Yaşam

Yüz Yogası Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

02 Mart 2020 - 20:40:38
Yüz Yogası Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Yüz yogası; kırışıklıklardan, yüzdeki yaşlanma belirtilerinden ve yüz çizgilerinden kurtulmak için uygulanan bir egzersiz yöntemidir.

Yüz Yogası Nedir, Ne Demek?

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ağız çevresinde, alında ve göz çevresinde kırışıklıklar meydana gelmektedir. Çünkü hücre yenilenmesi yaşlandıkça azalır ve buna bağlı olarak yüzde çizgiler meydana gelir. Yaşlanmanın belirtisi gibi görülen bu çizgileri yok etmenin bazı yolları vardır. Bunlardan biri yüz yogasıdır. Yüz yogası ile kaslarınızın hareket geçmesini sağlayabilirsiniz. Böylece kırışıklık ve yüz çizgilerini de zamanla ortadan kaldırabilirsiniz.

Vücudumuzda olduğu gibi yüzümüzde de kaslar vardır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak bu kaslar gevşer ve sıkılığı gider. Sıkılık gittiğinde sarkmalar ile birlikte kırışmalar meydana gelmektedir. Kadınlar genel olarak bu tarz durumlarda çözüm olarak kozmetik kremler, estetikler ya da farklı pek çok ürün kullanmayı tercih ederler. Bu tarz uygulamaların birçoğu yan etki meydana getirebilirken olumlu etki de oluşturmayabilir. Yüz yogası tüm bunlara gerek kalmadan ciltteki kırışıklıkların açılmasını, yüz kaslarının çalışmasını sağlayarak gevşekliğin giderilmesini ve sıkılığın tekrardan kazandırılmasını sağlamaktadır. Yüzün dinç ve sağlıklı görünmesini sağlayan yüz yogası oldukça basit yöntemlerle uygulanmaktadır.

Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

Cildinizin yenilenmesine yardımcı olan yüz yogası gençliğinizi korumanız yardımcı olan bir yöntemdir. Yoga vücudun dinlenmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Aynı şekilde yüze uygulandığında da rahatlama ile birlikte ciltte yenilenme meydana getirmektedir. Bu uygulama sırasında yapılan hareket yüzdeki kan akışının hızlanması ve yüz kaslarının aktif olması şeklindedir. Her gün uygulandığında cilt görünümünün düzenlenmesine, sarkmaların giderilmesine ve cildin daha kaliteli olmasına destek olduğu görülmektedir.

Göz çevresindeki toksinlerin atılmasına yardımcı olan yüz yogası aynı zamanda göz altı torbalarını ve şişliklerini de ortadan kaldırmaktadır. Sadece kırışıklık gidermek için değil burun kaslarını hareket geçiren egzersizler ile sarkmaları ortadan kaldırabilirsiniz. Yüzdeki gülüş çizgilerini iyileştiren bu yöntem aynı zamanda çene kaslarını de güçlendirir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Tek bir hareket değil birden fazla hareket ile yapılan yüz yogasında, yüzün her bölgesi için farklı bir yöntem bulunmaktadır. Alın bölgesindeki çizgiler için burayı germe ve kasları çalıştırma hareketleri bulunmaktadır. Her hareketin sırrı bölgedeki kasların aktif hale gelmesini sağlamaktır. Hareketler birkaç kere tekrardan oluşmaktadır. Her gün düzenli olarak uygulandığında yüzde gözle görülür şekilde değişiklikler meydana getirmektedir. Cildin gençleşmesini ve tonunda dengelenme görülmesini sağlamaktadır.

Yüz Yogasının Faydasını Görenler Var mı?

Genel olarak çoğu kadının denediği bu yöntem gençleşmek için oldukça ideal olarak görülmektedir. Yüz yogası deneyenler etkilerinden memnun kaldıklarını belirtmektedirler. Yapılan incelemelere göre düzenli olarak uygulanan yüz yogası sonrasında görünüş olarak gençleşme görülmektedir. yüz bölgesindeki kasları çalıştırmak ve sıkılaşmak oldukça verimli sonuçlar almaya yardımcı olur. Sizler de cildinizin genç kalmasını için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: