Yaşam 17 Kasım 2021 - 08:50:35

Microblading Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Microblading Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Microblading; kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan, kaşların daha dolgun gözükmesini sağlayarak yüz ifadesinin güçlendirilmesini sağlayan bir yöntemdir.

Microblading Nedir, Ne Demek?

Yüz ifademiz için oldukça önemli olan kaşlar bazı insanlarda seyrek olmaktadır. Microblading kaşların daha dolgun gözükmesini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Kaşın doğal bir şekilde daha dolgun gözükmesini sağlayan bu teknik, cilt rengine uygun olarak şekil ve dolgunluk meydana getirmektedir. Gerçek kaşın üzerine uygulanan bu yöntem dövme tekniği ile benzerlik göstermektedir. Kaşların daha düzgün durmasını sağlayan bu uygulama sayesinde bakışlar ve gözle çok daha dikkat çekici bir hal almaktadır.

Kıl tekniği microblading seyrek kaşların doldurulmasını sağlayan etkili bir yöntemdir. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve yüze doğal bir ifade katan bu yöntem yüz mimiklerini etkilemeyen sadece doğal bir kaş doldurma tekniği olarak ifade edilmektedir. Kaş dövmesinden farklı olarak kaşın içerisinin ve bulunduğu bölgenin boyanması değil, buralara tek tek 3D görünümlü çizikler atarak gerçek kaş gibi görünmesi sağlamaktadır.

Seyrek ve dökülen kaşların eskisinden daha dolgun ve düzgün durmasını sağlayan microblading uygulaması, ten ve saç rengine özel olarak yapılmaktadır. Herkese göre renkte değişkenlik göstermektedir. Bu kaş uygulamasının en önemli noktası yüz ve kaş doğallığının bozulmaması, aynı kalmasıdır. Bu nedenle uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Microblading Zararları Var mı? Kalıcı mı?

Bu konuda öncelikle belirtilmesi gereken durum microblading kaş tekniği uygulamasının uzman kişiler tarafından yapılmasının herhangi bir zararının olmamasıdır. Yanlış ve işinin ehli olmayan kişilerin uygulaması sonucunda kaş simetrisi bozulabilir. Kaş renginiz saç ve ten renginizle uyumsuz olabilir. Doğallık yakalanamadığı için yüzde kötü bir görünüm meydana gelebilir. eğer kaşlardaki kesikler gereğinden fazla olursa yaklaşık olarak 1 hafta boyunca göz ve kaş bölgesinde meydana gelebilecek şişlik ve siyahlıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Cilt yüzeyinde kabuklanma gibi problemler yaşayanlar bulunmaktadır. Cildiniz çok hassas ise uzman kişiye bunu belirtmeniz gerekmektedir. Buna göre önlem alınarak uygulama yapılabilir. Eğer ki uygulamayı yapan kişi uzman değilse farklı sonuçlarla karşılaşılması mümkün olur. Bundan dolayı nereye yaptırdığınıza dikkat etmelisiniz. İşlem sırasında uygulanan pigment kalitesi kalıcılığı da belirlemektedir. Microblading ne kadar kalıcı ya da kalıcı mı sorularının cevabına baktığımızda ortalama 1 senedir. Fakat uzman kişiler yapılmadığında daha az kalıcı olabilir.

Microblading Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Bu işlem yaklaşık olarak 1 saatlik bir süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Aşama aşama gerçekleştirilir ve aradaki bekleme süreleri ile süreç 1.30 saati bulabilir. Bu uygulama öncesinde kaşlara anestezi krem uygulanmaktadır. Daha sonra yüz anatomisine uygun olarak taslak bir kaş çizimi gerçekleştirilir. Kişinin kaş, ten ve saç rengine göre doğal bir renk belirlenir. Nano bıçaklar ile boya kanalları açılır. Daha sonra pigment uygulaması yapılır. Daha sonra da temizlik işlemi gerçekleştirilerek işlem sonlandırılır.

Microblading Fiyatları Ne Kadar? Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Güzellik merkezlerinde ve hastanelerde uygulanan microblading fiyatı yapıldığı yere göre değişkenlik göstermektedir. Bu uygulamayı yaptırdıktan sonra bakım sonrası talimatları mutlaka uygulayınız. Kaşların rengi 10 gün içerisinde oturacaktır. Uygulama sonrasında yaklaşık 2 hafta güneşte çok durulmamalıdır. ayrıca iki hafta boyunca peelinge yapılmamalıdır. Bunun yanı sıra kesinlikle işinde uzman birine yaptırılmalıdır. Microblading yaptıranların yorumlarına baktığımızda ise bazı insanların daha gür kaşlara sahip olmak için bazılarının ise daha estetik bir görünüm sağlamak için yaptırdığını görmekteyiz. Sizler de bu uygulama ile daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • microblading
  • microblading nedir
  • microblading uygulaması
  • microblading zararları
  • microblading kaş tekniği
  • microblading ne kadar kalıcı
  • microblading nasıl yapılır
  • microblading fiyatı
  • microblading yaptıranların yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Üzüm Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Neye İyi Gelir?