Sağlık 03 Haziran 2021 - 21:40:54

Viski Taşı Nedir? Ne İşe Yarar? Nereden Alınır?

Viski Taşı Nedir? Ne İşe Yarar? Nereden Alınır?

Viski taşı; içeceği viskinin soğuk olmasını isteyenler için üretilen bir viski ürünüdür. Viskisini soğuk içmek isteyip de tadının bozulmasını istemeyenler buz yerine tercih etmektedir.

Viski Taşı Nedir? Ne İşe Yarar?

Viski kültürüne aşina olduğu halde viski aksesuarlarını tanımayanlar viski taşı oldukça kullanışlı bir üründür. Viski taşının ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı içeceğini viski tercih eden herkes tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Viski taşı, viskisini soğuk içmek isteyen viski severler için üretilmiş bir aksesuardır. Bu taşlar genellikle çelik, alüminyum, granit, plastik ve mermer olmak üzere farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Kişiler, küp şeklinde hazırlanan bu taşları istedikleri materyalde satın alabilirler.

Viski Taşı Nereden Alınır? Fiyatı Nedir?

Viski taşlarının kullanıma hazır olabilmesi için buzlukta bekletilmesi gerekmektedir. İçeceğe serinlik veren bu taşların en cazip yani tek kullanımlık olmaması, her seferinde kullanılabiliyor olmasıdır. Bunun için de kişiler, viski taşlarını kullandıktan sonra taşları temiz suyla yıkayıp kurulamalıdır. Ve tekrar kullanılabilir hale gelmesi için buzlukta bekletilir. Viski taşı, içeceğin sulanmadan soğumasına yardımcı olur. İçeceğinde buz kokusu almak istemeyenler tarafından tercih edilir. Sadece viski de değil, diğer içeceklerin soğutulmasında da kullanılabilir. Bu taşlar, internet üzerinden sipariş edilebilen bir üründür. Viski taşı fiyatları, taşta kullanılan materyale göre farklılık gösterir. Çelik, alüminyum, mermer, granit, alüminyum ve plastik olarak üretilebilen taşların fiyatı malzemesine göre değişmektedir.

Viski Taşının Faydaları Nelerdir?

Viski taşının bilinen en önemli avantajının başında tekrar tekrar kullanılabiliyor olması gelir. Bu taşlar kullanıldıkça biten ürünler olmadıkları için uzun süreli bir kullanım imkanı sunar. Viski taşı, oda sıcaklığındaki bir viskiyi ortalama olarak 4 dereceye kadar soğutabilmektedir. Buzda bu derece 13 ya da 14 derece kadar düşebilmektedir. Bu derece tercih edilen buz sayısına ve buzların boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Her ne kadar buzlar daha fazla soğutsa da, viskiyi sulandırması ve kokusunu değiştirmesi yönüyle keyif kaçırıcı olabilmektedir. Amaç viskiyi olabildiğince soğuk tüketmekse buz daha doğru bir tercih olacaktır.

Viski Taşı Viskiyi Ne Kadar Sürede Soğutur?

Viski taşı bardağa konulduktan birkaç dakika sonra etkisini tamamen göstermeye başlar. Her ne kadar soğutma etkisi buz kadar fazla olmasa da, kişileri ferahlatan bir etki yaratır. Buz içecekte sulanmaya sebep olacağından, viskideki alkol seviyesini düşürerek daha çok su içiyormuş hissi uyandırır. Viski taşı, içeceğin karakterine etki etmemesi yönüyle de tercih sebebi olmaktadır. Viski içeceğinde yer alan maddelerin daha etkili hissedilmesine neden olur. Buz tercih edildiğinde içeceği aniden soğuttuğu ve sulanmaya sebep olduğu için viskinin etkisini yitirmesini sağlar. Viski taşı uzun ömürlü olması ve içeceğin orijinalliğini bozmaması yönüyle en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

  • viski taşı
  • viski taşı nedir
  • viski taşı nereden alınır
  • viski taşının faydaları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Boğazda Nodül Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Ne Anlama Gelir?