Sakal ve bıyık gürleştirme yöntemleri
Yaşam

Sakal ve Bıyık Gürleştirme Yöntemleri

10 Şubat 2018 - 10:04:05

Sakal ve bıyık bölgesinde sakalın oluşması için yapılabilecek işlemler ile daha gür çıkması için yapılabilecek olan işlemler farklılık göstermektedir.

Sakal ve Bıyık Gürleştirme Yöntemleri

Sakal ve bıyık oluşumunda sorun yaşayan kişiler, bu sorunu ortadan kaldırmak için büyük uğraşlar içerisine girerler. Bu uğraşların sonuca varabilmesinde birçok farklı etmen yer almaktadır. Ancak hali hazırda sakalı ve bıyığı oluşan ancak istenen kadar sık olmayan kişiler çok daha kolay bir şekilde sakal oluşumunu tetikleyebilir. İlk olarak bu aşamada kişilerin serumları tercih etmesi doğru bir hamle olabilmektedir. Sakallar için yapılan serumlar, bu bölgelere direkt olarak etki ederken kişilerin rahatlıkla sakallarını daha gür bir hale getirmesini sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra yapılacak özel bitkisel kürler ile birlikte de sakal oluşumu başarılı bir biçimde arttırılabilir. Son olarak belirli vitaminlerin alımının arttırılması, bu bölgelerin en iyi biçimde beslenmesini sağlayan durumlardan birisidir.

Sakal ve Bıyık Gürleştirme Serumu

Bu serumların içerisinde özel olarak vitaminler ve diğer besleyici ürünler yer almaktadır. Bu maddelerin sakal oluşan bölgeye ulaştırılması ile birlikte bölgede yer alan kökler çok ciddi biçimde beslenir ve daha salam olmaya başlar. Bu durum, sarı şekilde oluşan tüylerin sakala dönüşmesini sağlarken yeni köklerin oluşmasında da çok ciddi bir etki yapmaktadır. Bu serumların fiyatlarının çok yüksek olmaması kişilerin rahatlıkla kullanmasını sağlarken birçok farklı markanın ürünü tercih edilebilir. Sakalı çıkmayan kişilerin bu sorunu çözmek için kullanabilecekleri ürünler arasında yeterli etkileri göstermeyen çok sayıda ürün olsa da gürleştirici etkiler sunduğu söylenen serumlar genel olarak vaat ettiği etkileri ortaya çıkarmaktadır.

Sakal ve Bıyık Bakımı Hangi Kürlerle Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık bölgesinin gürleşmesi için uygulanabilen kürlerden birisi de buz ve sarımsak kürüdür. Bu kür ile birlikte kişilerin sakallarının çok daha sık ve gür çıktığı belirtilmektedir. Birçok kişinin üzerinde yapılan deneyler kişilerin olumlu sonuçlar almasını sağlamaktadır. İlk olarak yüzlerine buz parçasını düzenli olarak süren kişiler sakalın oluşması beklenen tüm bölgelere soğuk bir masaj yapmış olacaktır. Bu masaj ile birlikte gözenekler son derece açık bir hale gelir. Ardından bir sarımsağı yarıya bölen kişiler iç yüzeyini yüzlerine bastırarak sürerler. Bu durum belirli bir miktarda yüzü tahriş eder ve yakar. Bu acıya 15 dakika kadar katlanan kişiler, sonrasında ılık bir su ile birlikte yüzlerini yıkayarak daha gür bir sakala sahip olmak için gerekli adımı atmış olacaktırlar. Bu yönteme ek olarak E vitamini tüketmek de sakalın daha gür oluşmasına yardımcı olur. Hazır olarak alınabilen bu vitamin, istenirse kuruyemiş ve zeytinyağı ile de vücuda alınabilir. Farklı yöntemleri doğru bir biçimde uygulayan kişiler, kısa süre içerisinde çok daha gür sakallara sahip olacaklardır.

Yorumlar
Mesut Keleşoğlu 10 Şubat 2018 - 10:14:05 Sakal ve bıyık nasıl uzatılır? Sakalın çıkması ve uzaması için ne yapmam gerekiyor? Sakallarım istediğim gibi uzamıyor ve gürleşmiyor. Etkili bitkisel yöntemler var mı? Sarımsak iyi gelir mi? Sakal çıkarır mı?cevapla
Çağatay Tütüncü 12 Kasım 2018 - 12:57:51 Bıyık ve sakal çıkarmak için bitkisel yağların olduğundan bahsediyorlar. Çoğunda etkili oluyormuş denemek istiyorum ama hangisini almak gerekiyor bilmiyorum. Sakallara ve bıyıklara bakım yapmak biraz zaman alıyor ama güzel duruyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: