gerekirken az miktarda yağ da gerekli olmaktadır. Bu ürünün pişirilmesinde özel tavalar da yer alırken kişiler bu tavalar ile daha rahat bir biçimde pişirme işlemlerini yapabilirler. Ancak bu tavalar olmadan da rahatlıkla pişirilebilmektedir. Tavanın belirli bir oranda kızması beklenirken bunun sonrasında kullanıcılar küçük bir kepçe kullanarak yaptıkları karışımdan tavaya dökmeye başlarlar. 1-2 dakikada bir tarafı pişen karışım ters çevrilir ve diğer yüzü de pişirilmeye bırakılır. Bu şekilde hepsi pişirilerek servise hazır hale gelmektedir.

Pankek Nasıl Servis Edilir?

Kahvaltıda tüketilirken birçok farklı şekilde tüketim seçeneği ortaya çıkar. Kişilerin zevklerine göre yanında meyve, çikolata, bal, kaymak ve buna benzer ürünler tercih edilebilmektedir. Genel olarak meyve seçimlerinde muz, çilek gibi ürünler çok fazla kullanılırken bal, çikolata ya da kaymak gibi ürünler tat olarak daha şekerli bir karışım oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu doğrultuda özel karışımlar da yapılabilirken bu ürünler bir arada da kullanılabilmektedir. Çikolata ile muzun ya da çileğin uyumu oldukça iyi olduğundan aynı anda kullanımı da sıklıkla görülmektedir. Kullanım aşamasında bunların soğuması çok büyük bir problem yaratmazken bazı kişiler direkt olarak ılık ya da soğuk tüketimi tercih etmektedir. Burada seçim tamamen kişilerin zevklerine göre ayarlanabilir. Farklı çeşitlerde hazırlanan pankek ile birlikte kahvaltılar çok daha çeşitli ve güzel bir hal alırken son derece doyurucu olan bu ürün ile birlikte güne muhteşem bir başlangıç yapılacaktır.

  • pankek
  • pankek nasıl yapılır
  • pankek tarifi
Yorumlar
Elçin Tuğrul Pankek tarifi 4 kişilik nasıl olur? Kalorisi yüksek birşeye benziyor ilk defa yapacağım ve nasıl olduğunu bilmiyorum. Daha önce hiç yemedim çocuklarım için yapacağım ama nasıl bir tarifi var bilen var mı? Tavası varmış sanırım onun olması şart mı? cevapla
Nisa Yıldırım Pankek kalorisi yüksek diye yemiyorum. Diyetteyim ama canım çok çekiyor. Tarifini daha az kalorili olarak uygulamak mümkün mü? Önceden çok yerdim ama kilo vermeye karar verdiğimden beri bu tarz şeyleri tüketmiyorum. cevapla
yorum yaz
Misvak Nedir? Nasıl Kullanılır? Orucu Bozar mı?