Beli inceltmek için ne yapmalı?
Zayıflama

Beli İnceltmek İçin Ne Yapmalı?

24 Eylül 2018 - 09:24:18

Beli inceltmek, düz bir karına sahip olmak ve yağlanmadan dolayı meydana gelen simit görünümüne son vermek için doğru beslenme ve egzersiz yapmak işe yarar sonuçlar elde etmeye yardımcı olacaktır.

Bel Nasıl İnceltilir? Nasıl İnce Gösterilir?

Sağlıklı bir şekilde incelmenin ilk koşulu doğru besinlerle düzgün beslenme alışkanlığının kazanılmasıdır. Düzgün beslenmediğiniz zaman dilediğiniz kadar hareket yapın, korse takın olumlu bir sonuç almak mümkün olmaz. Beli inceltmek için öncelikle yapmanız gereken şey beslenme alışkanlıklarınızı düzene sokmaktadır. Bunun yanında spor ve egzersiz yapmanız gerekmektedir. Doğru beslenme aç kalmak ya da çok az yemek anlamına gelmemektedir. Vücudunuzun günlük alması gereken vitamin, mineral ihtiyacını karşılamanız karbonhidrat, yağ ve sıvı alımını desteklemelisiniz. Karın bölgesinin yağlanmasının en büyük nedeni şeker ve alkoldür. Bu iki faktörü hayatınızdan çıkartarak sağlıklı bir incelme sağlayabilirsiniz.

Bel İnceltmek İçin Öneriler Nelerdir?

Metabolizma hızı incelmeyi sağlayan en önemli etkendir. Metabolizma hızını etkileyen faktörlerden bir tanesi sabah kahvaltısıdır. Güne kahvaltı ile başlayarak bel inceltmek için ilk adımı atabilirsiniz. Bir diğer önemli madde gün içinde tüketmiş olduğunuz su miktarıdır. Günde en az 2-2,5 litre su içmeniz gerekmektedir. Bu suyun yaklaşık 1 litresine biraz limon suyu karıştırıp içmeniz yağ yakımını daha da hızlandıracaktır. Süt ve süt ürünlerini tüketmeye özen gösteriniz fakat bunların az yağlı olması gerektiğini unutmayınız. Bu süreç içerisinde bitki çaylarından destek alabilirsiniz. Karbonhidratlar bel çevresindeki yağları yakmak için önemlidir. Vücuduna sağlıklı karbonhidrat alımı sağlamanız gerekmektedir. Tüm bunları spor ile desteklemeniz gerekmektedir. Spor yaparak günlük hareketlerinizi arttırınız. Bölgesel hareketlerle bel çevrenizi inceltebilirsiniz.

Bel Çevresi Nasıl Zayıflar?

Bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için acı biber tüketebilirsiniz. Acı biberin içerisinde capsaicin maddesi bulunmaktadır. Bu madde metabolizmayı hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlamaktadır. Yeşil çay içmek de bel çevresinin zayıflaması konusunda oldukça etkilidir. Yeşil sindirimi ve metabolizmayı dengeye sokar ve vücutta yağ yakımının gerçekleşmesini sağlar. Aynı zamanda antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atmaya yardımcı olur. Bölgesel zayıflama konusunda size yardımcı olabilecek birbaşka çay ise mate çayıdır. Mate çayı bel bölgenizdeki yağları parçalama konusunda sizlere oldukça destek olacaktır. Bu iki çayı bir arada kullanmayınız. İkisi birlikte ağır gelebilir.

Bel Çevresi Neden Genişler?

Bel çevresinin genişlemesinin nedenlerinden birisi tüketilen yiyeceklersen alınan kalori miktarıdır. Beyaz ekmek, hazır gıda, fast food gibi yiyeceklerin tüketilmesivücutta yağ birikmesine neden olur. Biriken yağlar bel çevresinde toplanı ve bu bölgenin yağlanmasına neden olur.Bölgesel yağlanmalar yiyeceklerden alınan bu kalorilerin eritilememesi sonucu oluşur. Bu nedenle lif yönünden zengin olan yiyeceklerin tüketilmesi gerekmektedir. Bu gıdalar yağlı yiyeceklerin aksine vücutta biriken yağların eritilmesine yardımcı olur ve böylece bölgesel olarak zayıflamanıza katkıda bulunur.

Bel Çevresi Yağlarını Eritmek ve Kurtulmak

Birçok kişi bölgesel olarak zayıflamak istemektedir. Kilo alımı vücutta en çok karın ve bel bölgesinde belli olmaktadır. Bel çevresi dengesiz beslenme sonucunda kalınlaşabileceği gibi hamilelik gibi özel durumlarda da kalınlaşabilir. Bel inceltme için öncelikle düzenli beslenme ve ardından spor yapmak gerekmektedir. Bölgesel zayıflama zor olsa da imkansız değildir. Gün içerisinde yapacağınız birtakım hareket ve egzersizler bel bölgenizin incelmesine destek olmaktadır. Eğer ince bir bele sahip olmak istiyorsanız sizin için sunmuş olduğumuz tavsiyeleri değerlendirebilirsiniz. Bunların yanı sıra birtakım cerrahi yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden yararlanarak da bel çevrenizi inceltebilirsiniz.

Yorumlar
Ebru Özen 24 Eylül 2018 - 09:34:18 Ben çok kilolu biri değilim bel çevremde fazlalık var. Hatta kat izi var. Bunu geçirmek için ne yapmam gerekiyor onu araştırıyorum. Bel çevresinin zayıflamasını ve incelmesini sağlamak için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor? Beli inceltmek için korse takmak işe yarıyor diyorlar. Bu yöntemi denemeyi düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: