Sağlık

Parantez Bacak Nasıl Anlaşılır? Tedavisi ve Estetiği Fiyatları Nedir?

08 Eylül 2017 - 17:08:10
Parantez bacak nasıl anlaşılır? Tedavisi ve estetiği fiyatları nedir?

Bayanların çoğunda görülebilen parantez bacak rahatsızlığı oldukça yaygındır. İlk olarak bu rahatsızlığın olup olmadığının iyi bir biçimde anlaşılması gerekmektedir.

Parantez Bacak Nasıl Olur?

Gelişim süreci içerisinde olan çocukların çok büyük bir kısmında bacakların parantez olması rahatsızlığı görülebilir. Ancak bu sorun gelişim devam ederken düzelecektir. Bazı hastalarda bu rahatsızlık gelişim süreci devam ettikçe iyileşmezken daha kötü bir duruma gelmeye başlamaktadır. Bu kişilerde bacakların parantez olması rahatsızlığının olduğu doğrulanmaktadır. Bunun için hastanelerde özel testler doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Bu rahatsızlık kaval kemiği ve çevresindeki kemiklerde yaşanan olumsuzluklar sebebiyle oluşmaktadır. Bu sebeple de bakılması gereken bölüm alt bacak kısmı olacaktır.

Parantez Bacak Nasıl Anlaşılır?

Çocukların ya da yetişkinlerin bu rahatsızlıklarının olup olmadıklarını öğrenmek için ayaklarını yan yana bitiştirerek ayakta durmaları istenir. Ayakları tamamen yan yana olan kişilerin normal şartlarda bacaklarının da tamamen birbirine temas etmesi ve düz bir biçimde durması gerekir. Ancak bu aşamada bacakların arasında bir boşluk bulunuyorsa bu parantez bacak rahatsızlığının olduğunun bir göstergesidir. Bu rahatsızlık bu şekilde fark edilebilmektedir. Ancak bacaklar arasında görülen açıklığın miktarı da hastalık üzerinde etkilidir. Uzmanlar ile görüşüldüğünde kemiklerde eğrilik miktarı ölçülerek hastalık konusunda daha kesin rakamlara ulaşılacaktır. Eğrilik, hangi seviyede olursa olsun rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Bu sebeple bayanların endişe etmeleri gereken bir durum söz konusu olmamaktadır.

Parantez Bacaklı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Parantez bacak problemi olan kişilerin birçok farklı problemi olabilmektedir. Hastalığın seviyesine göre ortaya çıkan sorunlarda da farklılıklar olabilir. İlk olarak bu rahatsızlık oldukça yüksek seviyedeyse bayanların ayaklarının birbirine dolanması, spor yaparken sakatlanmalar, koşmakta zorlanma ya da düşmeler bolca meydana gelebilmektedir. Bu etmenler kişileri sağlık açısından oldukça fazla zorladığından kısa süre içerisinde tedavi olmaları gerekmektedir. Buna ek olarak sosyal sorunlar da baş göstermeye başlamaktadır. Bayanlarda yaşanan bu durum etek giyememe sorununu ortaya çıkarırken sürekli olarak pantolon giyerek bacakları saklama eğilimi olur. Bu pantolonlar da genelde dar olmayan geniş modeller olacaktır. Kadınların istedikleri kıyafetleri giyememesi, kendilerini güzel hissedememelerine sebep olur. Bu durum da sosyal açıdan büyük rahatsızlıklar ortaya çıkarabilir. Buna ek olarak tatil gittiklerinde deniz kenarında bikini ya da mayo kullanımlarında oldukça zorlanacaklardır.

Parantez Bacak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu rahatsızlığın tedavisinde farklı seçenekler ortaya çıkmaktadır. Belirli bir yaşın üzerinde kemiklere yapılan müdahaleler oldukça zorlayıcı olabildiğinde doktorlar tarafından önerilmemektedir. Aksi halde özel cihazlar ile bacaklardaki kemiklerin eğriliği düzeltilebilir. Bunun yerine küçük estetik müdahaleler daha fazla tercih edilmektedir. Bu süreç içerisinde kişilerin bacaklarında bulunan yağların yerleri değiştirilerek bu rahatsızlık saklanabilmektedir. Estetik müdahale ile birlikte kişilerin hastalığı geçmiyor olsa da eskisine göre daha düz bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Her iki tedavi de hastalara sunulurken bu aşamadan sonra karar da onlara bırakılmaktadır.

Parantez Bacak Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Parantez bacak rahatsızlığı için yapılan tedavilerin ya da estetik müdahalelerin fiyatları benzer düzeylerde olmaktadır. Genel olarak hastalar 2500 TL seviyesinde bir harcama yaparak bu rahatsızlıktan kurtulabilirler. Ancak bazı hastanelerde sunulan hizmetlerin çok üst düzeyde olması fiyatın da artması anlamına gelecektir. Böyle bir durumda kalındığında bayanların seçimleri çok önemli olur. Hangi doktoru seçecekleri ve hangi şartlarda ameliyat olacakları oldukça önemlidir. Sonrasında pişman olunmaması için hastaların kendilerini en rahat hissettikleri doktorlarda bu operasyonları geçirmeleri en doğru karardır. Ameliyat sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlı olurken birkaç gün hastanede kalınması istenir. Sonrasında kişiler fazla ve ağır seviyede hareketlerden bir süre kaçınarak normal hayatlarına devam ederler.

Yorumlar
Tuğçe Velibeyoğlu 06 Eylül 2017 - 09:41:28 Bacaklarım parantez olduğu için etek giyerken çekiniyorum. Nasıl giyinmem gerekiyor?cevapla
Savaş aydın 24 Temmuz 2018 - 16:43:06 Parantez bacaklı erkekle nasıl giyinmeli? Gençken uzun yıllar futbol oynamıştım. Bu nedenle bacaklarımda bu tarz bir sorun var. Ameliyat ya da estetikten korkuyorum. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl gizleyebilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: